Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sonda Lamba


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem, na diagnostyce komputerowej wyskoczył mi błąd drugiej sondy lambda ale podobno drugą sonda lambda nie ma nic wspólnego ze zwiększonym spalaniem spadkiem mocy a takowe objawy mam więc wymieniać ta sondę czy to może gdzieś indziej jest problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bugaj102 napisał:

na diagnostyce komputerowej wyskoczył mi błąd drugiej sondy lambda  ale podobno

drugą sonda lambda nie ma nic wspólnego ze zwiększonym spalaniem spadkiem mocy

Sonda b.dużo ma wspólnego ze spalaniem i spadkiem mocy.

Jaki charakter jazd przeważa u Ciebie? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Warszawie trasa szybkiego ruchu i wokol komina

I pytanie moje czy te sondy oryginalne są takie same przed i za katalizatorem? Bo chce zamówić oryginalna używana nawet dwie sztuki ale nie podają czy to ta przed czy za katalizatorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć błąd drugiej sondy przez nieszczelny wydech ,uszkodzony katalizator lub grzałkę sondy.

Przed wymianą sondy warto się upewnić że jest nie sprawna.Mozesz opisać w jakim zakresie faluje sonda ? Nie kupuj używanej sondy,chyba że kosztuje parę groszy.

Edytowane przez Astma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. 

Odświeżę temat prosząc o poradę. 

Padła mi przednia sonda lambda i teraz niestety na jakąś muszę się zdecydować. Co sądzicie o tym? https://renault-esklep.pl/pl/p/Sonda-lambda-Clio-Espace-Laguna-Megane-Trafic-Renault-7700107433/1384 jest szansa że to oryginał? 

Poczytałem trochę i każdy zaleca montaż oryginału poniewaz zamienniki szybko padają. Ewentualnie ktoś może poleci jakiś zamiennik jeżeli to ustrojstwo z linku niczego nie jest warte.

 

P.s. widział ktoś może jakiś manual jak to wymienić? Pogrzebałem trochę ale nic niestety nie wpadło w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy oryginał a co to znaczy zamiennik w przypadku sondy? Nie za bardzo rozumiem? To co kolega wyżej wskazał w linku nie jest sygnowane nazwą żadnego producenta, poza logiem Renault, a od kiedy to Renault produkuje sondy??? Ktoś to musiał wyprodukować - Bosch, Denso, może NGK??? Pewnie dla Renault a potem ASO Renault sprzeda ci to jako tak zwany "oryginał" za np. 400 zł wciskając bajki o jakimś oryginale, a tu kosztuje 160, choć nie wiadomo kto to wyprodukował. Generalnie czy kupisz właśnie tą sondę, czy inną ale ze wskazaniem konkretnego producenta w jakimś innym sklepie internetowym, byle dopasowaną do twojego silnika to będzie to to samo i w podobnej cenie (poza ASO), różnica będzie polegała na tym, że ta sonda gdzie ktoś ściemnia, że producentem jest Renault zostanie okrzyknięta oryginałem, a tam gdzie wskazany jest konkretny producent będzie krążyła opinia, że to zamiennik. Dziękuję za uwagę!!

 

Edytowane przez prezes72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!