Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Felgi strukturalne a kołpaki


pejello

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Stalowe felgi strukturalne mojej Megane nie nadają się do prostowania - jak powiedział mechanik - są zwichrowane.

Gość twierdzi też że na zamienniki oryginalnych felg - czyli zwykłych stalówek - nie będą pasowały oryginalne kołpaki bo te pasują tylko do struktury...

Czy ktos może zweryfikowac czy to prawda?

Bo jeżeli tak to najwygodniej kupić by mi było ALU bo często są tańsze od nowych struktur a uzywanych jest niewiele..  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy. Miałem stalowe felgi strukturalne w Oplu. Kołpaki były mocowane do nich śrubami i wtedy faktycznie mogłyby na zwykłą felgę nie pasować. Idealnie otulały felgi tak, że wyglądało to praktycznie jak amelinium. Sądzę, że standardowe kołpaki na felgi strukturalne podejdą, odwrotnie nie ale ze znakiem "?".

Ja bym po prostu wybrał to co najtańsze (na 2gi komplet zimowy), a na lato alu. Jak chcesz całorocznie użytkować to też brałbym alu choć jednak jestem zwolennikiem dwóch kompletów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2018 o 23:19, Laros napisał:

x

Mi w sumie też trudno w to uwierzyć że wszystkie 4 są uszkodzone jednak podczas jazdy cały czas coś bije. Po zdjęciu i ocenie przez mechanika usłyszałem że wszystkie 4 są krzywe jednak tylko 2 nadają się do prostowania. Po wyprostowaniu prze jeździłem całe lato i faktycznie jest lepiej jednak jak tylko przesiadam się z innego samochodu to czuję mega różnicę.

Zacznę od wymiany przednich tarcz hamulcowych Bo te akurat też zdążyły się skrzywić ale to na bicie podczas jazdy nie powinno mieć wpływu.

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!