Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wygięcie na masce


blejd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio po umyciu samochodu (megan  IV grandcoupe) zauważyłem na pokrywie silnika mniej więcej na wysokości 1/3 długości maski patrząc od przodu auta niewielkie wygięcie/wybrzuszenie. po drugiej strony maski, od wewnątrz jest w tym miejscu ucho do zamykania maski. Jako, że nie mam pojęcia w jaki sposób to wybrzuszenie powstało zgłosiłem problem w Renault Polska jednak otzrymałem odpowiedź że naprawa gwarancyjna mi się nie należy, bo uszkodzenie nie jest związane z wada produktu a bezpośrednim skutkiem zadziałania zewnętrznej siły mechanicznej... czytaj albo pokrywa silnika została zbyt gwałtownie zamknięta albo dociśnięta w przedniej części w skutek czego wygieła się w miejscu mocowania ucha do zamykania. czy ktoś z Was może przerabiał ten temat? czy ktoś ma podobny problem w swoim meganie??? 

megan.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Airbites, chyba, że tygrys a nie kot leżał na masce. Humor Cię nie opuszcza :D

Blejd, takie uszkodzenia najczęściej powstają podczas dociskania dłońmi maski przy zamykaniu. Maskę należy luźno puścić z pewnej wysokości, a nie dociskać.  A może ktoś, dużo za mocno, za dużej wysokości puścił maskę podczas zamykania. 

Ale jeżeli jest to wybrzuszenie, jak piszesz na wysokości rygla maski, przyjrzyj się dokładnie czy jest prawidłowo wyregulowany, Czy czasami za mocno nie "pręży" maski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lelupi napisał:

Ale jeżeli jest to wybrzuszenie, jak piszesz na wysokości rygla maski, przyjrzyj się dokładnie czy jest prawidłowo wyregulowany, Czy czasami za mocno nie "pręży" maski. 

A jeśli to się sprawdzi to reklamacja jak najbardziej powinna być uznana bo kto regulował maskę? Fabryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lelupi dokładnie tak, taka była przyczyna wystąpienia usterki, moje pytanie???, czy ktoś sie sądził z Reno? czy walnięcie klapą lub jej dociśnięcie które powodujące takie uszkodzenie jest normą? według mnie maska powinna być tak skonstruowana, żeby zwykły "Kowalski" nie zastanawiał się nad tym, w jaki sposób ją zamknąć źeby jej nie uszkodzić...

PBET tu powiedzą, że grzebałem przy zamku..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, blejd napisał:

PBET tu powiedzą, że grzebałem przy zamku..... 

A Ty powiesz, że nie grzebałeś. Słowo przeciwko słowu. Sprawa jest trudna więc polecam wizytę u Rzecznika Praw Konsumenta w Twoim mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamek ma regulacje, a rygiel może mieć wadę fabryczną. Ale to musi już ocenić sam właściciel auta. Nasze opinie, nie widząc auta, to wróżenie z fusów. Przecież to nawet ktoś na parkingu mógł uszkodzić. Może ktoś coś zostawił na przednim pasie pod maską i próbował ją zamknąć.

Blejd, tak, niestety przeciętny Kowalski może bardzo łatwo spowodować uszkodzenia maski poprzez nieumiejętne zamykanie i nie dotyczy tylko Renault, to się może  stać w każdym aucie.

Sam byłem kiedyś świadkiem, jak mechanik w ASO w Hondy pięknie zrobił wgniot. Delikatnie położył maskę na zamku, następnie dłonią solidnie dodusił...

Wiele zależy od konstrukcji maski, gdzie ma wzmocnienia, przetłoczenia.

Tylko na foto widać jakby wybrzuszenie, to trochę daje do myślenia. 

 

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!