Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

RLINK2 SWAP modułu radia 2.2 na 3.3 AA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. Od jakiegoś czasu drążę temat AA. Jak już wiadomo nie od dzisiaj bez czarów marów jakich magików z hiszpani czy francji nie ma opcji przesiadki softu 2.2 na 3.3 ze wględu na różnice hardwarowe. Nie poddając się jednak zakupiłem moduł radia 281153320R z softem 3.3.16.941. Gość był miły i podał mi VIN auta z którego pochodzi moduł radia (UK bo ja też autko dystrybucji UK) Z racji tego że podał nr VIN mam juz na pendrive aktulizacje do nowszej wersji. 

 

Jutro zabieram się za rozbiórkę panelu przedniego i zamiane jednostki 2.2.19.300 ( czy jakoś tak ) na ową z 3.3 

zobaczymy jak pójdzie czy auto zagada z radiem pochodzącym z innego auta ( takie jak moje jednak nie w pakiecie bose ( megane iv grandtour signature nav 1,6 dci z koncowki 2016)) wersja z dab.

 

Fotorelację postaram się przeprowadzić i dać znać co i jak

48277397_777217132617078_4550910732245401600_n.jpg

48059042_126637671605106_5667486947988209664_n.jpg

48360501_242505403327274_5962249930742431744_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spodziewam się że będę zmuszony zmienić orintację ekranu bo w poprzenim aucie radio współpacowało z 7 calowym mały tabletem przez ddt4all i może jeszcze zmienić parę rzeczy aby 

2 minuty temu, lol19pl napisał:

@Mishaxxx Można wiedzieć jaka orientacyjna cena? U nas 1200zł za radio z 3.3 z ekranem 8,7".

nie myl pojęć. zmieniamy moduł radia nie lcd. LCD nie ma wiekszego znaczenia. Orientację zmieniamy za pomoca elm327 przez ddt4all

ja zapłaciłem 150 funtów za moduł radia

Sytem R-Link nie znajduje się w LCD (tablet) a w module radia pod LCD. Trochę roboty jest z demontażem plastików.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polegał w tym ze nigdzie nie bulo pelnej wersji modułu radia z dab gdzie może i w Polsce nie ma większego znaczenia bo jest straszną lipa z Dab ale tutaj w UK prawie wszystko już się na ten standard przeniosło. Ekran dotykowy bodajże nie jest sparowany z modułem na stałe ( nie liczac tego że orientację ekranu będę musiał pewnie zmienić aby cokolwiek zobaczyć :)) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolego nie takie proste jak myślisz. @sadisticescape pisał już o tym:

"właśnie jestem po udanej przekładce radia z wersji 0.1 hw w talismanie na hw 3.3 i sw 7. to co trzeba odwalić przy tym to jest koniec, jestem zmęczony psychicznie ale chociaż mogę poklikać trochę na rs monitorze i mirror linku w aucie klienta. najwięcej zrobiła ochrona komponentu pod górę - ale było warto. decha oczywiście rwana bez dyskusyjnie

ale panel 'kolego' to jest zwykły ekran.................................... rlink 2 jest pod deską. co do zmian w systemie jest ochrona komponentu więc trzeba było przeczytać procesor, wyczyścić kod który uch wysyła do radia i zrobic reproga z tokenem bo jest tylko online możliwy, z płyty reproga się nie da" 

Życzę powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x

Jamie czy jesteś w stanie ew to zrobić?? Jak sczytac procka i w jaki sposób tworzy się tego tokena 

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, janmie napisał:

Nie papuguj.

Skąd on jest jeżeli można wiedzieć 

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, janmie napisał:

x

Jak byłeś u niego czy on u Ciebie jak był zabieg przeszczepu robiony. Kurcze miałem rozebrać ale się wstrzymam z tematem 

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że mam Rlink2 Lanr16 czyli wersję Bose. Odsyłam radio do sprzedawcy. Dobrze ze to eBay a nie allegro. Skontaktowalem się z renault Wrocław i proponują mi nowe radio. Gość mówił że po podpięciu moduł komfortu (nazwał to inaczej) może mi zablokować (używane) radio. Nowe są nie podpisane sprzetowo do żadnego auta a tutaj już gdzieś to pracowało więc magik do czyszczenia pamięci i token na soft po vin pod dane auto jak zakładam 

Nie wiem czy kolega z górnego Śląska by się nie podjął przeprogamowania 281157372R bo to wersja 7 pod wersję Bose 

received_302375610397330.jpeg

Edytowane przez Mishaxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • Prezes zmienił(a) tytuł na RLINK2 SWAP modułu radia 2.2 na 3.3 AA

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!