Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

M3 1,6 czy dd2 1,6?


Waskii

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam trochę metlik w głowie. Zastanawiam się nad kupnem m3 1,6 kombi. Ceny kolo 30tys. Do tego chce założyć gaz. Na starcie oczywiście koszty rozrządu kzfr plus jakieś inne ewentualne naprawy. 

I tu pojawia się problem bo za dustera 2 w gazie fabrycznym bym dal 53tys w czym mam jakąś gwarancję sprawności samochodu przez jakis czas.

Co byście zrobili? Lepiej m3 używane czy dołożyć i nowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, że za te 53 tys. za Dustera, to wyposażenie będzie raczej symboliczne. Poza tym, to samochody z 2 rożnych segmentów, więc dobrym rozwiązaniem będzie jak obejrzysz i pomacasz jeden i drugi samochód z bliska, a potem zdecydujesz czego Ci potrzeba.

Cena nie bierze się znikąd i Dacia będzie miała gorsze materiały w środku niż Megane i będzie mniej komfortowa. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się kiedyś nad tym samym. Tyle, że wówczas nie było Dustera 2, a "jedynka" to jednak przepaść w stosunku do MIII (gołe blachy, rozw. techniczne z MII). Mnie wówczas przekonało chyba głównie to, że w Dusterze była tylko i wyłącznie manualna klimatyzacja, gdzie w MII od kilku lat miałem już automat (i jak nie chciałbym się już cofać), a w Dusterze było to nieosiągalne. No ale trochę się zmieniło, a ja w m/czasie kupiłem roczne MIII (do 2 lat była gwarancja), szczerze mówiąc za podobne pieniądze jak ww. Duster 2.

Edytowane przez konwil
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym trzeszczeniem to radzę się zastanowić, bo o ile na początku jest do zniesienia, to potem potrafi doprowadzić do szewskiej pasji :P

Wybór będzie łatwiejszy jak się przejedziesz jednym i drugim, oba mają różne charakterystyki prowadzenia :0

@konwil Obecnie z tego co mi wiadomo, to Duster ma automatyczną klimatyzację, ale wyłącznie jednostrefową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie akurat na dwustrefowej nie zależało, ale jak jest, to też można wykorzystać. Oglądałem kiedyś DD2 w jakimś centrum handlowym - ale to była bardzo doposażona wersja - i taka wyglądała super. Wcześniej mnie jeszcze raziły te gołe blachy w pewnych miejscach (gł. w bagażniku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny dylemat. Te samochody są każdy z innej bajki i tylko silnik je łączy.

Jak kupisz Dustera to zapominasz o krawężnikach, siedzisz wysoko i masz więcej miejsca w kabinie. Wykończenie wiadomo gorsze no i w DD2 ten silnik więcej wypije.

M III to typowa osobówka, ale dużo lepiej wykonana i będzie miała lepsze osiągi. 

Przejechać się jednym i drugim i zadecydować. Każdy ma inne priorytety więc nie ma tu złotego środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny części znajdziesz np. tutaj https://www.renault-czesci.pl/. Ja na podstawie tej strony analizowałem potencjalne koszty utrzymania auta. Do listy musiałbyś dodać do sprawdzenia i ewentualnej wymiany świece, płyn chłodzący, płyn hamulcowy, elementy napędu paska akcesorów i to co wyjdzie przy sprawdzeniu auta (co polecam przeprowadzić).

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka moja drobna rada. Jak kupisz auto, to jednak proponuję trochę nim pojeździć, zanim zainwestujesz i władujesz gaz do niego. Kwiatki zawsze mogą się pojawić po pewnym czasie po zakupie, czego oczywiście Ci nie życzę, ale wiadomo, jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz po miesiącu chcę założyć jakoś. Ogólnie jestem przerażliwiony już na punkcie samochodu bo parę razy wtopiłem a tu nie mała suma się szykuje.

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.6 literki PL. - mireczek01

Edytowane przez Waskii
Regulamin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!