Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam meganke III od dwoch dni. Pojawia sie monit "akumulator rozładowany włącz silnik" odpala normalnie i bez problemow auto jest 5cio letnie wiec akum pewnie też. Akumulator był sprawdzany ładowanie OK sprawność 70%. Mam sie tym komunikatem przejmować czy to normalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalny komunikat. Auto dba, aby zbytnio nie rozładować aku. U mnie pojawia się ten monit jak siedzę dłużej w aucie i słucham muzyki.  Szczególnie po kilkudniowym pobycie auta w garażu lub po krótkich jazdach po mieście. Jeśli dużo jeździsz krótkich odcinków, to warto czasami doładować akumulator prostownikiem, szczególnie w okresie zimowym. A najlepszym lekarstwem jest przegonienie auta w trasie. I gratuluję wyboru silniczka, ja jestem bardzo zadowolony. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kristo593 napisał:

akumulator rozładowany włącz silnik

Wg instrukcji

Cytat

Oznacza, że należy uruchomić silnik pojazdu w celu doładowania akumulatora (po dłuższym postoju i na przykład, słuchaniu radia).

Ciekawe... bo moje auto jeździ głównie (najczęściej) krótkie odcinki, zdarza mi się w nim siedzieć i słuchać radia, a takiego komunikatu jeszcze nie widziałem :) Dla porównania w KIA Rio IV mojego taty taki komunikat pojawia się dosłownie po chwili słuchania radia lub zabawy wyświetlaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po prawdzie to widziałem ten komunikat trzy razy. Dwa zeszłej zimy i w tym roku raz. Grało radio, bawiłem się nawigacją i przesyłem muzyki ze smartfona przez bluetooth. @pbet, Ty masz benzynkę, dizelek potrzebuje trochę więcej prądu do rozruchu. W kompie może być wszystko ustawione inaczej niż w benzynie i komunikat wyskakuje szybciej. Ale ja się nie znam, tak przypuszczam.:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, babus napisał:

Ty masz benzynkę, dizelek potrzebuje trochę więcej prądu do rozruchu

Wiadomo, ale i akumulator mam mniejszy i o niższym natężeniu prądu.

Widziałem za to ostatnio inny komunikat po uruchomieniu samochodu "ładowanie akumulatora" ale na jego temat instrukcja nic nie mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakbyś nie uruchamiał silnika i pobawił się trochę radiem, zobaczyłbyś w końcu ten komunikat o uruchomieniu silnika. To info o ładowaniu akumulatora pojawia się na desce po uruchomieniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, babus napisał:

kompie może być wszystko ustawione inaczej niż w benzynie i komunikat wyskakuje szybciej.

Nie wyskakuje szybciej ale może wyskakiwać częściej z racji tego że właśnie dizel zużywa więcej prądu na rozruch, a jak nie ma kiedy doładować to i komunikat będzie częściej. Znajomy qpił S3 2.0 dci i wymienił aku na nowy, po czym po kilku dniach stania na dworze i niewielu jazdach miał właśnie ten komunikat, ostatnio byłem u niego pod kompa podpiąć i zasilanie kalkulatora było 11.9V przy tym komunikacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skasuje Ci się trip, średnia prędkość, spalanie itd. Nic szczególnego. Możesz mieć też potrzebę przyuczenia szyb ale to też pikuś. O kod do radia wołać nie będzie (chyba, że jest nieoryginalne). No i przed wyjęciem aku i zamknięciem maski sprawdź czy działa Ci otwieranie auta kluczykiem bo może być zonk :) Jak działa to otwórz maskę i zamknij auto kartą, odczekaj kilka minut i dopiero wyjmij aku.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączaj spokojnie, kłopotów nie będzie!

Musisz mieć na uwadze to, że jeżeli akumulator jest faktycznie pięcioletni o sprawności 70%, to powolutku żywot jego dobiega końca.

Jeżeli auto jest używane regularnie, codziennie, to bateria trochę pożyje. Komunikat będzie się pojawiał, ale podczas jazdy będzie się doładowywał. Komunikat ten pojawia się asekuracyjnie dosyć szybko.

Ale, jeżeli auto eksploatujesz nieregularnie, postoi kilka dni, będzie mróz, mogą być kłopoty z uruchomieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!