Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu zauważyłem, że w mojej M3 po tym jak dłużej stoi, blokują się tylne koła, na początku myślałem że to może ręczny, ale nawet jak zostawię na biegu to przy próbie ruszenia czuć że tylne koła są zablokowane i stawiają opór, po dodaniu gazu odpuszcza i jest wszystko ok, działo się już nawet tak przed zimą jak były dodatnie temperatury. Po dłuższej jeździe tylne koła są chłodne więc klocki raczej nie trą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że klocek "klei" się do tarcz to jeszcze nic złego, zdarza się w pewnych warunkach. Ale...

Z danych w Twoim profilu wynika, że auto więcej stoi niż jeździ. Zdejmij zaciski hamulcowe oczyść dokładnie jarzma klocków, sprawdź pracę zacisku. Oglądnij dokładnie powierzchnię tarcz, da obraz jak pracują klocki.

 Profilaktycznie nie zaszkodzi to samo zrobić na przedniej osi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x

Auto jeździ, jak je kupiłem 3 miesiące temu to miało 53 tys, teraz już prawie 60 tys, zapomniałem zaktualizować danych, auto tylko stoi przeważnie w weekend, przód tarcze i klocki były wymieniane miesiąc temu. Czyli nie ma co się bać tego klejenia?

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni.- mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2018 o 13:41, Krupier napisał:

Witam, od pewnego czasu zauważyłem, że w mojej M3 po tym jak dłużej stoi, blokują się tylne koła, na początku myślałem że to może ręczny, ale nawet jak zostawię na biegu to przy próbie ruszenia czuć że tylne koła są zablokowane i stawiają opór, po dodaniu gazu odpuszcza i jest wszystko ok, działo się już nawet tak przed zimą jak były dodatnie temperatury. Po dłuższej jeździe tylne koła są chłodne więc klocki raczej nie trą.

wg mnie - prowadnice w jarzmach zacisków to przesmarowania i oczyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!