Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Obróć kierownice+start


Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Miał ktoś z tym problem? 

Wsadzając karte nie odblokowuje kierownicy więc nie ma możliwości jej obrócić. Próbowałem szarpać w jedną i drugą stronę bez rezulatatu. Akumulator odpiety na pół dnia również bez rezultatu. 

Auto nie odpala nie zaświecają się kontrolki. 

Widziałem że to problem z meganell natomiast nie mogę nic znaleźć na temat meganelll. Jeśli to moduł blokady kierownicy to w aso 1800zł

Ma ktoś jakiś pomysł? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szarp bo urwiesz :) Zablokowany  układ na skręconych kołach?

Miałem taki przypadek zaraz krótko po zakupie, przy przebiegu może 2-3 tyś. km.

Układ kierowniczy został automatycznie zablokowany, nie wiem jak to nazwać, w pozycji jakby napiętej, dlatego blokada nie mogła się wysunąć.

W momencie kiedy blokada automatycznie  powinna się "wyskoczyć", poruszałem kierownicą minimalnie w lewo-prawo. Co spowodowało wysunięcie blokady.  Ruchy naprawdę minimalne, zresztą sam to musisz wyczuć.

Oczywiście piszę o przypadku, kiedy w aucie nic nie uległo trwałemu uszkodzeniu.

  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padła blokada, 20 min roboty tylko przeczytaj rady kogoś kompetentnego a nie kogoś kto pisze tylko żeby napisać,  co z tego że to bzdury totalne. Z całym szacunkiem lelupi Ale doedukuj się albo nie pisz wcale ( szybko przegląd twoich postow) Pisałam kiedyś odpowiedź co nalezy z tym zrobić poszukaj. To czy megane 2 czy 3 nie ma znaczenia blokada działa tak samo. Nie wiem skąd jesteś bo mógłbym Ci pomóc to zrobić. Ale poszukaj mojego postu z kiedyś i tam napisałem krok po kroku. 

Mogę telefonicznie Cię pokierować co i jak, wyślesz mi blokadę uszkodzoną a ja czytam z niej pamięć w której jest immo niestety i wrzucę ją do dobrej blokady która też Ci pomogę założyć. Kupno używanej nic nie da bo auto nie zapali, jak już mówiłem immo w srodku

  • Zmieszany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, człowiek się uczy całe życie, więc myślę, że wiele przed Tobą również. Postów na szybko, ani na wolno, Twoich nie przeglądałem.

Napisałem jaki miałem przypadek. Zresztą takich przypadków, jest więcej opisanych. Nawet w dokumentacjach technicznych auta.

Zanim kolega Grzegorz coś wyśle, niech trochę poczyta o koledze... 

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sadisticescape przecież nawet w instrukcji do MIII jest informacja, że czasem może być konieczność lekkiego poruszania kierownicą, żeby blokada się zwolniła...Lelupi nic tutaj nie wymyśla.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już ruszać ale bez skutku niestety. 

Czytałem o takich przypadkach ale w sumie nie wiem jak się do tego zabrać. 

Jest tam jakaś śruba która to trzyma ale nie wiem czy nie zrobię sobie większej szkody jak zacznę tam za bardzo wnikać. Żeby się do niej dostać wystarczy tylko odkręcić plastiki spod kierownicy? 

Edytowane przez Grzegorz023
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2019 o 14:39, droopy napisał:

@sadisticescape przecież nawet w instrukcji do MIII jest informacja, że czasem może być konieczność lekkiego poruszania kierownicą, żeby blokada się zwolniła...Lelupi nic tutaj nie wymyśla.

myslisz ze jak wsiadl do auta nie ruszyl kierownica myslac ze sie juz odblokowalo? udajesz czy serio to piszesz 

lapka2.gif

REGULAMIN pkt. 5.6 literki PL. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam,

 

Czy spotkał się ktoś z sytuacją, że pomimo odblokowania kierownicy po włożeniu karty, nie można odpalić auta? Żadne Kontrolki na tablicy nie zapalają się.

Komunikat "Obróć kierownicę+start nadal się wyświetla.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Ja też miałem taki komunikat *obróć kierownicę + start* w MEGANE III rocznik 2011. U mnie wystarczyło poruszyć kolumną kierownicy, ale nie w dól i do góry, ale od siebie i do siebie. zadziałało, komunikat zgasł i pojawily sie kontrolki zapłonu. Jak na razie wszystko dziala i jest OK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!