Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wysokie obroty!!!


dani86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Sprawa wygląda następująco - co jakiś czas (chyba tylko na ciepłym silniku) obroty zawieszają się na ok. 2tys. Przykładowo dojeżdżam do skrzyżowania, zatrzymuję samochód i jestem na pierwszym biegu, a obroty mają 2tys. i dopiero po jakimś czasie spadają do 1tys. Jakiś czas temu po zatrzymaniu auta i wrzuceniu na luz cały czas obroty miały te 2tys. Dopiero po 5min jak wsiadłem do auta i odjechałem to wróciło do normy, ale też tylko do momentu zatrzymania samochodu. Co to może być?   Silnik to 1,6 16V 100KM
Druga sprawa to przy uruchamianiu słychać lekki pisk, ale mechanik stwierdził, że to może być jakaś nieszczelność i bierze lewe powietrze. Nie wiem czy to ma jakiś związek z tymi obrotami ;-) Wcześniej miałem problem z tym piskiem i wymieniłem pasek, no i jest dużo lepiej :-) Wymieniany był też rozrząd z pompą, filtry i olej.
Proszę o pomoc, co to może być i czy można z tym jeździć ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, dani86 napisał:

auto było u mechanika to nie było żadnych błędów na komputerze.

Mechanik nic nie pomógł???

Należy przeczyścić ;

  -  przepustnicę i wymienić oringi,

  -  map sensor oraz zapewnić szczelność w montażu,

  -  pomierzyć podciśnienie w układzie dolotowym na ciepłym silniku ;

         - w silnikach  benzynowych; 1.4  i 1.6 16V  podciśnienie  w  kolektorze  dolotowym  powinno  oscylować  w  granicach ;

            32 +/- 4 kPa ( 320 +/- 40 mbar), czyli w przedziale 28 kPa do 36 kPa , 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem powiedzieć mechanikowi o tych wysokich obrotach (to było przed świętami i za dużo spraw na głowie miałem ;-) ), a byłem wtedy wymieniać ten rozrząd, pasek, filtry, olej i rezystor dmuchawy... tak więc duże wydatki ;-)  A jak wygląda sprawa silniczka krokowego w tym silniku? Szukałem podobnych objawów w necie i często też pojawiał się jego temat, ale nie wiem jak to właśnie wygląda w samochodzie z moim silnikiem.
No i czym grozi jazda z tą zanieczyszczoną przepustnicą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, dani86 napisał:

A jak wygląda sprawa silniczka krokowego w tym silniku?

W megan III jest przepustnica elektroniczna, brak silniczka krokowego,

13 godzin temu, dani86 napisał:

No i czym grozi jazda z tą zanieczyszczoną przepustnicą?

Większe spalanie,

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mechanik opanował sytuację. Okazało się, że autko brało lewe powietrze. Wymieniona została jakaś uszczelka przy przepustnicy. Dodatkowo wyczyszczono przepustnicę. Teraz na wolnych obrotach jest ok. 800, a było ponad 1000. No i skończyły się problemy z wieszaniem  obrotów w okolicach 2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam, 

Mam podobny problem. Mianowicie w megane 3 1.6 benzyna 110k. Obroty trzymają się w granicach 1500 i opadają dopiero po 5 sekundach. Dodam ze jest zrobiony full serwis, rozrząd razem z kfzr i przeczyszczona przepustnica. Wątpię że u mnie jest oring bo nie widziałem przy czyszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!