Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyciek płynu chłodniczego a uszczelka termostatu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Renault Megane 3 1.9dci 130KM rok produkcji 2011

Zauważyłem, że ubywa płynu chłodniczego, po przejechaniu trasy około 100km widać niewielki ubytek w zbiorniku. Pod samochodem jest sucho, przewody wydają się być suche. Internety podpowiadają, że to może być uszczelka obudowy termostatu. 

Chyba udało mi się ją zlokalizować, na jednej ze śrub widać, że jest mokra, mam do Was kilka pytań:

 

1. Czy część na zdjęciu to obudowa termostatu? (zaznaczona na niebiesko)

2. Czy widoczne "zapocenie" (czerwona strzałka) to będzie płyn czy raczej olej? (płyn chyba by odparował, auto stało ponad 24h w garażu)

3. Czy takie zapocenie świadczy o wycieku czy może pochodzić z innego źródła?

4. Lepiej wymienić samą uszczelkę, czy może od razu całą obudowę razem z termostatem?

5. Czy ma ktoś link do instrukcji wymiany obudowy termostatu w tym silniku (nie udało mi się znaleźć na forum)?

 

Bardzo proszę o pomoc :) 

20190123_160737.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kolego na termostatach to Ja się nie znam więc Ci nie powiem czy to to, ale ten lewy grzybek czarny służy do odpowietrzania układu, może masz niedokręcony ? powinien być obok drugi, wydaje mi się że może to ten drugi "dynks" niżej ale tam nie ma nakrętki. Mało prawdopodobne, że odkręciła Ci się nakrętka, ale możliwe że tak. Ja miałem problem z uciekającym płynem, ale u mnie była walnięta chłodnica... wycieku nie było dopóki auto ostro nie dostało po garach i nie zrobiło się duże ciśnienie. Wtedy pluło płynem przed auto, dziurka była jak po grubszej igle, ale nie łatałem wymieniłem chłodnicę. Polecam też zmianę korka od zbiorniczka :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!