Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Horror pękła szyba przód po wymianie szyby hałas stukanie na piastach łożyskach straszne nawet wibracje auta.Telefon do mechanika w celu umówienia się na diagnozę ale pech mechanik z rodziną na feriach.Mówię o co chodzi a on do mnie niech pan zobaczy czy się koła na śrubach nie poluzowały w megankach II podobno to normalna przypadłość.Po jakimś czasie wychodzę i tak profilaktycznie sprawdzam śruby od kół i włosy mi dęba stanęły prawy tył śruby tak luźne że mogłem wszystkie ręką dokręcić około półtora obrotu wszystkie cztery, wyjmuje klucz i dokręcam zdziwienie okrutne następne koło podobnie ale prawy przód trochę mniej ale poluzowane pozostałe dobrze.to cała przyczyna hałasu i skrzypienia stukania a nawet wibracji powyżej 50 Km/godź. Piszę to tylko w formie ostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę...pewnie były niechlujnie dokręcone przy jakichś ostatnich naprawach czy wymianach opon. Może jak na zimówki zmieniałeś, jeśli zmieniałeś, to wulkanizator się nie popisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła to metalowe obręcze na opony zimowe może masz rację partacz ale mimo wszystko wcześniej tego nie było i było ok.Przypuszczam że to zbieg okoliczności że to się działo po wymianie szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z szybą na pewno nie ma nic wspólnego :D Nie wiem, często sam naprawiam samochód i nierzadko muszę jakieś koło odkręcić z tego powodu i prędzej muszę stawać na kluczu, żeby śruby ruszyć, także wiesz :)

Z ciekawości, przednią szybę zmieniałeś? Jeśli tak to ile Cię to kosztowało szyba+wymiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o szybę to chyba dość drogo to wyszło nie chciałem zakładać używanej a moja była solarna więc i taką chciałem założyli z tym że mieli w tej samej cenie solarna + wygłuszająca razem koszt 700 zł przy czym sama szyba firmy AGC ze stajni NordGlass 538 zł. reszta uszczelka i klejenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solarna czyli ta atermiczna, to masz na myśli? Jeśli tak to z mojej perspektywy mega tanio. Ja się bujam od dawna z myślą o wymianie przedniej szyby dlatego, że jest paskudnie porysowana i za atermiczną do tego auta chcieli ponad tysiaka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to robiłem w Łodzi chciałem szybko bo zbliża się przegląd i praktycznie bez szukania taniej drożej bo blisko domu.Wcześniej miałem  Pilkington ale przy wymianie zaproponowali AGC robione podobno w Polsce.Producent jakoś od niedawna produkuje atermiczną + wygłuszająca nowa sama szyba w tym gdzie montowali 538 zł. ale nie jest to Pilkington .AGC to stajnia NordGlass.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sylwek54 napisał:

sprawdzam śruby od kół i włosy mi dęba stanęły prawy tył śruby tak luźne że mogłem wszystkie ręką dokręcić

Miałem kiedyś podobnie. Sam wymieniałem koła z letnich na zimowe i zawsze dokręcam wszystkie kluczem dynamometrycznym. Po tygodniu lewe przednie mi trzepie. Myślałem, że jedno pominąłem.

Stwierdziłem to zdarzenie po jeździe na sfrezowanej jezdni. Teraz dokręcam mocniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku myślałem o jakiejś o jakiejś używanej  ale jak zobaczyłem ceny za używane powyżej 200 zł. To myślę że dołożę a będzie nowa samochód też nie młody a w sumie jakość AGC aż tak nie odbiega jakością od innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jabrze napisał:

zawsze dokręcam wszystkie kluczem dynamometrycznym.

To tu się zgodzę, ja zawsze dokręcam po prostu ile siły mam, korzystając z oryginalnego klucza, co by na drodze potem to odkręcić. Nie wiem jakim momentem dokręca wulkanizator, do którego jeżdżę, ale nigdy z czymś takim się nie spotkałem.

4 minuty temu, Sylwek54 napisał:

Ja na początku myślałem o jakiejś o jakiejś używanej

Wiesz, w sumie łatwiej podjąć decyzję, jak nie masz wyjścia, bo szyba pęknięta. W moim przypadku jest niefajnie przy jeździe pod słońce przez rysy, bo tak to szyba spoko, i nie widziało mi się wywalanie 1200-1500 zł na wymianę :)

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co do kół to zmieniałem na zimę u mechanika i wydaję mi się że było dobrze w każdym razie spotkało to mnie po raz pierwszy chociaż posiadałem wiele samochodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, droopy napisał:

ale nigdy z czymś takim się nie spotkałem.

Ja też nie - mając wiele samochodów i byłem pewien, że ze sklerozy nie dokręciłem. Teraz przed założeniem kołpaków powtarzam czynność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!