Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skrzynia biegów EDC


lubowitz78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. 

Napiszę dość krótko, żeby nie przedłużać. 

Dopadł i mnie problem skrzyni biegów - dziwne ćwierknięcia podczas zmiany z biegów nieparzystych na parzyste. (wszystkie objawy dokładnie te same opisywane na forum Talismana). 

Szybki kontakt z serwisem Renault Pietrzak w Katowicach, jazda próbna i diagnoza że cała skrzynia do wymiany. 

Super mile zaskoczenie - bez robienia problemów, bez żadnych ale. Zamówiona nowiutka skrzynia z Francji i już wymieniona. Wszystko trwało dokładnie tydzień czasu. 

Obecnie ją testuję. Przejechałem po jej wymianie ponad 600 km i jak na razie nie ma się do czego doczepić. Lepiej i płynniej zmienia biegi, zarówno w górę jak i w dół. Ogólnie jej praca jest o niebo lepsza od poprzedniej. 

I oby tak już zostało :-D

Także serwis serwisowi nie równy - naprawdę jestem pod mega dobrym wrażeniem serwisu Pietrzak w Katowicach. I żeby się to też nie zmieniło. 

Pozdrawiam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to określenie ,,wyje'' zostało przeze mnie użyte na wyrost. Po prostu czasem pojawia się taki przydźwięk, przy wyższych biegach, jakby wycie (nie wiem, jak to nazwać inaczej:), ale delikatne, w trakcie słuchania muzyki nie słychać. Skrzynia po wymianie, więc powinna być ok. Nie jest to zbyt słyszalne, ale czasem doszukuję się jakichś dźwięków., bo początek użytkowania auta, kosztował mnie trochę stresów w związku z wymianą paru rzeczy, jak przednia szyba, czy właśnie skrzynia. Wszystko na gwarancji, ale jednak stresowało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechane prawie 2000 tyś. km na nowej skrzyni i jak na razie wszystko gra. Niektórzy pisali, że wzrosło im spalanie po wymianie.

Ja zauważyłem, że mi wręcz odwrotnie-spadło.

Ważne, że wszystko działa jak powinno :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!