Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rozładowany akumulator - język przy zegarach francuski - jak zmienić?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Koleżanka rozładowała mi akumulator ciągle słuchając radia przy wygaszonym silniku. Godzina słuchania i akumulator padł. Po podłączeniu klem i odpaleniu, zresetowało mi menu przy zegarach na francuski. Jak zmienić, potrzebne będzie podpięcie się przez elektronika czy jest jakiś inny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas uruchamiania, system umożliwia ustawienie parametrów niektórych funkcji:
– Nacisnąć „Polityka prywatności”, aby umożliwić lub zablokować udostępnianie danych dotyczących pokonywanej trasy.
– Nacisnąć „OK”, aby zezwolić na udostępnianie danych.
– Nacisnąć „Profil”, aby zmodyfikować profil użytkownika.
– Nacisnąć „Język”, aby zmienić język systemu.

Po francusku język to będzie langue albo coś podobnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowe dla samochód (nie tylko francuskich) - postoją trochę i same się naprawiają. A w elektronice samochodowej to już norma.

 

Jak ta cała elektronika jest teraz robiona to ja nie wiem. Sam siedzę w komputerach i jest dokładnie to samo.:smug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarcinDe Wygląda to tak, dla silnika nadrzędny jest licznik, więc licznik się zresetował. Auto gdy ma niski poziom baterii wyłącza radio i pozostawia jedynie licznik. Licznik zaczytuje język z radia, a radio było wyłączone, więc domyślnie poszedł francuski. Licznik nie wyłącza się przy każdym wyłączeniu auta, więc postał 3 dni, wyłączył się, i po włączeniu zaczytał już polski. Równie dobrze wystarczyłoby zresetować go przed dd4all.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyczytałem sobie już dawno jaki algorytm maja samochody - dla mnie jest to poroniony pomysł.

Najlepsze jest to, że czytając posty wynika, że te systemy kontroli energii w aucie to jest pic na wodę - bo ich zadaniem według teorii jest niedopuszczenie do takiej utraty napięcia w instalacji auta (akumulatorze), żeby potem się system zresetował i dodatkowo nie dało rady zapalić auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 13.02.2019 o 07:56, adamsxxx napisał:

Dajcie spokój, obędzie się bez serwisu. Spróbuję sobie przypomnieć jak to zrobić i napiszę,  bo bawiłem się tym kiedyś.

I co przypomniłeś sobie? bo mam ten sam problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!