Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Montaż kamery cofania w Megane III


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie koledzy. Posiadam Megane III 1.6 16V. Planuję doposażyć ją w kamerę cofania i podłączyć pod navi. Przeszukałem internet pod kątem doboru i kompatybilności kamery  do mojej navi. Niestety nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi. Część majstrów podaje informacje że się z wszystkimi połączy, część że mój nr navi nie połączy się (zablokowana w can), część że w ogóle się nie da i ogólnie rzecz biorąc sam nie już nie wiem.

Koledzy jesteście w stanie podpowiedzieć czy jest możliwość doposażenia w kamerę mojego auta, jak ją podłączyć i ewentualnie podesłać sugestie konkretnej kamery z allegro lub aliexpress?

Będę baaaaardzo wdzięczny.

20190226_164620.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację. A powiedz mi proszę czy nie oryginalne moduły, kamery etc.w jakiś sposób mogą zadziałać czy to tylko marzenie? W obudowie wyświetlacza, z tyłu jest żółte gniazdo wejściowe co wskazywałoby na video in.

Kolego popraw mnie jak źle rozumuję.

Czy żadne chińskie zabawki nie będą współgrać z obecną navi?

Nie chcę po prostu montować dodatkowego wyświetlacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aszejgi

Proszę przeczytaj co napisałem wcześniej

.....

....

Jak już przeczytałeś to - przeczytaj co napisałem w ogłoszeniu

.....

....

Jak już przeczytałeś to wymiana ekranu na inny który ma układ video - jak może coś działać jak brakuje części

Edytowane przez cinas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Mam Megane III z NAVI Carminat TomTom.

Myślę o dołożeniu kamery cofania, ale nie jestem pewien, czy moja NAVI ma taką możliwość, a nie chcę wymontowywać, gdyby okazało się, że nie ma takiej możliwości.

Czy można sprawdzić numer seryjny bez demontażu NAVI?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, natomiast po numerze Vin może ci wyjść inny ekran niż masz, bo w zasadzie wszystkie są zamienne. W moim przypadku sprawdzałem i faktycznie był inny numer niż fabrycznie podany, a napewno nie był wymieniany. Najłatwiej podważyć łyżkami do tapicerek tą obudowe platikową, ona jest tylko na zatrzaskach i od razu na wierzchu masz ekran i jego numer z tyłu.

Numery, które współpracują ma podane cinas w ogłoszeniu.

Edytowane przez Ryszardo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Sprawdziłem i niestety mój numer jest na liście niedziałających.:mad:

Znalazłem ekran, który będzie działał, ale mam takie pytanie:

Mam licencję na Mapy TomTom i wiem, że są one przypisane do konkretnego urządzenia. Co się stanie jeżeli zmienię urządzenie?

Edytowane przez yugo
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam już konkretną odpowiedź

Jeszcze pytanie do "cinasa", czy w mojej NAVI na pewno brakuje modułu video. Mam podłączone z tyłu 4 przewody tak jak na zdjęciu.

navi.thumb.jpg.d0b0505a325da4bc46ac5e068fcc863c.jpg

 

 

 

Edytowane przez yugo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zadziała

 

Kilka ekranów sprawdziłem.
Ekrany które działają:
TT 259156432 R
TT 259153451 R
TT 259154206 R
TT 259156432 R
TT Live 259150931 R
TT Live 259154618 R

Ekrany które nie działają:
TT Live 259153411 R
TT Live 259153398 R

Edytowane przez cinas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.01.2020 o 20:58, cinas napisał:

 

Dzięki jeszcze raz. Jak będę miał już pewność, że jest sprawny, to odezwę się w sprawie modułu kamery.

 

Dnia 8.01.2020 o 20:58, cinas napisał:

Ten zadziała

 

 

Po przeczytaniu wielu postów w tym temacie:

https://megane.com.pl/topic/44547-kamera-cofania-scenic-iii-megane-iii/?ct=1574852411

nt. różnych problemów związanych z kompatybilnością nowego ekranu, modułu kamery i joysticka mam wątpliwości, czy nie pojawią się jakieś problemy związane z działaniem nawigacji.

Muszę jeszcze kupić kamerę i moduł, więc nie chcę niepotrzebnie wpędzać się w koszty.

Dodam jeszcze, że joystick mam wymieniony.

Edytowane przez yugo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!