Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt ich nie podważył, a jedynie zostało zasugerowane, że ta wiązka może tam być. Ja za to zaprojektowałem kilkadziesiąt instalacji elektrycznych i pneumatycznych dla metra i pociągów dużych prędkości i wiem, ze dołożenie złącza i 0.5m wiązki jest tańsze niż składowanie i produkcja osobnego detalu. Więc chamskie teksty o doedukowaniu i zakazie wypowiedzi proszę sobie schować do kieszeni:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Slimak napisał:

A nie było by prościej zdjąć taki boczek i sprawdzić czy są kable ?

 

No waśnie, jak ktoś ma sprzęt, możliwości i praktykę niech zobaczy i rozwieje wątpliwości. Mogę kupić komplet boczków na Allegro za 700zł i zastanawiam się czy kupić, tylko nie czuję się mocny w rozbieraniu plastików  - kurcze możne ktoś ma doświadczenie i może podpowiedzieć z tym okablowaniem, może wystarczy zdjąć zaślepek klamki i zobaczyć wziernikiem z kamerą, może ktoś już to rozbierał - dajcie cynk...

a możne tak to wygląda:

https://allegro.pl/oferta/drzwi-przod-przednie-prawe-renault-megane-iv-rs-7931823551

widzimy  tu 2 wtyczki przypięte do blachy...

 

Guzik multisence już kupiłem i zamontowałem,

https://allegro.pl/oferta/renault-megane-iv-przelacznik-przycisk-283956707r-7724227498

po naciśnięciu wyświetla się nawigacja na całym ekranie i tyle reakcji...

Edytowane przez artur-wiater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, artur-wiater napisał:

a możne tak to wygląda:

https://allegro.pl/oferta/drzwi-przod-przednie-prawe-renault-megane-iv-rs-7931823551

widzimy  tu 2 wtyczki przypięte do blachy...

Drzwi są od RS, który ma multisense, więc nic nowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko przykład jest masa innych drzwi na Allegro nie od RS i też widać te przymocowane wtyczki w tym samym miejscu, trzeba zobaczyć moim zdaniem u nas ale na 90 % są, skoro jest wtyczka do przycisku...

Czy ktoś może wie która to wtyczka, czy to przypadkiem nie ta zaznaczona na zdjęciu

drzwi.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znajdziesz już mi znajomy w ASO sprawdził, część występuje tylko jako cały boczek i kosztuje kosmiczne pieniądze w ASO.

 

Ja już zamówiłem listwy led do tunelu środkowego - zobaczę czy da się je włączyć (potrzebny sygnał CAN niestety)

 

jeśli będzie ok zmówię boczki w jak najgorszym stanie co by cena była ok i postaram się przełożyć ledy, nie jest to takie proste po są zgrzewane z plastikiem boczku...

Dzisiaj doszły boczki i listwy tunelu środkowego z demontażu, stan bardzo dobry tylko kołki połamane - trzeba będzie kupić (zamiast wstawek materiałowych jest skóra i niestety zamiast karbonowych srebro) . Planowałem przełożyć ledy ale jest bardzo źle, wszystko zgrzane na maxa i  nie dość, że raz przez otwory na całej długości ledów to jeszcze na na wierzchu jest dodatkowy plastik też punktowo zgrzewany.. Teortycznie mógłbym to rozwalić i wyjąc ale profesjonalne włożenie do moich boczków nie będzie możliwe bez obcinania stopionych fabrycznie  łbów wieć zostało by druciarstwo..... Albo trzeba zamontować całe boczki albo się bawić i kombinować....

 

Bedę informował...   

 

Ciąg dalszy nastąpił. Zdjąłem wczoraj boczek drzwi (tylko jeden kołek się urwał) i znowu pozytyw są przewody.

 

 

Niestety już na 100% nie ma możliwości rozsądnego włożenia led więc tylko wymiana boczków. Led montowany jest fabrycznie pod tym zgrzanym plastikiem widocznym na zdjęciu i dodatkowo nakładany na te wystające wypustki widoczne w otworach i później jeszce raz dodatkowo zgrzewany...

20190413_155330.jpg

20190413_160552.jpg

Edytowane przez artur-wiater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie ma możliwości rozsądnego wlożenia LED? Mimo że kolega sadisticescape rozebral mnóstwo bloczków to jednak złącze jak widać jest:) Więc skoro miałem rację że robią jedną wiazkę bo to jest po prostu tańsze to robią zapewne te same boczki ponieważ mają wtedy tylko jedna formę na wtrysku i jeden element na magazynie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj daj mu już spokój, rozbierze jeszcze ze 200 i się dowie :-)

Boczek skałda się z dwóch części - zewnętrznej i dużej części wewnętrznej zgrzanej w kilkudziesięciu miejscach - trzeba by to   rozwiercić i rozebrać, później sam led ma otwory, w które wchodzą wypustki z boczku i znowu są zgrzewane na tyle mocno, że plastik boczku jest połączony (zlany) z obudową leda. Rozłączenie tego to koszmar i wysokie prawdopodobieństwo uszkodzenia leda. Poza tym jak to później kleić jak rozwiercimy ? Nie nie, za dużo druciarstwa.... Boczki z ledmi i już...

 

I jeszcze jedno - zasilania w kostkach brak czyli jeszcze grzebanie w ECU...

Edytowane przez artur-wiater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbiore i z 300. Chodziło mi że przekładałem bebechy drzwi kilka razy jak uszkodzone drzwi były zmieniane. I powiem szczerze nigdy nie mialem wersji bez ledów takze to dla mnie abstrakcja. Co do grzebania w uch to powodzenia - brakuje 3 pinów na płycie we wtyczce haha

Ale maciej tak miales racje brawa dla Ciebie wtyczka jest wepnij leda tylko niestety nie będzie świecił. Nonsens z tą racją troche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj kolego piny u mnie są wszystkie, nie wprowadzaj kolegów w błąd. Całkowita liczba pionów we wtyczce od strony auta to 3: plus minus i CAN,  to dalej wchodzi do przetwornicy  i z niej wychodzi do samego leda  wtyczka z większą ilością pinów. Wiec jeszcze raz nie wprowadzaj w błąd !!!!! 

Tak się jeszcze zastanawiam jak kolega wpadł na to, że brakuje pinów skoro nigdy nie rozbierał bez ledów i jak sam kolega napisał to dla kolegi abstrakcja?

 

Edytowane przez artur-wiater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się tak zdarzyć że jeżeli podświetleniem ambientowym steruje UCH (nie mam schematów do MIV więc nie mam 100% pewności że tak jest) to mimo że są wszystkie piny oraz wiązki są kompletne to po zamontowaniu wszystkiego w aucie i uruchomieniu funkcji w module może się okazać że nie będzie nic świecić z tego względu że może nie być elementów wykonawczych w UCH odpowiedzialnych za ambientowe podświetlenie. Miałem taka sytuację z ogrzewanymi fotelami w MIII dopiero podmiana uch z obsługa grzanych foteli rozwiązała problem - nie było tranzystora który podawał masę na odpowiedni PIN dopiero na pracującym silniku.

 

Przykładowa strona z boczkami drzwi do Megane IV w wersji kombi można sprawdzić jakie są numery boczków ale trzeba by mieć nr VIN z auta z takim wyposażeniem żeby dobrać odpowiedni element z podświetlaniem

https://www.catcar.info/renault/?lang=en&l=c3Q9PTUwfHxzdHM9PXsiMTAiOiJNb2RlbCIsIjIwIjoiTVx1MDBlOWdhbmUgSVYiLCIzMCI6Iks5TVMiLCI0MCI6IlVwaG9sc3RlcnkgLSBFbGVjdHJpY2l0eSIsIjUwIjoiNzIgRG9vciB0cmltIFwvIERvb3IgdHJpbSJ9fHxub3Bycz09MTgwNXx8YnJhbmQ9PVJlbmF1bHR8fG5vcHI9PTE4MDV8fHR5cGU9PUs5TVN8fGNhdF9pZD09SXx8aW1nPT0wMTA3NjcxM3x8Z3JwX2lkPT03Mnx8c3ViR3JwX2lkPT03MkF8fGNybnROb3ByPT0xODA1fHxyZWZhY2Nlcz09TjcyMDExMA%3D%3D

 

A tu link do strony na której widać gdzie jest listwa z podświetleniem i kostką

 

https://www.bildelsbasen.se/se-sv/Renault/RENAULT-MEGANE-IV/2016_2020/Inredning/Dörrklädsel/Höger/ID-36951423/OEM-809000542R/

Edytowane przez tomakur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy taką sytuację: ledy konsoli środkowej zamontowane. W Rlinku uruchomiane menu do włączania ledów jednak coś jest nie tak po wybraniu  On w oświetleniu wnętrza nie startują ledy, a po 3 sekuntach samoczynnie wraca na OFF wiec coś nie jest poprawnie ustawione lub czegoś brakuje..

 

Jakieś pomysły ?

 

Odświeżam temat, narazie niestety dupa, pomimo podłączenia ledów konsoli środkowej, konfiguracji w Rlinku (to on steruje ledami),  nie chcą świecić. Nurtuje mnie jeszce jedna rzecz, przy wtyczce do leda od strony kierowcy (precyzyjnie do jego przetwornicy) konsoli środkowej, jest dopięty zwinięty żółty przewód nie zakończony wtyczką możne na niego trzeba jakąś masę podać albo Plus - ma ktoś dostęp do schematów?

Edytowane przez satisati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!