Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.04.2019 o 11:24, satisati napisał:

Mamy taką sytuację: ledy konsoli środkowej zamontowane. W Rlinku uruchomiane menu do włączania ledów jednak coś jest nie tak po wybraniu  On w oświetleniu wnętrza nie startują ledy, a po 3 sekuntach samoczynnie wraca na OFF wiec coś nie jest poprawnie ustawione lub czegoś brakuje..

 

Jakieś pomysły ?

 

Odświeżam temat, narazie niestety dupa, pomimo podłączenia ledów konsoli środkowej, konfiguracji w Rlinku (to on steruje ledami),  nie chcą świecić. 

Witam wszystkich, jestem nowym forumowiczem, od kilku miesięcy posiadaczem Meganki i sporo przeczytałem na tym i na hiszpańskim forum.

Aktywowałem sobie przy pomocy ddt4all i wiedzy zdobytej na forach  to co mnie interesowało i było w zasięgu mojej Meganki i zabrnąłem dokładnie do tego miejsca co kolega satisati dwa lata temu w przytoczonym post. Czyli dokupiłem używane listwy konsoli środkowej z modułami LED i wymieniłem, aktywowałem kompletnego MULTISENSA ze wszystkimi resetami w ddt4 i w R-Linku i jak to kolega nazwał "dupa" - listwy tunelu nie świecą choć mam aktywowane kompletne sterowanie Ambientowe w MULTISENS.

Czy mogę liczyć na pomoc i informację co trzeba zrobić czego nie wyczytałem na forach, żeby LEDY świeciły ?

Czy to kwestia aktywacji jakiegoś okienka w ddt4 czy jednak jakiś moduł w samochodzie od sterowania oświetleniem Ambientowym trzeba wymienić.?

O oświetleniu Ambientowym drzwi też myślę ale to inwestycja w boczki tapicerskie z odzysku z listwami i modułami LED a bez działających listew LED tunelu nie ma co o tym marzyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat dawno rozgryzłem i świecą...

Aktywacja w radiu i dodanie kafelka to jedno. potrzebna jest zmiana ustawień ekranu (wyświetlacza). Aby to uczynić musisz dorobić przejściówkę OBD II "zamiana pinów" aby dostać się do   CAN Multimedia (CAN2) - jest na innym pinie. Połączyć się z ECU wyświetlacza i zmienić jego ustawienia. Jak już będziesz miał przejściówkę to w ddt4 włączasz skanowanie ECU i wykryje Ci tą linie...

Print Scrn gdzieś mam więc odezwij się jak ogarniesz przelotkę. Najlepiej wykonać ją z przedłużacza OBDII i  bez przełącznika. Po prostu przedłużacz będzie zamieniał piny.

Tu masz instrukcję jak ja zrobić tylko ty przylutuj jedną wtyczkę przedłużacza i pamiętaj o logice patrzenia przód tył - damska męska. Przedłużacz kup z rozbieranymi wtyczkami (nie zalewany)..

 

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?p=1737279#1737279

i tu:

https://www.drive2.ru/l/468057702971474426/

Edytowane przez satisati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2021 o 13:36, satisati napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.13 zasady cytowania :!: - aniewa

Witam i dziękuję za błyskawiczną odpowiedź i podpowiedź dzięki której pojawiło się „światełko w tunelu”.

Jeśli chodzi o przejściówkę do czytania CAN2  to poszedłem na skróty, mój ELM jest rozbieralny więc przelutowałem dwa kabelki do nowych pinów zgodnie z instrukcją z linków i podłączyłem się do samochodu.  Jak będę miał więcej czasu to pokuszę się o zrobienie przełącznika zewnętrznego. Efekt podłączenia pokazują kolejne screen-y w załączeniu z mnóstwem ustawień (pewnie nie wszystkich) dotyczących oświetlenia Ambientowego.  Moja prośba więc o kolejną instrukcję co i gdzie zmienić w ustawieniach, żeby zaświeciły LED-y w listwach i w przyszłości w tapicerkach drzwi ?

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledze "aniewa" za próbę pomocy ale jak pisałem, forum hiszpańskie mam przeczytane i przytoczony wątek z niego niczego nie wnosi gdyż opisane w nim procedury i jeszcze kilka dodatkowych w MULTISENS mam aktywowane. Brak oświetlenia Ambientowego pomimo jego aktywacji z MULTISENS to wyższy poziom i inne procedury o których na forum hiszpańskim ani słowa nie ma.

Natomiast kolega "satisti" wie o co chodzi bo sam to przeszedł i wymyślił co i jak zmienić w CAN Multimedia (CAN2).

W nim moja nadzieja,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przeoczyłeś ten wpis który był w osobnym pliku. Jeżeli to też czytałeś to sorry za natarczywość :)

 

MULTI SENSE
Seleccione el vehiculo"Megane IV"
Seleccione la ecu "audio/RadNav v2.3"
Seleccione "RadNav v2.3"
Seleccione "Ecu configuration - Part III"
Activa el modo "Einstein"
Cambiar 2ª opción (debajo de "Change exclude time") a "Present"
Dentro de FUNCTIONS cambiar 3ª, 5ª(Engine Sound) y 6ª opción a "Present"
Dentro de AMBIANT LIGHTING ACTIVATION cambiar todo a "Activation request"
Dentro de AMBIANT LIGHTING AREA1 cambiar todo a "AmbientLighting Area requested"
Dentro de AMBIANT LIGHTING AREA2 cambiar todo a "AmbientLighting Area requested"
Dentro de AMBIANT LIGHTING AREA3 cambiar todo a "AmbientLighting Area requested"
Dentro de AMBIANT LIGHTING COLOR cambiar con "Color 1", "Color 2", "Color 3", "Color
4" y "Color 5"
Dentro de AMBIANT LIGHTING INTENSITY cambiar todo a 90
Confirmar cambios con el botón write MEX
Seleccione "RadNav configuration 1.1"
Marcar "Cluster skin choice" a "Present"
Dentro de DF SKIN CHOICE cambiar con "Skin 1", "Skin 2", "Skin 3", "Skin 4" y "Skin 2"
Dentro de DF ESE SOUND ACTIVATION cambiar todo con "Activation Request"
Dentro de DF ESE SOUND TYPE cambiar con "Sound 1", "Sound 2", "Sound 3", "Dynamic" y
"Sound 4"
Confirmar cambios con el botón write RadNav 1.1
Esto tiene pinta que es para las luces ambientales, y al no tenerlas físicamente instaladas
no lo he cambiado por si da errores en el log del coche.
Seleccione la ecu "Tableau de bord [$51]/Cluster_15-40_v3.30.02"
Seleccione "Cluster_15-40_v3.30.02"
Seleccione "Ecrans Configurations / Conf Presentations IHM"
Activa el modo "Einstein"
Cambiar el valor de "AmbientLightMMI_CF" a "With coloured ambient light (CAN signal)"
Confirmar con el botón "AmbientLightMMI_CF"
***Reiniciar el rlink2 presionando el boton "inicio" del rlink2 durnte 5 seg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2021 o 20:51, ZADOWOLONY. napisał:

Witam i dziękuję za błyskawiczną ....

 

Cześć, generalnie robiłem to dawno i na czuja - metoda prób i błędów. Print Scrn mam niestety jednak tylko z oryginalnymi ustawieniami. Generalnie mając zdjęcia oryginalnych ustawień zawsze możesz wrócić więc nic nie popsujesz.  Już dokładnie nie pamiętam ile rzeczy zmieniałem, musiałbym podłączyć się i zrobić Printy Sc. Na początek spróbuj tak: Generalnie w opcjach Ambient Lighting State wszystko co jest Without zmień na With Led... - czyli 3 ustawienia. Dalej w Feature Configuration Default Area1 i  Default Area3 zmień na With Default_Area 1 i 3. Dwójka zostaje na Without bo Megane nie ma podświetlanego kokpitu. Oczywiście wszystko wczytujesz i reset R-linka. Z tego co pamiętam to wystarczy. Jeśli będzie problem to daj znać po weekendzie podłącze i zrobię zdjęcia...

 

W dniu 8.05.2021 o 22:16, aniewa napisał:

Może przeoczyłeś ten wpis który był w osobnym pliku. Jeżeli to też czytałeś to sorry za natarczywość :)

 

MULTI SENSE
Seleccione el vehiculo"Megane IV"

...

Kolego to zupełnie inny próg wtajemniczenia i umiejętność. Kolegi instrukcja to ustawienia samego radia i nic tu nie wnoszą. Co z tego, że mamy kafelek jak samymi modułami LED steruje ekran.  Tutaj trzeba korekty ustawień ECU samego panelu dotykowego (nie radia) za pomocą CAN2 specyficznego dla Renaulta.... Dlatego konieczna jest przejściówka bo to inny pin... Standard OBDII tutaj w sensie linii CAN jest nieprzydatny...

 

Edytowane przez satisati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2021 o 22:16, satisati napisał:

Jeśli będzie problem to daj znać po weekendzie podłącze i zrobię zdjęcia...

Witam, niestety nie udało mi się wskrzesić LED tunelu.. Zrobiłem oczywiście wszystko według instrukcji, sprawdziłem na wszelki wypadek w Feature Configuration Default Area2 opcję With i Without. Włączyłem też Light Package ambiance jako With, choć nie wiem co to aktywuje,  Za każdą zmianą oczywiście robię write  i reset R-linka - i nic.

Pozostałych ustawień w których są wartości liczbowe na razie nie odważyłem się zmieniać.

Jeśli to nie jest duży kłopot to prosiłbym o zdjęcia albo informację które jeszcze ustawienia w Feature Configuration i w Ambient Lighting State należy zmienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wykonaną pracę w przekazanie wszystkich screen-ów Central Panel. Jutro wyjeżdżam na kilka dni innym samochodem więc dopiero w przyszłym tygodniu będę miał czas po kolei wprowadzać zmiany w ustawieniach kolejnych okien. Oczywiście odezwę się w temacie jaki efekt osiągnąłem i z jakimi ustawieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety nie udało się zapalić LED tunelu.  Zmieniłem wszystkie ustawienia Central Panel dokładnie tak jak w otrzymanych od kolegi. Konkretnie zmiany wprowadziłem w oknach Ambient Lighting,  Feature Configuration Default oraz w Read DT Vehicule / Write DT Vehicule. We wszystkich pozostałych oknach mam fabrycznie dokładnie te same ustawienia co u kolegi więc nic nie trzeba było zmieniać.

NIe wiem czy to możliwe żeby kupione listwy tunelu z modułami LED miały uszkodzone moduły (muszę jakoś to sprawdzić), czy może jednak jeszcze nie wszystko aktywowałem.

Może aktywacja samego MULTISENSA  zgodnie z hiszpańską instrukcją przywołaną przez "aniewa" jest niewystarczająca i coś jeszcze trzeba aktywować ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno działać, sprawdź czy jest napięcie na moduły. Oczywiście zakładam że przód włączyłeś w ustawieniach Multis... Zakładka edycja trybu i resety r linka 5 sekundzie robione.. Sprawdź dokładnie czy wszystko zgodnie z moim i czy zapamiętał... Jeśli wszystko sprawne to musi działać... Moc na 90 ustawiłeś przy aktywacji multis..? Trzeba wszystko dokładnie przejrzeć łącznie z procedurą aktywacji multis.. No i ostatnie pytanie czy suwak oświetlenia wraca sam na off? Bo jeśli nie to ma sygnał zwrotny z ekranu... Instrukcje aktywacji multis.. mam swoją to Ci wyślę...

Edytowane przez satisati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2021 o 19:58, satisati napisał:

Instrukcje aktywacji multis.. mam swoją to Ci wyślę...

 

W dniu 18.05.2021 o 19:58, satisati napisał:

 

Hej hej.... Da radę podesłać? Też jestem zainteresowany

 

:lapka:
REGULAMIN Forum się kłania pkt  5.5 :!: - Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2021 o 19:58, satisati napisał:

Powinno działać ...

No i działa !  Dzisiaj żona wróciła z pracy i mówi że od dwóch dni coś jej się świeci przy siedzeniu. Poleciałem do garażu i rzeczywiście  LED-y tunelu świecą i wszystko się steruje z Kafelka MULTISENS tak jak powinno. Czyli wszystkie zmiany ustawień, które wprowadziłem z kolegi instrukcji w poniedziałek były poprawnie zrobione. LED-y nie zadziałały od razu po wprowadzeniu zmian i resetach pewnie dlatego, że potrzebne było jeszcze opuszczenie samochodu i oddalenie się poza zasięg kluczyka żeby samochód przeszedł w stan "spoczynku" i ponowne jego uruchomienie czego w poniedziałek nie zrobiłem. 

Apetyt rośnie w miarę jedzenia więc teraz kiedy komputerowo wszystko mam aktywowane myślę o dołożeniu oświetlenia ambientowego w przednich drzwiach lecz wiem, że jest to sporo droższa zabawa poprzedzona poszukiwaniami właściwych używanych boczków tapicerskich z listwami i modułami LED-owymi. Pamiętam z forum, że kolega przymierzał się do tego analizując możliwość przełożenia listewek  LED-owych zatopionych w tapicerce z pozyskanych boczków do swoich. Czy podjął kolega próbę takiego przełożenia czy jednak nie jest to możliwe i trzeba by znaleźć właściwe boczki tapicerki w bardzo dobrym stanie, żeby w całości przełożyć je do swojego samochodu ?           

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ZADOWOLONY. napisał:

 Czy podjął kolega próbę takiego przełożenia czy jednak nie jest to możliwe i trzeba by znaleźć właściwe boczki tapicerki w bardzo dobrym stanie, żeby w całości przełożyć je do swojego samochodu ?           

BRAWO !!!! - mówiłem, zawsze po programowaniu związanym z CAN powinniśmy zamknąć i ponownie uruchomić auto. Najlepiej równeiż odczekać parę minut na pełne "uśpienie" zanim ponownie auto "obudzimy"...

 

Ech, :-))))

No to tak - boczki mam kupione w idealnym stanie niestety skórzane z Intensa, a nie lubię skóry. Plus jest taki, że mają dodatkowe wygłuszenia z filcu, czego w Limited brak.

Boczki doczyściłem, zaimpregnowałem, skórę i ożywiłem plastiki. Wymieniłem wszystkie kołki bo niektóre były pourywane, łącznie z dużymi zapinanymi - kupiłem oryginały na Allegro 150 zł. i narazie czekają od ponad roku bo czasu brak...

Nie ma możliwości przełożenia samych ledów, bo jest masa zgrzewów również przechodzących przez sam led i z nim zlanych. Wyjęcie ich bez uszkodzenia jest bardzo trudne, a założenie to będzie czyste druciarstwo, bo trzeba rozwiercać spawy plastiku - straci to sztywność, której i tak brakuje.

A wiec tylko boczki. System ma kolega gotowy więc tylko szukać i mieć czas...

Pozdrawiam i należy się piwo - wirtualne - jak to w tych czasach...  :-))))

Edytowane przez satisati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!