Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Co do fabrycznego włącznika ECO to każde jego naciśnięcie u mnie od razu powoduje wyświetlenie na ekranie menu MS i wówczas wybieram tryb jaki chcę.

Jeśli jadę np. na trybie sport i naciskam ECO to od razu przechodzę w tryb ECO z jednoczesnym wyświetleniem menu MS do zmiany trybu na dowolny inny.

Być może można tą sekwencje zmieniać przy pomocy rozszerzonego menu MS - jeszcze tego nie sprawdzałem ale menu rozszerzone mam aktywowane.

Najpierw w załączeniu kwestia nakładania się ikonek ECO i koniczynki - symbolu MS.  Żeby tak nie było  - Na niebieskiej pozycji zmieniasz na "EcoMEX"

Potem dwa zdjęcia - menu podstawowe MS oraz po zmianie ustawień menu rozszerzone MS.

I dwa kolejne zdjęcia - co zmienić w ustawieniach, żeby menu rozszerzone było aktywne.

Wyłączenie nakładania się ikonek.jpg

Podstawowe menu MS.jpg

Rozszerzone menu MS.jpg

Pierwsze ustawienie do rozszerzonego menu MS.jpg

Drugie ustawienie do rozszerzonego menu MS.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam

Jeśli masz fabryczne a nie dorabiane podświetlenie boczków to kable do podświetlenia listew tunelu muszą być fabrycznie gdzieś w okolicy gniazda podświetlenie listwy pokazanego na załączonym zdjęciu. Często wtyczka tego gniazda razem z kablem jest wciśnięta do wnętrza tunelu tak, że trudno ją zauważyć i trzeba ją z wnętrza przez otwory technologiczne znajdujące się z boku ale przed tunelem pokazanym na zdjęciu wydobyć - tak było u mnie.

Warunek istnienie tych kabelków z wtyczkami jest jeden - musisz mieć fabryczny tunel z elektrycznym hamulcem ręcznym czyli taki jak na załączonym zdjęciu.

Ponadto same listwy niby zewnętrznie identyczne ale żeby świeciły to oprócz dołożenia modułu muszą być fabrycznie przeznaczone do tego oświetlenia.

Najlepiej kupić komplet właściwych listew razem z modułem.

Jeśli masz hamulec ręczny mechaniczny a nie elektryczny w tunelu to zapomnij o kabelkach i podświetleniu tunelu.

Poniżej link do forum gdzie jest kilka informacji na ten temat.

https://megane.com.pl/topic/77868-podświetlane-listwy-tunelu-srodkowego/

Gdyby jednak się uprzeć mając hamulec ręczny mechaniczny a nie elektryczny to można spróbować nie zmieniając samego hamulca zmienić tunel na ten od elektrycznego żeby mieć listwy oświetlenia tunelu ale to jest "rzeźba" pokazana pod poniższym linkiem i nie załatwi ona brakujących fabrycznych kabelków do listwy podświetlającej tunelu.

 

Tunel środkowy Megane 4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolego za wyczerpującą odpowiedź na moje pytanie. 

Ja mam mechaniczny hamulec ręczny, czyli muszę podciągnąć kabel, ktoś może powiedzieć gdzie i pod jakie piny go wpiąć , może wpiąć go pod oświetlenie boczków 

Edytowane przez scorpionpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 20.05.2021 o 21:09, ZADOWOLONY. napisał:

No i działa !  Dzisiaj żona wróciła z pracy i mówi że od dwóch dni coś jej się świeci przy siedzeniu. Poleciałem do garażu i rzeczywiście  LED-y tunelu świecą i wszystko się steruje z Kafelka MULTISENS tak jak powinno. Czyli wszystkie zmiany ustawień, które wprowadziłem z kolegi instrukcji w poniedziałek były poprawnie zrobione. LED-y nie zadziałały od razu po wprowadzeniu zmian i resetach pewnie dlatego, że potrzebne było jeszcze opuszczenie samochodu i oddalenie się poza zasięg kluczyka żeby samochód przeszedł w stan "spoczynku" i ponowne jego uruchomienie czego w poniedziałek nie zrobiłem. 

Apetyt rośnie w miarę jedzenia więc teraz kiedy komputerowo wszystko mam aktywowane myślę o dołożeniu oświetlenia ambientowego w przednich drzwiach lecz wiem, że jest to sporo droższa zabawa poprzedzona poszukiwaniami właściwych używanych boczków tapicerskich z listwami i modułami LED-owymi. Pamiętam z forum, że kolega przymierzał się do tego analizując możliwość przełożenia listewek  LED-owych zatopionych w tapicerce z pozyskanych boczków do swoich. Czy podjął kolega próbę takiego przełożenia czy jednak nie jest to możliwe i trzeba by znaleźć właściwe boczki tapicerki w bardzo dobrym stanie, żeby w całości przełożyć je do swojego samochodu ?           

Hej ZADOWOLONY! Czy możesz dać mi zrzuty ekranu z ustawieniami tunelu DDT4All? Zamontowałem fabryczne listwy led, aktywowałem menu multisene i próbowałem ustawić centralny panel. Niestety oświetlenie otoczenia nie jest włączone. Dziękuję. Używałem tłumacza Google.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć logika.

Postępuj tak jak pisze od 6 strony forum kolega "satisati"

Pamiętaj o kolejności:

1. Najpierw aktywujesz wszystko tak jak pokazano na załączonych zrzutach ekranu od 1 do 9.

Pamiętaj wszystko robisz w RadNav 3.Xv3.3 a nie jak w instrukcjach 2.X.. bo mamy wyższa wersję.

2. Poza instrukcją włącz jeszcze w Configuration - ECU configuration - Part II, blok SETTINGS i tam włącz czyli ustaw na Present - Ambibiant lighing Area 1 i Present  - Ambibiant lighing Area 3.

To ustawienie odpowiada za klocki włączające przód (ledy w przednich drzwiach i tunel środkowy) i tył czyli tylne drzwi. Po zmianie wybierasz zawsze Key Off / ON Reset.

3. Aktywacja w radiu i dodanie kafelka to nie wszystko. Potrzebna jest zmiana ustawień ekranu. Aby to uczynić musisz dorobić przejściówkę OBD II "zamiana pinów" aby dostać się do   CAN Multimedia (CAN2).

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?p=1737279#1737279

i

https://www.drive2.ru/l/468057702971474426/

Połączyć się z ECU wyświetlacza i zmienić jego ustawienia. Jak będziesz miał przejściówkę to w ddt4 włączasz skanowanie ECU i wykryje Ci tą linię.

Wówczas ustaw okna tak jak na załączonych zrzutach ekranu od 11 do 29.
4. Po zakończeniu wszystkich zmian ustawień odłącz komputer, wyłącz samochód, opuść go co najmniej na 30 minut, zamknij go i oddal się z kluczykiem co najmniej na 50 metrów.

Samochód musi być uśpiony przez jakiś czas i dopiero po ponownym jego otwarciu i włączeniu aktuwyją sie wprowadzone zmiany ustawień.

Napisz czy udało się aktywować oświetlenie ambientowe tunelu.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

17.jpg

18.jpg

19.jpg

20.jpg

21.jpg

22.jpg

23.jpg

24.jpg

25.jpg

26.jpg

27.jpg

28.jpg

29.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2022 o 11:09, ZADOWOLONY. napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

 

Cześć ZADOWOLONY. Dziękuję za Twój wysiłek! Próbowałem też i udało mi się włączyć oświetlenie tunelu. Ustawiłem wszystko do części Multisense. Następnie w konfiguracji funkcji włączyłem tylko „With Light_ package_ambiance” i „With Default_Area1” i With Default_Area2.
W sekcji "Write DT Vehicle" włączyłem tylko "With Central Console Left 1", "With Central Console Left 2", "With Central Console Right 1" i "With Central Console Right 2". Resztę ustawiłem tak, jak było. Np. „With Courtesy LIGHT”. 
Następnie zamknąłem drzwi samochodu. Poczekałem, aż zgaśnie dioda na przełączniku elektrycznego hamulca ręcznego. 
Wtedy samochód musi spać. Otworzyłem drzwi i dioda była włączona! Dzięki za pomoc. Pozdrowienia z Węgier!? Używałem tłumacza Google.?

Renault Mégane IV Tunnel light.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!