Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 12.09.2020 o 09:07, sylwekdm napisał:

Ponownie mnie przedrzeźniasz :!: 

 

Dzięki za wszelkie pomoce i wyjaśnienia :) nie mam więcej pytań. Pozdrawiam z Warszawy.

 

Dnia 27.05.2019 o 20:21, davop napisał:

renault stosuje różne wersje modułu BCM (moduł zespolony w kabinie). W clio III (bo akurat takiego miałem :-P ) były trzy poziomy: bieda, normal i luksus. Przejawiało się to możliwością obsługą różnych urządzeń: szyby elektryczne tył, podgrzewanie foteli, klimatyzacja automatyczna. Jest dalece prawdopodobne, że megane jest tak samo (ale dotyczy innych urządzeń).

Skoro macie dostęp do różnych samochodów, to nie problemem jest pobieżne sprawdzenie wyposażenia i zrobienie fotki modułowi BCM. Znajduje się z lewej strony kierownicy, obok bezpieczników (trzeba wyjąć zaślepkę).

 

jeżeli uzbiera się dużo danych to można różne rzeczy wywnioskować :-)

 

Oto moje:

1728107673_2019-05-24BCM.thumb.jpg.e8f739968f1f5b4ef9f105a707d181ea.jpg

+ szyby elektryczne przód/tył,

+ klima dwustrefowa,

+ czujnik deszczu/światła,

+ światła drogowe/mijania LED,

+ centralny zamek/karta,

+ nawigacja,

+ rozpoznawanie znaków,

+ zegary - wyświetlacz,

+ czujniki parkowania przód/tył

+ tempomat/ogranicznik,

 

tego nie ma:

- multisense LED drzwi/konsola,

- szyberdach,

- kamera cofania,

- radar (aktywny tempomat),

- lusterka fotochromatyczne,

- czujniki martwego pola,

- grzanie foteli,

- elektryka foteli,

 

Cześć, chciałem ponowić ten temat BCM. Czy coś udało Ci się więcej zrobić mając takie BCM?
Chciałem sobie dołożyć kamerę cofania. Mam takie samo BCM jak Ty. Mam czujniki cofania przód i tył. Przy przycisku otwierania tylnej klapy w sedanie znalazłem wolną wtyczkę na kamerę. Zastanawiam się, czy jak ją podłączę to jest szansa, że będzie działała. Jeśli wierzyć Twojemu opisowi to chyba nie powinna mi działać.

EDIT: Przepraszam, mam trochę inny moduł, mianowicie taki: 284B1 4565R  FL C1 R-Full
Gdzie znalazłeś opis, co jaki moduł posiada?

 

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!: - Prezes 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
8 godzin temu, tm90 napisał:

Zastanawiam się, czy jak ją podłączę to jest szansa, że będzie działała.

Będzie działała, bez żadnych komplikacji - trzeba tylko aktywować w trybie deweloperskim albo w dd4all.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, tm90 napisał:

Przy przycisku otwierania tylnej klapy w sedanie znalazłem wolną wtyczkę na kamerę.

Możesz zrobić zdjęcie tej wtyczki i podać tutaj?

 

13 godzin temu, tm90 napisał:

Zastanawiam się, czy jak ją podłączę to jest szansa, że będzie działała. Jeśli wierzyć Twojemu opisowi to chyba nie powinna mi działać.

Będzie działać jak ją aktywujesz w trybie developerskim lub przez ddt4all

 

13 godzin temu, tm90 napisał:

Gdzie znalazłeś opis, co jaki moduł posiada?

To jego BCM i wie jak ma wyposażony samochód :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.09.2020 o 10:53, Andon napisał:

Możesz zrobić zdjęcie tej wtyczki i podać tutaj?

 

Będzie działać jak ją aktywujesz w trybie developerskim lub przez ddt4all

 

To jego BCM i wie jak ma wyposażony samochód :mrgreen:

 

Tak oczywiście zrobiłem od razu zdjęcia i je załączam :)

 

Nie wiem czy to już tutaj pisałem, ale napisałem do Renault jaka jest cena kamery cofania itd. W 1 salonie odpisali, że nie ma opcji i producent nie przewidział. Z mojego macierzystego salonu zadzwonił po 2 tygodniach zdziwiony, że powinienem mieć kamerę cofania i wspominał coś o czujnikach cofania. Oczywiście zamówił mi kamerę ale jej koszt na miejscu wyszedł 531 zł brutto, ale niestety za samą kamerę. Nie było wiązki ani znaczka. Więc podziękowałem na miejscu.

Jak wspomniał o tym, że powinienem mieć i czujniki cofania to zapaliła mi się lampka, że może mam gotową wiązkę (czytałem też chyba tutaj na forum, że może być poprowadzona). Wczoraj wieczorem wyskoczyłem do garażu, rozebrałem kawałek klapy i na pierwszym zdjęciu widać w tle wtyczki taką gumę okrągłą, która utwierdza kable w obudowie klapy żeby nie wypadały. Wyjąłem tą gumę i wsunąłem palca i okazało się, że była tam ta luźna wtyczka widoczna na zdjęciach. Zrobiłem już wcześniej rozeznanie w Internecie i zamówiłem sobie od razu wczoraj na allegro znaczek emblemat pod kamerkę cofania (wyrwałem nówkę za 90 zł) i kamerę nową 2 lata gwarancji za 215 zł od sprzedawcy france part czy jakoś tak.

W tygodniu zamontuję kamerkę i włączę sobie ją przez ddt4all tak jak kolega wyżej wspomniał.

 

W razie czego na YT jest instrukcja montażu kamerki + na allegro są używane części i widać wyraźnie, że jest to ta wtyczka, która na zdjęciach wstawiłem. Będę miał prawdopodobnie kamerę cofania za 310 zł na nowych częściach zamiast na 830 zł + robocizna w ASO. Oby tylko z drugiej strony te przewody były wpięte w radio :)
 

EDIT: jeśli chodzi o BCM to ja mam w wyposażeniu samochodu (Megane 1.6 Sce GrandCoupe - Sedan, wyposażenie Limited):
- miałem R-Linka 2 z wyświetlaczem 7 cali,
- czujniki cofania przód + tył,
- wspomaganie nagłego hamowania,
- wspomaganie ruszania pod góre + elektryczny hamulec ręczny,

- czujnik zmierzchu + czujniki automatycznej pracy wycieraczek,

- hands free (+ uruchamianie pojazdu przyciskiem, nie kluczem, nie wiem czy to jest oczywiste z kartą hands free).

 

Mam tylko przycisk Eko. Włączyłem sobie multisense. Oczywiście nie mam ambientu ani w drzwiach ani w tunelu. Włączyłem sobie parę pierdół. Zastanawiam się czy ten system wykrycia zmęczenia kierowcy działa, czy potrzebny jakiś moduł dodatkowy. W każdym razie wyświetlam na zegarach wskaźnik. To w sumie tyle z mojego wyposażenia. Nie mam podgrzewanej kierownicy ani foteli, oczywiście nie ma też masażu.

 

IMG_20200924_2039265.jpg  IMG_20200924_2039306.jpg  IMG_20200924_2039385.jpg  IMG_20200924_2040151.jpg 

IMG_20200924_2040198.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest wtyczka do kamery :-) oby wiązka nie kończyła się w okolicach lewego nadkola... Wszystko można zrobić z poziomu dewelopera

 

poziom wyposażenia znam a poza tym zakres opcji BCM jest w notach technicznych ;-)

Edytowane przez davop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, davop napisał:

to jest wtyczka do kamery :-) oby wiązka nie kończyła się w okolicach lewego nadkola... Wszystko można zrobić z poziomu dewelopera

 

poziom wyposażenia znam a poza tym zakres opcji BCM jest w notach technicznych ;-)

 

Tak jest. Mam nadzieję, że kabel nie skończy się tam. Jest duża szansa, że wpięty w radio. Mam już zamówione wszystko więc w tygodniu podłączę. Po Polsku znajdę te noty techniczne? Czy po angielsku szukać?

8 godzin temu, Maciej_J napisał:

W którym miejscu w sedanie znalazłeś tę wtyczkę? Tzn co trzeba odkręcić żeby sprawdzić czy jest?;)

 

Więc tak, jak podniesiesz klapę w sedanie, to masz taką materiałową osłonę. Musisz ją lekko podgiąć. Dookoła są czarne zapinki. Musisz wyjąć przednie zapinki tak, żebyś mógł odgiąć ten materiał (Całego nie ma sensu zdejmować). Dodatkowo z prawej strony jest uchwyt plastikowy do zamykania klapy. W środku w tym uchwycie jest jedna śrubka. Należy ją odkręcić (Torx). Następnie lekko podgiąć od czoła klapy ten materiał i on lekko opadnie (innymi słowy w pół go zdejmiesz). I to w sumie tyle.

 

Na środku klapy są przewody, wchodzące w metal przez taki gumowy krążek. Na domysł to zrobić trzeba, bo ten przewód powinien do znaczka iść. Wyciągasz ostrożnie ten gumowy krążek i wkładasz palce po przewodzie i patrzysz, czy nie ma tam drugiej wiązki. Jeśli jest to wysuwasz i patrzysz czy masz magiczną wtyczkę na kamerkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2020 o 22:25, tm90 napisał:

Na środku klapy są przewody, wchodzące w metal przez taki gumowy krążek. Na domysł to zrobić trzeba, bo ten przewód powinien do znaczka iść. Wyciągasz ostrożnie ten gumowy krążek i wkładasz palce po przewodzie i patrzysz, czy nie ma tam drugiej wiązki. Jeśli jest to wysuwasz i patrzysz czy masz magiczną wtyczkę na kamerkę.

Właśnie się dobrałem i u mnie niestety nie ma wtyczki. Idą tylko 2 kabelki (widać na górze zdjęcia jeden biało zielony i drugi biało czarny lub szary) do przycisku otwierania bagażnika

 

 

Super by było jakbyś przy montażu i w razie możliwości prześledził drogę tych kabli wgłąb kabiny.

Po drodze musi być jeszcze jakieś złącze przed r-linkiem bo są różne kolory kabli. Może gdzieś w bagażniku (?)

Też mam wersję Limited z takim samym wyposażeniem za wyjątkiem czujników z przodu.

Edytowane przez Andon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co,

nie wydaje mi się, że te kable są łączone, zobacz ten link (2:22 - kabel z zetawu):

 

 

 

Według filmiku (wstawiłem od razu w odpowiednim czasie), jest jednolity kabel o 2 różnych końcówkach, tzn. o różnych kolorach kabelków.

 

Dzisiaj mi przyszła sama kamerka. Ja spróbuję pewnie jutro wyciągnąć tą wtyczkę, podłączyć kamerkę, zaprogramować ją przez ddt4all i jeśli kamerka zadziała to wiadomo co i jak. A jeśli nie to będę szukał kabla niestety (chociaż liczę, że nie spartolili roboty). Wydaje mi się, że jakbyś miał w swojej wersji czujniki przód i tył, to byś taką wiązkę miał (nie wiem dlaczego). Ale jak ja się pytałem o kamerkę to mnie się pytał czy jej nie mam i coś wspominał o czujnikach, tak jakby sugerowało, że czujniki przód-tył = wiązka kamery. Nie mam wspomagania parkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tm90 ten filmik jak i manuale podłączenia kamery do hatchbacka, kombi, a nawet kadjara widziałem ale jak sam pokazałeś w wiązce w klapie masz kable biało-czerwony, biało-brązowy i biało-żóty, czarny masa jest do zabrania skądkolwiek. Widziałeś jakie kable są we wtyczce w R-Linku?

Ja mam takie: brązowy, żółty, czerwony i czarny

 

Edytowane przez Andon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.09.2020 o 10:10, Andon napisał:

Skończ z tym przedrzeźnianiem :!: 

 

Zamontowałem dzisiaj sobie tą kamerkę. Szybka sprawa. Wiązka gotowa, odklejenie znaczka i podłączenie i przyklejenie nowego. Włączenie ddt4all i włączenie jednej opcji.

Niestety (stety), ale w moim przypadku wiązka była od razu podłączona do radia. Nie śledziłem jej ścieżki bo nie było potrzeby. Tak jak wspomniałem, kabel jest jednolity i na końcu/w połowie drogi w kablu zmieniają się kolory wiązek. Mi wystarczyło tylko kamerkę wpiąć, nie musiałem nic w radiu dłubać.

Kamerka działa bardzo dobrze. Kosztowało mnie to 310 zł (kamera + znaczek na kamerkę). Nie jestem Ci w tym momencie powiedzieć jakie kolory wchodzą do wtyczki do radia. Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu będę wymieniał ramkę R-Linka i jeśli się da bez wymontowywania to podejrzę wtyczkę do radia jak mi się uda i dam Ci znać.

Mam raczej pewność, że na 99% osoby mające czujniki przód i tył mają tą wtyczkę gotową. Jest to spowodowane prawdopodobnie jakimś podłączeniem przewidzianym przez producenta. 

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!: - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!