Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Komunikat usterka ładowania akumulatora. klemy, masy, napięcie ok 1.6 benzyna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Pojawia mi się od jakiegoś czasu usterka ładowania akumulatora wraz z symbolem ABS ale czasami, potem gaśnie znowu się pojawia i tak w kółko,właściwie to ostatnio zaczyna się świecić prawie ciągle. Nawet Gdy jej nie ma pali się żółta kontrolka z kluczem i napis skontroluj samochód (oczywiście inspekcja skasowana) . Regulator wymieniony na taki sam Boscha jak był założony, alternator sprawdzony, napięcie równe 14.10V ,przewody do BSi ok, klemy, masy ok, napięcie w zapalniczce takie samo jak na alternatorze i akumulatorze. Dzisiaj po odłączeniu wiązki do pompy ABS i ponownym podłączeniu jakby przez chwilę nie było błędu ładowania ale za to dalej świecił się żółty kluczyk. Po wykasowaniu błędów pozostają dwa błędy których nie da się usunąć: błąd w module silnika C431F528 (nieznany kod usterki) oraz błąd połączenia komory silnika UPC-MT/AT 92114A9 (nieznany kod usterki). Czy wiecie co te błędy oznaczają? Macie ewentualnie pomysł co dalej robić z tym problemem bo już mi ręce opadają.

Z wyrazami szacunku 

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy niespójność - w zapalniczce zawsze napięcie jest niższe niż na zaciskach akumulatora. Ładowanie masz prawidłowe, ale jest przeciążenie lub błąd logiki. Nie szczelaj tylko dokładnie zmierz zapalniczkę. Błąd ABS mówi nam, że napięcie w instalacji jest poniżej 13V - żółta kontrolka.

Interesuje mnie napięcie na Aku na wolnych obrotach i na zapalniczce. Możesz zmierzyć spadek napięcia pomiędzy plusami Aku i zapalniczka.

Rozumiem, że przewody masowe ( od minusa) nie stanowią żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!