Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana oleju w skrzyni biegów- dla tych co jeszcze tego nie robili


nyerik

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem niedawno z moją Meganką II z 2004r. 1.5 DCI na wymianie oleju w manualnej skrzyni biegów. Auto ma 240 000 km i olej w skrzyni chyba nigdy nie był wymieniany. Wiem co wiąże się z zalaniem złego oleju czy nalaniu za dużo w skrzyniach nie-przelewowych (a nie wiem jaką mam) dlatego dla pewności pojechałem z autem do ASO Renault. Nawet pan z ASO mówił: "a coś się dzieje? Producent nie nakazuje wymiany". Powiedziałem, że auto jest stare i wielu mechaników twierdzi, że trzeba wymieniać. Zalali olej Elf Tranself NFJ 75W80, zapłaciłem 270 zł, oprócz tego przeprowadzili ogólny przegląd i umyli i odkurzyli samochód (w cenie). 

Myślałem, że będzie tak, że nie odczuję żadnej różnicy (robiłem to tylko dla dobra sprawności samochodu),  ale odczułem wyraźną od razu. Biegi zmieniają się wyraźnie lepiej i płynniej, przypomina nieco nowy samochód, a wcześniej wcale nie było jakoś źle ze zmianą biegów. Tak więc kto jeszcze nie wymieniał niech lepiej to zrobi.

 

 

Edytowane przez nyerik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się noszę z wymianą oleju w skrzyni, bo często jeżdżę po mieście, i mielę lewarkiem jak zupą w garze. Imho ten Klimek to aktorzyna, a nie żaden mechanik z życia wzięty... samozwańczy mechanik z tefałenu.

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, czik3n napisał:

Imho ten Klimek to aktorzyna, a nie żaden mechanik z życia wzięty... samozwańczy mechanik z tefałenu.

Mam odmienne zdanie. Pewnie przygotowuje się do każdego programu ale wiedza którą przekazuje jest nieoceniona. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie napisałem co się zmieniło- biegi zmieniają się lepiej, bardziej gładko i zapewne ma to duże znacznie dla żywotności skrzyni biegów.

Edytowane przez nyerik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Roboty przy tym dużo nie ma. Olej elf tranself nfj 3x1L ok 100zl. Nowa uszczelka miedziana 7zl. Niektóre skrzynie,  jak pk6 potrzebują elfa nfp. 

Najważniejsze,  żeby wlać odpowiednią ilość,  ale to nietrudno znaleźć w manualach.  Typ skrzyni wyjdzie po rozkodowaniu Vinu. 

Poza tym przy skrzyniach,  gdzie nie leje się do przelewu, jest żółta naklejka z informacją po angielsku,  żeby nie przepelniac skrzyni poza poziom. 

Różnicę czuć bez wątpienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środę jadę wymienić olej w swoim automacie. Jedni twierdzili, że nie potrzeba, inni, że to konieczność. Jedni mówili, że wymiana dynamiczna, inni, że statyczna. Jadę zrobić to metodą statyczną do fachowców od skrzyń automatycznych. Całkowity koszt u mnie, według wyceny to kwota 440 PLN. Zobaczymy czy poczuję różnicę. Auto ma najechane 98 tyś,, więc olej pewnie już w części stracił swoje właściwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 20.04.2019 o 11:54, Tomik napisał:

Auto ma najechane 98 tyś,, więc olej pewnie już w części stracił swoje właściwości.

 

Czytałem, że powinno się wymieniać w przedziale od 80-100tyś więc już czas na Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wymianie statycznej, biegi zmieniają się tak samo. Olej, który został zlany, był czysty o czerwonym zabarwieniu. Magik od wymiany powiedział by kolejna wymianę przeprowadzić po 60-80 tyś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomik u Ciebie jest skrzynia aj0 i mało który warsztat robi wymianę dynamiczną w tych skrzyniach. Statyczna powinna spokojnie wystarczyć. Dbaj o regularną wymianę a problemów nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!