Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Śruby do felg aluminiowych ocynkowane


lubowitz78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Wiecie może,jaki jest numer seryjny do śrub felg aluminiowych???

Tylko do aluminiowych z tym ruchomym kołnierzem,bo na allegro jest ich pełno,jednak bez tego kołnierza.

Albo,gdzie można takie kupić-jakieś namiary-bo te co mam są jakieś już nie teges wizualnie :41_pensive:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak nie mają jak ja miałem  i mam takie oryginalne założone 

Dokładnie takie,tylko te są do Megane III a moje już mają zdartą tą warstwę ocynku:

 

https://www.alejasamochodowa.pl/p,pl,1890277,renault+megane+iii-+2008-2016+uklad+napedowy+renault+megane+iii-+2008-2016+sruba+do+kol.html

Edytowane przez lubowitz78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Element ruchomy na śrubie, jest po to aby nie uszkadzać gniazda śruby w feldze.

Zdania co do potrzeby stosowania tego rozwiązania są mocno podzielone. W każdym Renault, jakie posiadałem, posiadam, mając felgi fabryczne aluminiowe, miałem śruby z ruchomym pierścieniem, a dodatkowo w bagażniku zwykłe śruby do zapasu.( tak dostarczył producent auta)

Edytowane przez Lelupi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 3cie Renault. Zawsze miałem śruby jednoczęściowe.  

W rodzinnych autach koncernu PSA również.  

Czy tam jest element gumowy ? 

Bo jeśli tak to budowa tych śrub sprzyja ich uszkodzeniu , przy dyskusyjnym zabezpieczeniu dla felg. Wyglądają jak śruby pływające.  

W motosporcie stosuje się głównie szpilki . To ma sens. Zainwestuj w szpilki i będziesz zadowolony 

Śruba w kole jest narażona na zerwanie , w małym stopniu na  odkręcanie . Wszelkie elementy ruchome zaprzeczają stabilności i sztywności. 

Chyba że jest jakiś inny , logiczny powód takiego rozwiązania 

 

Edytowane przez Komarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie ma żadnych elementów gumowych.  Nie wpływa na sztywność mocowania koła. Jest to połączenie na ściśle spasowanych stożkach. Zresztą, o czym tu rozmawiamy, to nie motosport...   :)

To nie jest śruba z podkładką pływającą. Jest to całkiem inne rozwiązanie, stosowane w całkowicie innym celu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!