Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nakładka Blenda klapy bagażnika - grandtour, kombi demontaż


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Pacjent Megane III ph1 kombi. Niestety nie znalazłem nigdzie niczego pomocnego więc chciałem się zapytać jak poprawnie ściągnąć plastikową osłonę tylnej klapy aby nic nie uszkodzić? Po otwarciu klapy na jej rogach widać jak plastik tarł o lakier (woda też tam się zbierała) i części lakieru już nie ma a blacha zachodzi rdzawym nalotem. Chciałem to oczyścić i zabezpieczyć a bez ściągnięcia tej blendy chyba będzie ciężko (trudno ją nawet podważyć żeby te dwa miejsca na rogach oczyścić). Czy ktoś robił coś podobnego? Prosze o pomoc :)

111.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to musisz zdjąć plastiki od wewnętrznej strony klapy, zaczynając od plastiku przy lampie 3 stopu. Pod tym dużym plastikiem znajdziesz śruby do odkręcenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zdejmowałem blendę i trzeba zdjąć plastik górnej krawędzi szyby na światłem stop on jest na zatrzaski później dwa plastiki w których są zaślepki one są na wysokości przewodów od ogrzewania tylnej szyby - tam są dwie śrubki po każdej ze stron oraz zapinki trzeba też odkręcić plastik poszycia w którym są uchwyty do zamykania i w rękojeściach też są śrubki oraz zatrzaski - po zdemontowaniu plastików mamy odsłonięty wiązkę klapy, zamek i silnik od wycieraczki teraz musisz odkręcić blendę przykręcona jest do klapy na cztery śruby na kluczyk 10 - jeżeli się dadzą odkręcić bez problemów to super zdarza się że te połączenia korodują i robi się problem - blenda również jak pozostałe elementy trzyma się jeszcze na spinki i musisz zwrócić jeszcze uwagę na wiązkę co idzie do przycisku od otwierania klapy i podświetlania tablicy rejestracyjnej chyba tyle jak coś to pisz Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!