Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tryb auto i kontrolka klimy Rlink 7 cali


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie dotyczy tylko Rlinka2 z 7 calowym wyświetlaczem:

Generalnie jest tak - włączam tryb auto i jeśli jest za ciepło zapala się czerwona dioda, kontrolka klimy na srebrnym guziku klimy (ma tak tylko wersja 7 cali), którym mogę również wyłączyć klimę. I tak się dzieje. Jednak czasami po włączeniu auto dioda się nie zapala, a klima chodzi (czuć po nawiewach i sprawdziłem, że elektromagnes sprężarki jest zapięty). Może mi ktoś wytłumaczyć od czego to zależy, czy tryb auto sygnalizuje diodą automatyczne włączenie klimy bądź też tego nie robi ????

Edytowane przez artur-wiater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam RLinka 7 cali w wersji Sw 3.3.x.x (upgrade z 2.2.) i klima na pewno włącza się i wyłącza, ale nie idzie to w parze z zapalaniem się i gaśnięciem ani lampki na przycisku ani grafiki na dolnej belce wyświetlacza. Na 2.2 też działo to różnie. Lipa to jest, ale olewam to. Niemniej, jakbym miał gwarancję, to odwiedziłbym ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może "AUTO" służy do regulacji temperatury i sterowania/przekierowywania powietrza między nawiewami. Na 8,9" widać jak migają strzałki zmieniając miejsca nawiewu. Dlatego czasem nawiew  zaper.. a czasem idzie lekko. 

 

Takie moje spostrzeżenia. Miałem 7" i mam traz 8,9' 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się temu przyglądam i mam takie wrażenie: Jeśli aktywny tryb AUTO włącza klimę z powodu zbyt wysokiej temperatury to sygnalizuje to zapaleniem się lampki na przycisku.   Jeśli natomiast uruchamia klimę z innego powodu niż temperatura np. osuszanie to już tego nie sygnalizuje. Co Wy na to?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyższych temperaturach swieci się przycisk auto i ac, a przy niższych tylko auto i wtedy działa klimatyzacja w trybie auto ale tego nie sygnalizuje. Klimatyzacje można wyłączyć tylko naciskając przycisk ac. Przykład: przyciskam przycisk auto i zaświeca się auto i ac, i teraz jak nacisne przycisk ac gasną przyciski auto i ac i teraz działa tylko nawiew w trybie automatycznym (bez klimy) można poznać po tym że wyłącza się wentylator chłodnicy, ale nawiew dalej zmienia siłę i z której kratki ma lecieć.

Edytowane przez kamykxp
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Dnia 18.04.2019 o 15:37, satisati napisał:

Tak się temu przyglądam i mam takie wrażenie: Jeśli aktywny tryb AUTO włącza klimę z powodu zbyt wysokiej temperatury to sygnalizuje to zapaleniem się lampki na przycisku.   Jeśli natomiast uruchamia klimę z innego powodu niż temperatura np. osuszanie to już tego nie sygnalizuje. Co Wy na to?

 

 

Jest to b. prawdopodobne, dziś miałem włączony guzik auto i 17 *C , przejechałam 1,5 km do garażu, wysiadam i słyszę wentylator zasuwa, więc otwieram maskę patrze - pracuje jak na klimie. Wcisnąłem AC żeby aktytowac i jeszcze raz wyłączyć i wentylator stanął. Możliwe ze schładzanie sygnalizuje lampka, a osuszanie powietrza już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!