Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Hands Free - po klamce


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem, otóż nie otwiera mi tylnych drzwi od kierowcy, najpierw padł czujnik na 99% bo nie otwierało po włożeniu dłoni za klamkę.

W następnych dniach, co jakiś czas, raz działało raz nie, otworzenie po podciągnięciu klamki, aktualnie nie działa już 2gi dzień w ogóle ani za pomocą podciągnięcia klamki, ani za pomocą włożenia dłoni, dodam, że wszystkie inne drzwi działają bez zarzutu, dzieje się to tylko w tych konkretnych.

Co może być przyczyną ?? chciałbym to naprawić, nie ukrywam, dużo korzystam z tych drzwi i jest to naprawdę dla mnie wygoda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prawdopodobnym jest konieczna wymiana czujnika optyki. Tam jest jedno otwieranie jak i drugie. Żeby się upewnić że nie jest to uszkodzona antena należy kartę przyłożyć do klamki w działających drzwiach i pociągnąć za niedziałające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drzwiach naprzeciw nie działa czujnik od roku, jednak po podciągnięciu klamki drzwi się odryglowują (dlatego to nie stanowi dla mnie problemu), jesteś pewny, że tak to działa ? że wymiana czujnika wyeliminuję jednocześnie otwieranie za pomocą włożenia dłoni za klamkę bez podciągania, jak i podciągania za klamkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Krzysiuu napisał:

jednak po podciągnięciu klamki drzwi się odryglowują

Tzn, że działa antena HF.

 

32 minuty temu, Krzysiuu napisał:

jesteś pewny, że tak to działa ? że wymiana czujnika wyeliminuję jednocześnie otwieranie za pomocą włożenia dłoni za klamkę bez podciągania

Jeśli działa antena, jest lusterko w klamce i czyste filtry z soczewkami w płacie drzwi pod klamką.

Przerwanie strumienia niewidzialnej wiązki świetlnej, której włączenie pobudzone jest sygnałem anteny -  jest w obwodzie optyki równolegle do mikrowłącznika wciskanego przez pociągnięcie klamki.

Całość znajduje się w zespole czujnika (po za anteną zamontowaną w rękojeści klamki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumując na chłopski rozum Twoją wypowiedź, muszę wymienić czujnik i jeżeli będzie sprawny i anteny działają to ma się naprawić przynajmniej podciągnięcie klamki, a jeżeli lusterko w klamce jest w porządku to i poprzez włożenie dłoni :)? dobrze myślę ?

Antena HF jest jedna na wszystkie drzwi ? bo na tych naprzeciw się odryglowują a na tych po przeciwnej stronie działających już nie, więc wszystko zależy od czujnika podczerwieni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Krzysiuu napisał:

dobrze myślę ?

Tak

 

3 minuty temu, Krzysiuu napisał:

Antena HF jest jedna na wszystkie drzwi ?

Każde drzwi i bagażnik mają swoją, taką samą antenę. Analizę HF robimy w UCH clipem. Błędy złego działania  po wymianie czujnika musimy wykasować. Niekiedy udaje się to po 20 minutowym odłączeniu zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Anteny do otwierania są 2 po jednej w rękojeści klamki przednich drzwi kierowcy i pasażera a trzecia w zależności od wersji nadwozia w blendzie klapy w kombi albo pod zderzakiem w 3 i 5D są też trzy anteny rozruchowe wewnatrz auta nad radiem, za fotelami kierowcy i pasażera w podłokietniki a trzecia na lini kanapy i oparcia. Jeżeli nie działa otwieranie jak pociagniesz dwa razy za klamkę to do wymiany czujnik optyczny (pełni dwie funkcje otwieranie optyczne i mechaniczne pociągnie) jeżeli otwiera to sprawdź czy jest tzw lusterko czasem odpadają są przyklejane, wyjmij zaslepke optyczna i wyczyść tam wszystko mimo uszczelki dostaje się tam kurz i to może być przyczyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!