Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kontrolka STOP w Megane II


Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem: przez ostani okres ok. miesiąca, podczas jazdy (przy ruszaniu) może 3-4 razy usłyszałem krótkie piknięcie i mignęła kontrolka "STOP" przy zegarach. Ostatnim razem, 2 dni temu były to dwa krótkie piknięcia i również dwukrotne mignięcie kontrolki "STOP". Żadnych innych niepokojących objawów nie zauważyłem, tzn. samochód jeździ, jak jeździł, żadne inne kntrolki się nie świcą i nie migają, poziom oleju ok. (sprawdzony), temperatura wg. wskaźnika ok., a więc nie mam pojęcia co to może oznaczać. Niestety instrukcję mam tylko po włosku, a więc z niej się niczego nie dowiem. Może ktoś miał podobny objaw, lub wie co to może oznaczać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mario_g, to może być praktycznie wszystko.Przy każdej awarii elektroniki się zapala kontrolka stop.Myslę,że na razie po prosty ignoruj albo jedż do "speców" z ASO,może się jakiś błąd zapisał na kompie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam zainteresowanych problemem. Myślę, że udało mi się go rozwiązać, również dzięki pomocy forumowiczów !!! Problem już się nie pojawia. Najprawdopodobniej przyczyną były faktycznie zużyte klocki hamulcowe. Wymieniłem klocki tydzień temu i przejechałem ok. 1500 km, a sytuacja z kontrolką STOP już się nie powtórzyła. Poprzednie klocki były cieniutkie.

Na marginesie powiem, że założyłem na przód i tył klocki firmy REMSA i jak na razie się sprawdzają. W ogóle nie piszczą, a hamowanie też niczego sobie. Cena za komplet na przód i tył wyniosła ok. 170zł, więc myślę, że za te pieniądze klocki mogę śmiało polecić. Może komuś moja opinia się przyda.

Jeszcze raz dzięki za pomoc w rozwiązaniu problemu "z tematu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!