Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Drgania silnika na wolnych obrotach


ksiac_2005

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od niedawna jestem posiadaczem megane III grandtour z samego końca 2013 r i mam z nim taki mały problem że na wolnych obrotach i tylko na wolnych są wyczuwalne drgania jak się położy rękę na boku drzwi to to czuć nie wiem czy ten typ tak ma czy coś jest nie tak na kierownicy i pedałach tego nie czuję obroty 800 przy 1000 tego nie czuć takie to jest dziwne silnik 1,6 16v benzyna 101KM. Jak mi wymieniali olej u mechanika  to zgłaszałem sprawdzili poduszki wszystkie są w idealnie stanie, nie wiem ale w Lanosie nie miałem takich drgań na boczkach drzwiowych co w tym. Bardzo proszę o pomoc bo to mnie strasznie irytuje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jabrze napisał:

Silnik nie pracuje prawidłowo, ale przyczynę trzeba szukać na clipie. Wolne obroty o wartości 800 to znacznie za dużo dla rozgrzanego silnika.

a według ciebie ile powinny wynosić wolne obroty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jabrze napisał:

Nie więcej jak 720 bez klimy.

Mi się utrzymuje na pierwszej kresce poniżej 1000 obrotów nie wiem ile to jest dokładnie ale fakt faktem jest taki że drga na wolnych i nie wiem jaka jest tego przyczyna !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak odczytujesz te obroty? Na oko czy jakimś interfejsem? Na oko przecież nie da się zauważyć 800 czy 720. Obrotomierz jest zeskalowany co 250. Podłącz sobie ELM i Torque to poznasz dokładne obroty. 

Nie musisz krzyczeć. Z drganiami jak z dźwiękiem. Zawsze to będzie indywidualne odczucie. Drga lekko czy trzęsie ostro? Bo piszesz "jak położę rękę na boczku". Jak lekko tak minimalnie to bym się nie przejmował. To że drgania ustają przy dodawaniu gazy to nic dziwnego bo się wszystko "usztywnia" pod obciążeniem. To nie jest auto klasy premium.

8 minut temu, ksiac_2005 napisał:

Mi się utrzymuje na pierwszej kresce poniżej 1000

To dobrze Ci się utrzymuje. U mnie jest tak.

20180814_071341.thumb.jpg.e77e3b9461cf2cc55094138e0d10357a.jpg

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że drgania to subiektywne odczucie i że to nie jest klasa premium ale w moim poprzednim aucie Lanosie nie były te drgania tak wyczuwalne! Co do obrotów to przy wyłączonej klimie goni między 730 a 760 a przy włączonej między 790 a 810 na tym Torque tak pokazuje nie trzyma sztywno tylko goni w zakresie 30 

r1 (1).jpg

r1 (2).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dlaczego tak rezonansuje na tych niskich obrotach wiem że nie jest to auto luksusowe ale wydaje mi się że nie powinno tak być, pasowało by dorwać kogoś kto ma taką samą renię i porównać! A jak jest u ciebie czuć jakieś drgania na niskich obrotach na boczkach drzwi ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś chyba czuć ale nie pamiętam żeby to było uciążliwe i nie zapadło mi jakoś mocno w pamięć. Jutro będę jeździł to postaram się nie zapomnieć i się upewnić. Najlepiej tak jak piszesz, znaleźć podobne auto co nie powinno być trudne i sobie porównać. Rozumiem, że Megi masz od niedawna.

Nawiasem mówiąc w Aurisie 2015 diesel 1.6 drgania masowały mi plecy ma wolnych obrotach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rok temu kupiłem ale rzadko nim jeździłem gdzieś tylko w dalsze trasy ale od niedawna jeżdżę codziennie głównie po miejscu dużo się stoi w korkach i to trochę irytuje. Raz drga bardziej raz mniej nie wiem od czego to zależy niekiedy też to czuć na siedzeniu. A co do toyoty nie spodziewałbym się myślałem że je lepiej robią bo kasy za to trzeba dużo dać  !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ja mam wrażenie że u mnie za bardzo drga sprawdzałem w innych autach oplu astrze 3, i suzuki sx i tam na niskich prawie nic nie czuć! kolega w pracy ma megankę tylko wersję 3 drzwiową z takim silnikiem ja ty 110KM zobaczę u niego. Myślałem że w tych nowych autach to wszystko jest już tak zrobione że nic nie czuć w środku.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ksiac_2005 napisał:

Myślałem że w tych nowych autach to wszystko jest już tak zrobione że nic nie czuć w środku.  

No coś Ty. Ale faktycznie jak masz gdzie to porównaj. U mnie to jest takie delikatne mrowienie. Nie trzęsie nie wiadomo jak bardzo. Jak ręki nie położę na boczku to nic nie czuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej. 

Mam dokładnie taki sam problem. silnik 1.6 16V 110KM Megane 3 2012 rok. Na biegu jałowym są wyczuwalne wibracje całego auta. Nie są one jakoś bardzo mocne ale wyraźnie wyczuwalne. Dla porównania dodam że wcześniej miałem Peugeota 307 też 1.6 benzyna z 2007 roku i tam silnik chodził praktycznie niewyczuwalnie. Mogę jeszcze powiedzieć że silnik pracuje dość głośno. W zakresie obrotów od 1 tyś do 2 tyś przy lekkiej przygazówce brzmi nawet jak bardzo kulturalny ale diesel. Właścicielem jestem od niedawna więc ciężko mi powiedzieć coś więcej. Poza tym pracuje równo, nie szarpie i pali mało.

Jeśli ktoś dowie się czegoś ja rozwiązać ten problem będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!