Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Drgania silnika na wolnych obrotach


ksiac_2005

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli nie tylko ja tak mam coraz bardziej się obawiam że ten typ tak ma ! Zastanawiałem się nawet nad wymianą poduszek ale mechanicy mówili mi że są w idealnym stanie takie naprawianie metodą prób i błędów ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że ten tyk tak mieć nie powinien ale nie wiem. Podjadę do mechanika i zobaczymy czy coś wymyśli. PS. Macie kogoś kumatego we Wrocławiu co ogarnia francuską myśl techniczną?

W załączniku jakieś podstawy odczytane adapterem na bluetooth i telefonem. Może ktoś coś wymyśli.

Screenshot_20190506-164752.jpg

Screenshot_20190506-164807.jpg

Screenshot_20190506-164837.jpg

Screenshot_20190506-164901.jpg

Screenshot_20190506-164923.jpg

Screenshot_20190506-164936.jpg

Screenshot_20190506-164958.jpg

Screenshot_20190506-165008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik ten jest doskonale znany z niezbyt dobrej kultury pracy i tyle, stara konstrukcja, nie ma co oczekiwać cudów. Drgania na jałowym to faktycznie pojęcie względne i nie będę wchodził w dyskusję, ale osobiście podejrzewam, że pod tym kątem macie wszystko OK.

A że auta dziś drogie to lepsze? Naszpikowane różnymi dziwnymi gadżecikami elektronicznymi, i tyle, pod kątem jakości wykonania jest coraz gorzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, ten typ tak ma, od czasu do czasu na postoju buja całą budą. Żona mówi że przesadzam. U kumpla w clio jest to samo. U brata w Megane 3 2015 ten sam silnik i jest to samo. Coś za coś przynajmniej się nie psuje :) Mam seicento które ma 19 lat 92tyś przebiegu org. zawieszenie sprzęgło itd.. tylko bębny z tyłu robiłem i  silnik ma większą kulturę na jałowym.

Edytowane przez Zajaczek87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Zajaczek87 napisał:

Mam seicento które ma 19 lat 92tyś przebiegu org. zawieszenie sprzęgło itd.. tylko bębny z tyłu robiłem i  silnik ma większą kulturę na jałowym.

No właśnie u mnie w 19 letnim lanosie też silnik miał większą kulturę i dlatego się dziwię że w renówce tak jest :) Może rzeczywiście jest tak jak piszecie że te silniki już tak mają na jałowym ! Ja mam akurat ten 100 konny silnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ksiac_2005 1.6 8V w Megane I to dopiero klepał jak diesel, w 16-zaworowych jednostkach jest i tak o niebo lepiej :D Jak miałem tamto auto to nie raz spotkałem się z pytaniem, czy diesel pod maską ;P

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha Ha ładne jaja! Miejmy nadzieję że odpłaci się za to bezawaryjnością ! Kupiłem to auto właśnie ze względu na silnik bo jeszcze stara i prosta konstrukcja a tak to wszędzie już te turbo wsadzają a że ma taki mankament to trzeba będzie z tym żyć! 

Niemniej jednak jak komuś udało by się wyeliminować ten mankament z drganiami niech da znać !!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry,

Czy na wolnych obrotach mruga podsufitka i światła do jazdy dziennej?

Jaki silnik posiadają Państwo? Kod silnika jaki jest? Czy silnik posiada koło zmiennych faz rozrządu?

Czy badanie spalin było wykonane?

 

Posiadam już ponad rok Megane 3 z 2012 z silnikiem 1,6 16V K4MP848 bez koła zmiennych faz rozrządu i nie mogę dojść dlaczego silnik nadmiernie drga na wolnych obrotach.

Poza tym nic się nie dzieje. Odpala ładnie, spalanie PB i LPG jest ok, moc jest, oleju nic nie bierze. Tylko to denerwujące drganie oraz czasem zdarzy mu się zgasnąć. 

To co udało mi się ustalić to wolne obroty są za niskie i następuje "wachlowanie obrotami" (komputer robi duże korekty dawki paliwa podczas pracy na wolnych w pozostałym zakresie wszystko ok. . Niestety są sterowane komputerem a w tej wersji komputera nie można ustawić wolnych obrotów. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, qubas napisał:

Odpala ładnie, spalanie PB i LPG jest ok, moc jest, oleju nic nie bierze.

Tylko to denerwujące drganie oraz czasem zdarzy mu się zgasnąć. 

 Niestety ( obroty biegu jałowego ) są sterowane komputerem a w tej wersji komputera nie można ustawić wolnych obrotów. 

1/ Obroty biegu jałowego ustala komputer na podstawie sygnałów, które zbiera z czujników silnika,

2/ Niezbędną dawkę wtryskiwanego paliwa, komputer silnika oblicza mierząc ;

      a/ ilość zasysanego powietrza za pomocą map sensora,
      b/ temperatury z czujnika temperatury płynu chłodzącego silnika,

      c/ prędkości obrotowej silnika z czujnika położenia wału, ( wałka rozrządu )

      d/ pomiar tlenu w spalinach z sondy lambda,

3/ Najczęstszą przyczyną problemów z wolnymi obrotami to ;

   A/ zaśniedziałe styki ;

       - przeczyścić wszelkie styki elektrycznych silnika ;

           ecu, upc, map sensor, czujnik temperatury płynu, sondy lambda, czujników położenia wału i wałka,

   B/ nie fachowy montaż /obsługa instalacji LPG. Najlepszym rozwiązaniem jest ;

           1/ zakręceniem zaworu na butli z gazem,

           2/ zatankowanie paliwa do pełna na sprawdzonej stacji ;

                 a/ przy obecnych upałach, jazda na rezerwie prowadzi do problemów z wolnymi obrotami,

          3/  jazda ok 100 km na samej benzynie, na wysokich obrotach,

  C/ kontrola szczelności instalacji oparów benzyny,

  D/ niewłaściwe opory w układzie dolotowym silnika;

      a/ wymianę filtra powietrza,

      b/ wymianę świec na beru, oraz zapewnij odstęp elektrod 0,7 mm, ( kontrola stanu świec starych),

      c/ świece i cewki muszą być suche i czyste,

     d/ przeczyszczenie map sensora oraz zapewnienie szczelności jego montażu,

   F/ cdn...jak te zabiegi nie pomogą 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Hej Wszystkim. 

W związki z tymi wibracjsmi na biegu jałowym bo dodam że siedzialem w dwóch innych megankach 3 z silnikiem 1.6 16v i wszystkie drgały na jałowym jak moja. Więc chyba ten tyl tak ma. Ale niepokoi mnie coś jeszcze... Bo o ile niska kulturę pracy na jałowym mogę mu jeszcze wybaczyć to zauważam też że przy jeździe przy prędkościach obrotowych silnika od 2 tyś wyczuwam wibracje o bardzo wysokiej częstotliwości ale dość delikatne. I jak jadę np 90 km/h mam około 2.5 tys obrotów na 6 biegu bo czuje to na kierownicy, fotelu i pedale gazu. Jest o o tyle dziwne uczucie że po godzinnej jeździe czuje jakby mi nogi drętwiały :/ myślałem że może koła ale jak rozpedze się do 140 i wcisne sprzęgło albo wyłączne całkowicie silnik to wszystkie wibracje ustają i jedzie się fantastycznie :d

 

Też tak macie? 

 

A wracając do wibracji na jałowym. U mnie wciąż występują ale dopiero się wszystko trzęsie jak dodam delikatnie gazu i utrzymuje obroty w okolicy 1250. wtedy wdy jest najgorzej :(

 

Pozdrawiam wszystkich. 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Sarna1 napisał:

Przecież to jeden z najtańszych kompaktów. Czego ty wymagasz od taniego, francuskiego auta ? 
Megane ma być tanie w zakupie i eksploatacji :)  

Chcesz komfort i brak drgań - kup BMW1 lub Lexusa CT200h.

 

Dzięki :) Co my byśmy zrobili bez Twojego wsparcia? :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Sarna1 napisał:

Przecież to jeden z najtańszych kompaktów. Czego ty wymagasz od taniego, francuskiego auta ? 
Megane ma być tanie w zakupie i eksploatacji :)  

Chcesz komfort i brak drgań - kup BMW1 lub Lexusa CT200h.

Panie jak to jest tanie auto w eksploatacji to ja jestem święty wymieniłem komplet klocki tarcze przód tył 1500 zł gdzie kolega w toyocie auris zapłacił za wszystko 900 zł ! jak byś chciał uszczelnić pokrywę zaworów to musisz zabulić też ładne pieniążki bo trzeba wymienić przynajmniej pasek rozrządu na serwisie liczą za to 3000 zł  nie wierzyłem i specjalnie dzwoniłem żeby się upewnić jak mi o tym kolega powiedział ! 

14 godzin temu, MarcinP87 napisał:

Hej Wszystkim. 

W związki z tymi wibracjsmi na biegu jałowym bo dodam że siedzialem w dwóch innych megankach 3 z silnikiem 1.6 16v i wszystkie drgały na jałowym jak moja. Więc chyba ten tyl tak ma. Ale niepokoi mnie coś jeszcze... Bo o ile niska kulturę pracy na jałowym mogę mu jeszcze wybaczyć to zauważam też że przy jeździe przy prędkościach obrotowych silnika od 2 tyś wyczuwam wibracje o bardzo wysokiej częstotliwości ale dość delikatne. I jak jadę np 90 km/h mam około 2.5 tys obrotów na 6 biegu bo czuje to na kierownicy, fotelu i pedale gazu. Jest o o tyle dziwne uczucie że po godzinnej jeździe czuje jakby mi nogi drętwiały :/ myślałem że może koła ale jak rozpedze się do 140 i wcisne sprzęgło albo wyłączne całkowicie silnik to wszystkie wibracje ustają i jedzie się fantastycznie :d

 

Też tak macie? 

 

A wracając do wibracji na jałowym. U mnie wciąż występują ale dopiero się wszystko trzęsie jak dodam delikatnie gazu i utrzymuje obroty w okolicy 1250. wtedy wdy jest najgorzej :(

 

Pozdrawiam wszystkich. 

 

U mnie jak dodam gazu i obroty są koło 1000 to nic się nie trzęsie i nie wibruje, poniżej wyczuwalne są wibrację , przy 90 km na godzinę jeździ się u mnie najprzyjemniej tym autem nic nie wibruje  auto płynie ! zastanawiam się jak ty masz ze stopniowaną tą skrzynię że przy 90 km na godzinę masz na 6 biegu 2500  obrotów ja tyle mam przy tej prędkości na 5 ( dodam że skrzynie mam 5 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!