Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Drgania silnika na wolnych obrotach


ksiac_2005

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, MarcinP87 napisał:

 

Dzięki :) Co my byśmy zrobili bez Twojego wsparcia? :p


po prostu czasami trzeba trzeźwo spojrzeć na fakty. 
 

to moje naste auto, wiedziałem co kupuje, przez ponad 4 lata moje jedyne wydatki związane z tym samochodem to 3 przeglądy w Reno, 2 nowe opony Conti letnie i komplet zimowek. To najtańsze auto w utrzymaniu które miałem. Ubezpieczeń i paliwa nie liczę bo to dotyczy każdego pojazdu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy może ktoś spotkał sie z takim problemem.
Auto megan 3 1,6 benzyna 2009 rok.
Gdy stoje na jałowym albo wrzucam bieg czuje lekkie drganie na kierownicy. Obroty zawsze po odpaleniu sa powyżej 1 tys po okolo 30-50 sek spadaja do 700 czuc drganie i wraca 800 - 850 obrotów. Obroty gdy stoje potrafia czasami zejść w doł i pojść w góre. 
Zdarza się, że nie odpali za 1 razem.
Świece wymienione, nie pomogło.

Może ktoś się spotkał z takim problemem? Przepustnica wyczyszczona a komputer nie pokazuje błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi wszyscy mówili że ten typ tak ma nie wiem ile w tym prawdy ale dałem sobie z tym spokój jeździ nie wyskakują żadne błędy to nie grzebie a to że ma swoje humory chyba trzeba się przyzwyczaić ! A prawdą jest że na wolnych drga i to czuć zwłaszcza jak się rękę położy na boku drzwi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołączę się do tematu. Te wibracje w kabinie na drzwiach czy kierownicy, na fotelu kierowcy i pasażera nie są normalne. Mam to auto już 2 rok i trochę nim pojeździłem. Wibracje raz były raz ich nie było długo. Podczas jazdy przy 2tyś obrotów też mam takie drgania kabiny od silnika, jakby przy przymocowany żywcem do karoserii, no wkurza to niemiłosiernie. Raz wsiąde i mogę jechać i już nie drży, raz jadę to wszystko się zachowuje jakby auto miało się rozpaść na kawałki. Bajeczki, że to najtanszy compact to sobie wsadźcie w między segregatory gdzie księgowi trzymają oszczędności :) tak samo wnerwia jak jadę jako pasażer, mam wrażenie że mam deskę pod dupą na silniku niż fotel. Albo to naprawie albo w końcu poleci na sprzedaż. Trzyma mnie tylko, że ładne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ten problem jeszcze jakiś czas temu. Mechanik wymienił poduszkę górną silnika, do tego jakiś wężyk w okolicach filtra powietrza dotykał karoserii i przenosił wibracje silnika bezpośrednio na budę. Po ogarnięciu tych oby tematów problem z wibracjami zniknął. Ok, nie powiem że kultura pracy tego silnika jest warta pochwały, natomiast teraz już to nie irytuje a wręcz podczas normalnej jazdy jest niezauważalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!