Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, że w niektórych kompletach tarcz i klocków np. firmy BREMBO są także łożyska koła czy je także poradzę sobie sam wymienić? Czy trzeba je wymieniać? 

Edytowane przez allegrorx89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gophfer

Przeczytaj wątki które podesłałem i sam wybierz ja wybrałem Ate i jestem zadowolony, długo zastanawiałem się nad oryginalami plus klocki TRW też pewnie byłbym zadowolony. 

Tak jak pisałem i pewnie wielu się zgodzi ze mną, że trw, ate, brembo, oryginały będą ok. 

W motostacja jak wprowadzisz VIN to bedziesz mógł dobrać części OE do tego VIN 

Edytowane przez gophfer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gophfer

1. Brake cleaner  - do odtluszczania 

2.ate pasta montażowa -  do montażu klocków 

3. smar trw pfg110 - do smarowania tłoczkow 

U mnie  jest nasadka 36 idzie sprawdzić po VIN 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, allegrorx89 napisał:

Czy w kompletach tarcz lub klocków są dodatkowo jakieś smary, które będę potrzebował? Czym odtłuścić?Jaki klucz do piasty nasadówka 34 czy 36?

 

Jak masz takie pojęcie o mechanice to może odstaw auto do warsztatu. Zrobią to porządnie za Ciebie. 

A jak już chcesz koniecznie uczyć się na własnym aucie to podjedź po zabiegu na jakaś stację żeby skontrolować czy zrobiłeś to dobrze. 

Glupia sprawa jak odpadnie ci koło ;).

 

niektore tematy lepiej powierzyć fachowcom jak się na nich nie znasz. To tak jak z lekarzem, stomatologiem, fryzjerem ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.05.2019 o 16:04, gophfer napisał:

1. Brake cleaner  - do odtluszczania 

2.ate pasta montażowa -  do montażu klocków 

3. smar trw pfg110 - do smarowania tłoczkow 

U mnie  jest nasadka 36 idzie sprawdzić po VIN 

Hej czy ten smar trwa pfg110 i ate pasta montażowa to jedyne smary które potrzebuje? Nie muszę mieć już żadnych innych smarów typu ceramiczny itp? Co smarujesz czym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gophfer

Pasty montażowej użyłem zamiast smaru miedzianego, a smar trw do tłoczków tylnego zacisku, może być też do prowadniczek w przodzie. 

A i jeszcze użyłem kleju do gwintów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Jak sprawdzić tą nasadkę po nr vin?

2.Muszę także poluzować odpowietrznik przed cofnięciem tłoczka ? Jak to wygląda przy użyciu Clipa i bez?

3.Czy muszę później po powyższym zabiegu odpowiedzieć układ czy wystarczy dokrecić odpowietrznik?

Edytowane przez allegrorx89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gophfer

1 kupić w castoramie 34 i 36, później zwrócić tą nie używaną :)

2 nie, wystarczy otworzyć zbiorniczek wyrownawczy, jeśli masz pod max trochę ująć d

3 nie robisz nic z odpowietrznikami no chyba że masz zapowietrzony układ lub przy okazji wymienisz płyn chłodzący 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spostrzeżenie niezłe;) że jestem laikiem, mam dwie ręce i fajnych ludzi na forum, którzy pomimo, że zadaje dla nich błahe pytania dla mnie są ważne i cieszę się, że mi pomagają. Więc nie zabijaj w ludziach zapału do nauczenia sie i zrobienia czegoś samemu.  

Edytowane przez allegrorx89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczyć to się możesz na motorynce. Tutaj lepiej zdaj się na fachowca/kolegę który ma warsztat - popatrz jak to robi. Pomóż. Potem może zrobisz sam. Nie ucz się na własnym samochodzie. Szkoda co tych 200 czy 300 pln na mechanika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!