Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pedał sprzęgła się "klei" 1,5 dCi 110KM


kriss1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kupiłem 30 kwietnia br. Renault Megane IV Grandtour, 2017 r. z silnikiem 1,5 dCi 110KM, przebieg 104 tyś. km. W piątek 10.05. pojawił się problem z "klejacym" się pedałem sprzęgła. Wygląda to tak, że naciskając sprzęgło, ono wraca spowrotem jak by było zaklejone(powoli) i po chwili odskakuje. W czwartek jeszcze było wszystko ok i tak naprawdę ten cyrk ze sprzęgłem zaczął się nagle.

W czwartek ściągnąłem aktualizację RLink ze strony Renault i ją zainstalowałem w samochodzie.... może to głupie pytanie, ale czy taka aktualizacja mogła coś spieprzyć w komputerze i dla tego zaczęły się cyrki z pedałem sprzęgła ? Pytam bo dziwnie się to zeszło w czasie :/

Mimo "klejącesgo" sie pedału sprzęgła biegi wchodzą ładnie  i można jeździć, ale jest to uciążliwe.

Czy w/w awaria to tylko pedał sprzęgła, czy pompa sprzęgła ?

Znalazłem pompę sprzęgła https://allegro.pl/oferta/renault-megane-4-iv-1-5-pompka-sprzegla-306105606r-7716392429 i moje pytanie: czy taka będzie dobra i czy ciężko jest podłączyć wężyk, robi się to od spodu czy od góry w komorze silnika ? Ogarniam takie tematy, ale może lepiej to zlecić mechanikowi ?

A może ta awaria to tylko rozszczenienie tej rurki w pompie sprzęgła ?

Chciałem jeszcze nadmienić, że moja Maganka jest do 14.06.2019 r. na gwarancji ASO, jednak po sobotnich odwiedzinach w ASO dowiedziałem się, że brakuje mi karty gwarancyjnej i że mam napisać do Renault Polska... tak zrobiłem, ale czytyjąc opinię na ich temat, wątpię, że coś otrzymam.

IMG_20190506_180334.jpg

Edytowane przez kriss1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa sprzęgła psuje się jeśli pedał wpada nie podnosząc docisku. Wtedy zazwyczaj widać sączenie od strony kabiny. U Ciebie wygląda jakby wysprzęglik nie chciał wrócić. Być może coś się stało z dociskiem. Spróbuj  odpowietrzyć wysprzęglik, ale jak to nie pomoże to  trzeba będzie ściągać skrzynię biegów.

24 minuty temu, kriss1983 napisał:

po sobotnich odwiedzinach w ASO dowiedziałem się, że brakuje mi karty gwarancyjnej i że mam napisać do Renault Polska...

Otrzymasz ją pod warunkiem sprzedaży w polskiej sieci dystrybucyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!