Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Automatyczne odryglowanie drzwi po zgaszeniu silnika


Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna jestem użytkownikiem Renault Megane III phl (hands free). Poprzedni właściciel miał włączoną funkcję automatycznego ryglowania drzwi po osiągnięciu ~10km/h. 

Dodatkowo, po zgaszeniu silnika zamki same się odryglowywały. Wszytko ładnie, pięknie. 

Kilka dni temu pojechałem na myjnię, kartę miałem w kieszeni i w pewnym momencie mignęły kierunkowskazy. Założyłem, że przez przypadek wcisnąłem jeden z przycisków na karcie i nie ma czym się przejmować.

Jednak coś się zmieniło. Teraz jest tak, że zamki w dalszym ciągu same się ryglują ale już nie odryglowują się po wyłączeniu silnika. 

Co mogło się stać? Czy jest jakaś kombinacja (dłuższe wciśnięcie, kilkukrotne wciśnięcie itp.) przycisków na karcie, która mogła tę funkcję wyłączyć? Jak wrócić do poprzedniego ustawienia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, lhrrob napisał:

Dodatkowo, po zgaszeniu silnika zamki same się odryglowywały. Wszytko ładnie, pięknie. 

Kilka dni temu pojechałem na myjnię, kartę miałem w kieszeni i w pewnym momencie mignęły kierunkowskazy. Założyłem, że przez przypadek wcisnąłem jeden z przycisków na karcie i nie ma czym się przejmować.

Niczego nie wcisnąłeś. Auto z HF samo się zamyka gdy nie wykryje karty w zasięgu np. gdy stoi się z "karcherem" z przodu auta. Instrukcję do swojego auta znajdziesz w dziale pliki. Standardowo przy automatycznym ryglowaniu drzwi odryglowują się one nie po zgaszeniu silnika, a po otwarciu drzwi (przednich).

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pbet napisał:

Niczego nie wcisnąłeś. Auto z HF samo się zamyka gdy nie wykryje karty w zasięgu np. gdy stoi się z "karcherem" z przodu auta. 

Stałem przy drzwiach pasażera. Nie ma to znaczenia w tej sytuacji bo zamknąłem go z karty. Zdziwiłem się, że błysnęły kierunki. Może to nie ma nic do rzeczy ale jest to jedyna "dziwna" sytuacja, którą kojarzę i po której mogło się to zmienić.

 

Co do instrukcji, to czytałem i masz rację, jest tam mowa tylko o odryglowaniu po pociągnięciu za klamkę.

U mnie było jednak tak jak napisałem w pierwszym poście. Podoba mi się ta funkcja i chciałbym do niej wrócić.

 

Edytowane przez lhrrob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!