Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak rozpoznać czy kupione navi tomtom jest rzeczywiście kompletne?


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w tytule zamierzam kupić komplet navi tomtom do Megane III phI z 2010 r. Moja wersja jest najbiedniej wyposażona (wyświetlacz tylko z godziną i temperaturą, radio z AUX'em, ale niefabryczne) i chciałem ją po prostu doposażyć na własną rękę, ale nie mam w tym żadnego doświadczenia. Przeglądałem różne wątki i nie jestem pewien czy zestawy na różnych portalach typu allegro są rzeczywiście kompletne czy nie brakuje im jakichś dodatkowych modułów.
 image.thumb.png.236882d56144d520635ad01bd4302b69.png
Taki zestaw jak powyżej kosztuje 500 zł i tutaj moje pytanie czy to może być takie proste? Bo jeśli brakuje jakichś dodatkowych modułów od np. GPS czy Bluetooth to czy nie lepiej od razu zainwestować 1000 zł w komputer pokładowy (czy jak kto woli radio) na androidzie takie jak poniżej? Bo jeśli dobrze rozumiem to ze względu na budowę powinno mieć obsługę tego typu rzeczy już wbudowaną.
image.thumb.png.d41b74e6e2d1c6d912ee1b5295a11f0a.png 
Zastanawia mnie również czy kable do obsługi np. panelu radia przy ręcznym i kierownicy są fabrycznie pociągnięte w każdym aucie czy również muszę to zrobić na własną rękę i czy ten android obsługuje te dwa dodatkowe panele.

Edytowane przez Saxim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Implementowanie takiej używki to duże ryzyko. 

Jeżeli jesteś typem majsterkowicza znasz się trochę na elektryce i potrafisz rozebrać całą deskę to można się w to pobawić.

Jeżeli nie masz o tym pojęcia i zlecisz to komuś to trzeba doliczyć dodatkowe koszty.

I tu pojawia się pytanie czy nie lepiej kupić zewnętrze urządzenie z dobrym uchwytem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Lionel2000 napisał:

I tu pojawia się pytanie czy nie lepiej kupić zewnętrze urządzenie z dobrym uchwytem?

Chciałem aby to było właśnie zintegrowane z tymi dodatkowymi panelami sterowania w imię wygody

 

15 minut temu, Lelupi napisał:

Albo kupić skompletowany, kompletny i działający zestaw od kolegi z naszego forum. :)

 

Widziałem, że Cinas wystawił zestaw za 850 zł bez radia, więc w tym wypadku tym bardziej bym się skłaniał do tego z androidem bo po kupnie radia cena by wyszła ta sama.

Edytowane przez Saxim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na zdjęcie nie widać anten GPS ,  wiązka jest cała z pod deski

Mogę przygotować z tej wiązki co masz wiązkę do nawigacji z wtyczkami bez lutowania czy przecinania oryginalnej instalacji - taka wiązka jak w moim zestawie

Edytowane przez cinas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witaj cinas dużo tu czytam o Tobie ze jesteś najlepszy. Chciałbym Cię prosić o pomoc. Kupiłem megankę 3. ma radio z BT i duży wyświetlacz. Wszystko działało ok ale zmieniłem sobie w ustawieniach jezyk na polski. Nadal działało, jednak kiedy chciałem się połączyć z telefonem to radio się zawisiło. Grało cihutko nie ragując na żadne przyciski itd.. Nie gasło także nawet przy zamykaniu samochodu. odłączyłem na chwilę aku i radio padło całkiem. Nie reaguje nic. Podświetla tylko panel który nigdy nie gasnie. Na wyświetlaczy tylko godzina i temperatura. Bardzo Cię prosze o pomoc.. Moj nr 6061154612, email. [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!