Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. 

Opiszę sytuację najlepiej jak pamiętam. M III 1.6 16v 74kw. Jakieś 500 km temu robiony rozrząd z pompą wody i płynem. Jadę autem, zewnątrz temperatura 27 stopni, włączona klimatyzacja z trybem AUTO. Nagle korek "na dębowo". Po jakiś 6 km zauważyłem że zapalił się 3 pasek stanu temperatury czyli ponad pion. Szybko włączyłem full nawiew i ciepłe powietrze i normalnie spadło. W drodze powrotnej ta sama trasa te same warunki tylko korka brak i sytuacja już się nie powtórzyła choć po zastawieniu auta w garażu włączył się wentylator chwilę po tym jak wyłączyłem silnik. Czy wzrost temperatury jest normalny w staniu w korku? Może ktoś z Was miał podobnie. Wcześniej nie zaobserwowałem czegoś takiego ale tak naprawdę teraz dopiero co ciepłej się zrobiło. Wiem, że temperatura powinna być bez zmian lecz korek naprawdę był spory. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, onomatopeja napisał:

Nie jest to normalne, albo pompa felerna albo co bardziej prawdopodobne zle odpowietrzony układ lub uszkodzony korek w zbiorniczku (nie upuszcza cisnienia).

Dzięki za odpowiedź. 

No dobra a jak powinien się zachowywać prawidłowo działający korek? Podczas odkręcania coś? Zapowieyrzony układ ukazałby się dopiero po 500km i dzień wcześniej trasie 200km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pisałeś że dopiero po 500 km to się stało. Jak w korku ulegnie uszkodzeniu odpowietrznik, to wzrasta ciśnienie nadmiernie i nadmiar nie ma gdzie uciec i układ nie ma się zasadniczo jak odpowietrzać. Miałem tak w fabii w reno też po 9 latach wymieniłem korek (nie jest drogi) ale tu proforma wymiana. A czym to skutkuje? Tym że po nagrzaniu płynu do tych 90*C po odkręceniu korka jest mocny i wyraźny syk powietrza. Przy sprawnym korku jest on delikatniejszy. Zawory w korkach są ustawione zazwyczaj na utrzymywanie ciśnienia 1.4 bar w układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korek zmień przede wszystkim, i dobrze odpowietrz układ. Ja wymieniłem korek i kilka razy odpowietrzałem, aż w końcu było dobrze ( wymiana chłodnicy w moim przypadku). Odpowietrzałem jak dobrze pamiętam z 3 razy... generalnie działy się niezłe cuda, a też wcześniej wymieniałem rozrząd. Po wymianie korka i porządnym odpowietrzeniu zero problemów mogę jechać 180km/h i stanąć nagle w korku, i temperatura nie wzrasta.

Edytowane przez czik3n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!