Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Układ paliwowy - kopcenie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dopadła mnie chyba jedna z rzeczy której jeszcze w swoim aucie nie dotykałem czyli układ wtryskowy/paliwowy. Samochód zawsze jakoś tam kopcił na czarno ( na początku po zakupie tak powyżej 3k przy depnięciu, potem tak 2500 ) i tak już zostało Jakoś się tym nie przejmowałem z racji, że to 1.9 dCi 120 km DPF'a brak. Katalizator jest.  Lecz przed wczoraj z dnia na dzień zaczęły się problemy.  Samochód zaczął zostawiać za sobą chmure czarnego dymu, zrobił się mułowaty, praktycznie od 1000 obrotów gdy sie wciśnie gaz nawet do połowy za mną idzie chmura czarnego dymu. 

Stwierdziłem, że sprawdzę dolot, szczelny. Jednak kiepsko dokręciłem przewód przy IC i podczas jazdy mi sie rozszczelnił, musiałem wrócić tak do domu, samochód kopcił strasznie, aż zostawiał za sobą ścieżkę czarnej sadzy. DO tego wszystkiego przy mocniejszym wciśnięciu gazu dźwięk jakby wiertarki udarowej od strony pompy paliwa, oraz zaczął przerywać. Teraz tak ... gdzie szukać przyczyny? Pasuje mi to trochę na pompę paliwa, lecz też nei do końca, samochód odpala praktycznie na dotyk. Ciśnienie na niskich obrotach 25000-26000. Przepływomierz - pracuje w zakresie obrotów na niskich 7.2 g/coś tam. Lecz obciążenie silnika przy podłączonym jest dużo większe niż przy odpiętym. EGR pracuje prawidłowo nie wiesza się. Pomyślałem również o pompie VACUM, mam wrażenie, że dochodzą od niej dziwne dźwięki których wcześniej nie było. Turbosprężarka sprawna. Jakieś koncepcje za co się zabrać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!