Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy warto kupić Megane III kombi 1.5 dci


mateusz9986

Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłem powoli polowanie na Megankę III kombi w budżecie do 30 tys zł. Chciałbym zakupić auto najlepiej z salonu ( używane ), jednak zdecydowana większość to 1.5 dci w wersji 95 lub 110 koni. Obecnie posiadam Megankę II sedan 1.6 również salonową. Roczny przebieg około 12-15 tys km w tym codzienne dojazdy do pracy 14 km w jedną stronę raczej ciągiem bez korków, raz na miesiąc trasa w jedną 40-50 km i dwa trzy razy do roku dalsza trasa. Czy warto iść w 1.5 dci czy jednak szukać benzyny. Do tej pory nie miałem żadnego diesla, mam okazję jeździć 2.0 hdi 90 konnym w Berlingo i mimo na papierze znacznie gorszych osiągów mam wrażenie że lepiej to jedzie od mojego 1.6.

 
 
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, mateusz9986 napisał:

Czy warto iść w 1.5 dci, czy jednak szukać benzyny. 

Masz megane II/ ph II /1,6 / 79000 km ;

  -  niski przebieg,

  -  zawory - hydrauliczna regulacja,

 -   silnik trwały,

 -   jeżeli auto w dobrym stanie, 

 -   to założyć gaz i śmigać dalej,

43 minuty temu, mateusz9986 napisał:

codzienne dojazdy do pracy 14 km w jedną stronę

Prawie każdy dostępny 1,5 dci używany;

  -  będzie z przebiegiem > 150.000 km, 

  -  będzie miał fap-a - a on nie za bardzo lubi takie dystanse. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mateusz9986 napisał:

codzienne dojazdy do pracy 14 km w jedną stronę

1.5 dCi nie ma problemów przy takich jazdach, u mnie jeździ 10 km w jedną stronę, czasem zakupy na mieście, trochę tras w weekend i konkretnych wyjazdów wakacyjnych. Trzeba tylko trafić na sprawdzony egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.06.2019 o 09:09, mateusz9986 napisał:

A jak wygląda sprawa z żywotnością wtryskiwaczy i koła dwumasowego w tym motorze ?. Czy jest rzeczywista różnica w jeździe pomiędzy wersją 95km a 110 km ?

 

W tym budżecie, szukałbym wersji 1.6 dci. Bardzo udana jednostka napędowa. DPF w Renault jest całkowicie bezobsługowy, a w naszych czasach za 500 złotych można go profesjonalnie zregenerować. Moja 1.9 dCi z jazdą głównie po mieście i dziennych przebiegach 2x15 km w korkach, przy przebiegu 230 000 miała zapełnienie na poziomie niespełna 30%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!