Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Praca silnika 1.6 sce


Rekomendowane odpowiedzi

Jak oceniacie pracę silnika 1.6 sce w waszych Megankach? Od samego zakupu miałem wrażenie, że silnik jest głośny ale zrzuciłem to na karb tego, że to stara jednostka i tak musi być, jednak podczas ostatniego wyjazdu za miasto podczas przyspieszania (głównie 4,5 bieg) tak w okolicach od 2 tys. obrotów i wzwyż słychać było wyraźne "terkotanie", które ustawało po odpuszczeniu pedału gazu. Po powrocie do domu posłuchałem pracy silnika przy otwartej masce i wyłączonej klimatyzacji i mam wrażenie jakby silnik "klekotał" (nie tak jak walnięta panewka, ale jego praca bardziej przypominała diesla albo pracę silnika na gazie). Niedługo wybieram się na przegląd i chciałbym zapytać użytkowników Megane z tym motorem czy silniki w waszych autach też tak terkoczą przy przyspieszaniu i klekoczą na biegu jałowym?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej bym stawiał na  jego niezbyt udany wtrysk bezpośredni. Swoją drogą to moim skromnym zdaniem ten silnik Nissana to kiepska jednostka. Lubi olej, jest mułowaty i przy tym sporo pali, aby w miarę jechał trzeba kręcić strasznie. Jak kupowałem auto jeździłem 1.6 i w porównaniu do 1.3 to PRZEPAŚĆ  była, wiec wybrałem 1.3.... Wcześniej miałem w Megane III 1.6 renault 110 KM też muł jak Nissan ale przynajmniej nie brał oleju i nadawał się pod gaz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, satisati napisał:

Raczej bym stawiał na  jego niezbyt udany wtrysk bezpośredni.

1/ Wtrysk jest pośredni,

2/ Nadaje się pod gaz, wymaga tylko częstszej kontroli luzów zaworowych,

2 godziny temu, bumba napisał:

podczas przyspieszania (głównie 4,5 bieg) tak w okolicach od 2 tys. obrotów i wzwyż słychać było wyraźne "terkotanie", 

które ustawało po odpuszczeniu pedału gazu.

Należy przyspieszać raczej na 3-cim biegu  i będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dziwne w salonie ASO twierdzili, że ma on wtrysk bezpośredni i to największa różnica pomiędzy nim a starym silnikiem Renault i chodziło o normę EURO.. Może gadali głupoty, nie zmienia to faktu, że to silnik dla dziadka lub młodego o temperamencie dziadka i niestety lubi olej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 13.06.2019 o 09:33, satisati napisał:

X

to że muł to potwierdzam, natomiast u na szczęście nie dolewałem ani kropli oleju. przebieg 32 tys km.

Co do terkotania, przyjrzyjcie/przysłuchajcie się sprzęgłu. Czy nie pojawia się ono wam przy lekko wciśniętym pedale? Ja miałem podobnie i musieli je wymienić, pomogło tylko trochę, tzn terkocze ale ciszej. Obstawiam jakąś wadę konstrukcyjną.

lapka2.gif

REGULAMIN - 

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolego, skoro ktoś miał tu problem, i też miałem jakiś problem to nie są to żadne BREDNIE tylko fakt.

Radzę trochę ważyć słowa, coś Ci się kiedyś wysypie to też powiemy że po prostu bredzisz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!