Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 3 Grandtour 1.4 TCE Ocena ogłoszenia


berith84

Rekomendowane odpowiedzi

Coś takiego towinno już dać jakiś obraz : TESTER

Moja Megana w dniu zakupu miała 173k km i była sprowadzona z Niemiec. Co prawda okazało się, że była lekko uderzona z tyłu i chyba w drzwi, ale puki co jeździ prosto i nie wymaga jakich wielkich nakładów, żeby utrzymać ją w dobrym stanie.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeżeli samochód nie ma nalatane 250 i więcej to bym się nie przejmował. TCe są raczej wytrzymałe jeżeli się je właściwie traktuje i od @witman wiem, że potrafią robić przebiegi bliskie 300tys. bez poważnych usterek. Pamiętaj, że nawet samochód z małym przebiegiem, ale z olejem wymienianym jak serwis przykazał co 30 tys. będzie mógł generować problemy. Fajnie by trafić samochód od kogoś, kto nim trochę jeździł i faktycznie olej wymieniał co max 15tys. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze taką fajną aukcje znalazłem na silnik

https://allegro.pl/oferta/renault-megane-scenic-silnik-1-4-tce-na-1-6-16v-7734285836

opis aukcji :)

" Silnik Renault megane III scenic III 1.4 tce  wymiane silnika 1.4 tce (naJgorszy silnik renault benzynowy w Histori Renault zywot silnika do max max 150 tys Jak ktos bedzie miał szczescie   )Na  silnik 1.6 16V przełozymy silnik bez zadne przerobek cas naprawienia i przełozenia silnik to 1 tygodnia    SpecJalizacJa nasza to tylko Marka RENAULT i tylko takie samochody naprawiamy Po wymianie problemy silnikowe sie skacza "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisane jakby kot komuś wlazł na klawiaturę :D Generalnie to można by zrobić taką usługę na dowolny samochód np: wymienię 5.0 V8 w Mustangu (najgorszy silnik w historii) na pancerne 1.9 TDI na pompowtryskach!

Poza tym, ciekaw jestem ilu się skusiło na tą usługę oddając kolesiowi dobre 1.4  (które potem sprzeda z super zyskiem) na zajechane 1.6, bo nie wierze, że za taką przekładkę można wziąć tyko niecałe 7 tys.

Edytowane przez MichalVTS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanko odnośnie tej oferty

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-4-130km-tylko-115tys-bose-navi-alu-z-niemiec-zarejestrowany-w-pl-ID6C2NYr.html#513707265c

Czy wygląda sensownie?

Czy na zdjęciu z silnikiem to mogą być wycieki?

Megane 3 z silnikiem 1.4 TCE w wersji Bose ma system Start-Stop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, berith84 napisał:

Czy wygląda sensownie?

 

Zobacz ;  Megane Kombi 1,4 TCe w serwisie mobile.de

1 godzinę temu, berith84 napisał:

Megane 3 z silnikiem 1.4 TCE w wersji Bose ma system Start-Stop?

W opisie wyposażenia ; masz wyszczególniony ten system 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, system start/stop był chyba w ph2 i na pewno w ph3. Ph1 na pewno w żadnej wersji nie miało tego systemu, a sprzedający często mylnie piszą o tym, że go posiada sugerując się napisami na przycisku zapłonu.

Edytowane przez MichalVTS
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Andrzej-2010 napisał:

Zobacz ;  Megane Kombi 1,4 TCe w serwisie mobile.de

W opisie wyposażenia ; masz wyszczególniony ten system 
 

Właśnie widziałem i dlatego się zdziwiłem, nie generuje on jakiś dodatkowych problemów? Czy po założeniu LPG nie będzie powodował problemów?

7 minut temu, Andrzej-2010 napisał:

Zobaczyć mogę, rozważam też opcje sprowadzenia auta na życzenie, tylko czy warto? ktoś sprowadzał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

18 minut temu, berith84 napisał:

nie generuje on jakiś dodatkowych problemów?

Należy dokonać konwersji działania systemu Start-Stop ;

     -   przy uruchomieniu system będzie wyłączony,  

     -  a  po  wciśnięciu przycisku włączy się.

20 minut temu, berith84 napisał:

rozważam też opcje sprowadzenia auta na życzenie, tylko czy warto?

Opcja ta jest tym bardziej opłacalna im auto jest droższe w zakupie.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Andrzej-2010 napisał:

Należy dokonać konwersji działania systemu Start-Stop ;

     -   przy uruchomieniu system będzie wyłączony,  

     -  a  po  wciśnięciu przycisku włączy się.

Czy to mocno problematyczna i kosztowna przeróbka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie systemu start stop, to jeżeli auto było użytkowane głównie w mieście (korki) to silnik może być bardziej wymęczony (wielokrotne włączanie i wyłączanie) niż taki który pracuje bez tego systemu?

Oglądając ogłoszenia coraz bardziej skłaniam się ku opcji sprowadzenia auta. Czy ktoś się orientuje jaki jest koszt skorzystania ze sprowadzania auta na życzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!