Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 3 Grandtour 1.4 TCE Ocena ogłoszenia


berith84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Prosiłbym o ocenę ogłoszenia

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-4-turbo-navi-klima-serwis-pdc-grzane-fotele-ID6C1Pob.html#d538712fca

czy nie jest podejrzane i warte zachodu?

Dodatkowo miałbym pytanie odnośnie silnika 1.4 TCE. Czy po lifcie w 2012 roku stosowany jest nadal ten sam silnik który ma tak dobre opinie odnośnie montażu gazu itp.?

Bedę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto wyczyszczone i wygląda jak z salonu, nie lubię takich ogłoszeń :mrgreen:

 

Dodatkowo- legalnie tym na kołach nie przyjdziesz. Jak masz w miarę blisko to jedź oglądać. Na miejscu zbadaj lakier czujnikiem, na jakąś SKP, żeby przetrzepać zawieszenie. I najlepiej do ASO, żeby popatrzeć na historię serwisową.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź,  Blisko to nie bardzo bo z Olsztyna to prawie 400Km, niestety odemnie nigdy nie jest blisko, wszystko minimum 250km. Co to znaczy że legalnie nie przyjadę?

Edytowane przez berith84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, berith84 napisał:

Blisko to nie bardzo bo z Olsztyna to prawie 400Km, niestety odemnie nigdy nie jest blisko

 

ja miesiąc temu w Elblągu kupiłem fajną M3 ;)

 

1 minutę temu, berith84 napisał:

Co to znaczy że legalnie nie przyjadę?

 

blachy na bank nie są z tego auta, pewnie dostaniesz jakieś żółte... też nie z tego auta. Jedyny legalny sposób to laweta albo dwie wycieczki (zakup, jazda z papierami 'do domu' i później powrót z polskimi blachami po auto). Można zaryzykować i jechać na blachach, które dostaniesz, ale nigdy nie wiadomo co będzie po drodze. Ja zrobiłem jeszcze inaczej... ale ryzyko jest zawsze :117_eyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomecki napisał:

 

ja miesiąc temu w Elblągu kupiłem fajną M3 ;) 

taka lokalizacja by mi odpowiadała, pewnie trzeba poczekać aż się coś sensownego trafi trochę bliżej.

3 minuty temu, tomecki napisał:

blachy na bank nie są z tego auta, pewnie dostaniesz jakieś żółte... też nie z tego auta. Jedyny legalny sposób to laweta albo dwie wycieczki (zakup, jazda z papierami 'do domu' i później powrót z polskimi blachami po auto). Można zaryzykować i jechać na blachach, które dostaniesz, ale nigdy nie wiadomo co będzie po drodze. Ja zrobiłem jeszcze inaczej... ale ryzyko jest zawsze :117_eyes:

takich niuansików nie znałem, a w opisie oferty informacja że można wracać na do domu, pytanie co autor miał na myśli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, berith84 napisał:

Czy po lifcie w 2012 roku stosowany jest nadal ten sam silnik który ma tak dobre opinie odnośnie montażu gazu itp.?

Od 2011 roku były zmiany w sofcie, co nieco zmniejszyło się spalanie, oraz ciut dłuższą skrzynię biegów zastosowano,

Przy montażu LPG, najistotniejszy jest ;

-   silnik w stanie idealnym,

 -  kumaty instalator ,

 -  strojenie silnika na afr,

 - wtryski wkręcane w kolektor aluminiowy,

 - odpowiedni skład instalacji, z wyższej półki.


 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak rozumiem to jest cały czas ten sam 1.4 TCE dobry do gazu jeżeli jest w dobrym stanie technicznym itd.? od liftu z 2014 widziałem że są jakieś odmiany 1.4 TCE ale już z wtryskiem bezpośrednim i te się nie nadają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, berith84 napisał:

w opisie oferty informacja że można wracać na do domu, pytanie co autor miał na myśli...

 

"oni" tak zawsze piszą :mrgreen:

 

mówią, że można, bo dostaniesz od niego OC na tydzień, jesteś zajarany kupnem auta i nawet nie pomyślisz, że coś jest nie do końca...

 

auto jest wyrejestrowane w DE i niezarejestrowane w PL. Ja z Elbląga do Pucka jechałem na blachach z mojego starego auta... Na żółtych pierwszy radiowóz Ciebie zatrzyma, na "normalnych" niemieckich ciut bezpieczniej.
A w razie dzwona tak czy siak będzie dym.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, berith84 napisał:

są jakieś odmiany 1.4 TCE ale już z wtryskiem bezpośrednim i te się nie nadają?

Są 1,2 TCe; 1,3 TCe; 1,6 TCe - z bezpośrednim wtryskiem i też nadają się do gazu, ale wymagają;

  - jeszcze bardziej kumatego gazownika i sprzętu LPG z wyższej półki.

Edytowane przez Andrzej-2010
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, tomecki napisał:

"oni" tak zawsze piszą :mrgreen:

 

mówią, że można, bo dostaniesz od niego OC na tydzień, jesteś zajarany kupnem auta i nawet nie pomyślisz, że coś jest nie do końca...

 

auto jest wyrejestrowane w DE i niezarejestrowane w PL. Ja z Elbląga do Pucka jechałem na blachach z mojego starego auta... Na żółtych pierwszy radiowóz Ciebie zatrzyma, na "normalnych" niemieckich ciut bezpieczniej.
A w razie dzwona tak czy siak będzie dym.

Dzieki za cenne informacje

 

2 minuty temu, Andrzej-2010 napisał:

Są 1,2 TCe; 1,3 TCe; 1,6 TCe - z bezpośrednim wtryskiem i też nadają się do gazu, ale wymagają;

  - jeszcze bardziej kumatego gazownika i sprzętu LPG z wyższej półki.

czyli dla bezpieczeństwa lepiej się skupić na 1.4 TCE z pośrednim wtryskiem przed liftem z 2014 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, berith84 napisał:

czyli dla bezpieczeństwa lepiej się skupić na 1.4 TCE z pośrednim wtryskiem przed liftem z 2014 roku.

Megan 1,4 TCe było produkowane do roku 2013 i mankamentem tego silnika jest ;

  - Uszczelka pod głowicą ;  Uszczelka pod głowicą do wymiany,

Silniki ;  1,2 TCe ; 1,3 TCe ; 1,6 TCe - są nowszej konstrukcji i wymagają większej wiedzy technicznej i sprzętu.

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sarna1 Nie strasz tak tym gazem, bo z instalacją LPG jest jak ze wszystkim innym, jak się oszczędza, to i jakość jest kijowa. Do 1.4TCe gaz założyć, to nie jest problem, a jeździ się tym połowę taniej niż na benzynie i nieco taniej niż na oleju napędowym. Diesla też jak źle trafi, to będzie telepało, dymiło i paliło jak smok, wszystko zależy trochę od szczęścia i od tego co chce się mieć i za jakie pieniądze.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!