Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nagły ubytek oleju - 1.6 110KM, benzyna+LPG


Bulco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W ciągu 2 tyg. ubyło mi 2/6 oleju z poziomu miarki na bagnecie i 2 kropki z poziomu komputera. 

Zawsze trzymałem poziom 5/6 na bagnecie i w tym przypadku komputer pokazywał zawsze 6/6 kropek. 

Obecnie wskazania to 3/6 na bagnecie (czyli połowa) i 4/6 kropek. 

Jak do tej pory przeprowadziłem osobiście 2 wymiany oleju co 10 tys. km. Olej w silniku nigdy nie zmienił swojej ilości, zawsze było go tyle samo.

W ciągu tych 2 tygodni zrobiłem dwie trasy po 500 km (max 140km/h) i codzienne dojazdy do pracy po 11 km w jedną stronę. 

Wcześniej trasy po 2x500 km robiłem co 2 miesiące, więc to żadna nowość, a oleju nigdy nie ubyło nawet milimetr na bagnecie. 

Lekko przed dwoma tygodniami mechanik wymieniał płyn hamulcowy i chłodniczy. Wiem, że ściągał jakieś rury w okolicach zbiorniczka płynu hamulcowego, a płyn chłodniczy na pewno nie spuszczał przez kranik. Mechanik to raczej ogarnięty człowiek, nie pierwszy lepszy. Nie wiem, czy ma to jakiś związek. Piszę, bo wydaje mi się, że po tym czasie olej zaczął znikać. Nie wiem też w jakiej ilości w ciągu dnia/trasy. 

Pod samochodem nie ma żadnych śladów oleju, nie cieknie z żadnej części silnika ani miski olejowej. 

Przebieg auta to 120 tys. z czego 20 tys. na gazie. 

Co może być nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bulco napisał:

Pod samochodem nie ma żadnych śladów oleju, nie cieknie z żadnej części silnika ani miski olejowej. 

 

1/ Czy zużycie paliwa jest takie samo?

2/ Czy nie ma śladów oleju w płynie chłodniczym?

3/ Czy nie ma dymienia na niebiesko? ; 

       -  z rana,

       -  po dłuższym postoju,

       -  lub podczas hamowania silnikiem,

4/ Czy nie zmieniłeś marki oleju?

5/ Kiedy był serwis instalacji LPG ?

 

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zużycie paliwa takie same. 

2. Nie ma śladów oleju w płynie. 

3. Nie ma dymienia.

4. Leję ciągle Elfa dedykowanego. Poprzedni właściciel też lał ten sam olej. 

5. Serwis był miesiąc temu. Zmieniam jeden z filtrów co 8 tys. a drugi co 16 tys. (zalecane 10/20)

Instalacja robiona przez profesjonalistów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Bulco napisał:

Leję ciągle Elfa dedykowanego.

Generalnie ten silnik oleju nie zużywa, dlatego warto ;

 -  olej elf, to olej z najniższej półki jakościowej,

  - przejść na olej ; VALVOLINE SynPower 5W40 ,

  - stosować filtry markowe; mann, knecht, purflux,

 - zaobserwuj ubytek oleju przy niższych prędkościach i delikatnej jeździe.

Edytowane przez Andrzej-2010
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu myślałem nad zmianą oleju. Nie mam zamiaru oszczędzać. Jest coś jeszcze lepszego od oleju, który podałeś? Nie widzę problemu w wydaniu nawet 150 zł za 5 litrów. 

Co do filtrów to stosuje oryginalne od Renault.

Dolałem do 5/6 miarki, będę obserwować. 

Dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź uszczelkę odmy i łączenie pokrywy zaworów, też nic nir widzialem, żadnych wycieków a tu nagle na przeglądzie tył silnika mokry, aż po półoś. U mnie ucieka albo z tego albo z tego 1L dolewam na 10tyś km. Mam zawilgocenia na pokrywie itd. 14 tyś km na gazie, a łącznie 186 tyś.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!