Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Fluence montaż haka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Montował ktoś może hak do Fluence ?

Zastanawiam się nad samodzielnym montażem. Może być problem z doprowadzeniem kabli z klapy, ale... Pytanie czy auto ma nominalne dziury na hak oraz czy muszę kroić zderzak bym mógł hak założyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce ci się w to bawić ? Ja zakładałem hak bo latam z rowerami to zapłaciłem 300 pln za montaż już z elektryka, modułem (bo jest w tych autach potrzebny) i wszystkimi papierami łącznie z przeglądem. 

Zostawiłem auto rano i na 13 było gotowe. 

Zderzaka nie kroili, hak z wyjmowana kulą bo często jestem za granica a tutaj jak nie używasz haka to musi być zdemontowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, musi być moduł. 

 

Tutaj masz taki najprostszy hak który będzie pasować. 

 

Zobacz ofertę: Hak Holowniczy Renault Fluence 4D + 7PIN z modułem https://allegro.pl/oferta/hak-holowniczy-renault-fluence-4d-7pin-z-modulem-7662734887

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 26.06.2019 o 11:14, Sarna1 napisał:

Ja zakładałem hak bo latam z rowerami to zapłaciłem 300 pln za montaż już z elektryka, modułem (bo jest w tych autach potrzebny) i wszystkimi papierami łącznie z przeglądem. 

 

Jaki hak i na ile rowerów platforma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Podnoszę temat bo jakoś nie ma tu rzeczowych informacji a nie sądzę żeby montaż haka we Fluence był jakimś wielce nietypowym problemem więc...

Mam pytania: w jaki najprostszy sposób podpiąć + do modułu, jak zdeaktywować czujniki cofania oraz może ktoś ma pomysł gdzie i jak porobić podłączenia i pochować kable, którędy przebić się z bagażnika na zewnątrz i jak wygląda robota z hakiem oprócz elektryki ??

Dobra sam zacznę..

Zabrałem się od sprawdzenia fabrycznych otworów w podłużnicach - jest ich więcej niż 4 ale dla ramy mojego haka używa się właśnie 4. Otwory są na przestrzał podłużnic zaklejone od zewnętrznej strony fabrycznie taśmą klejącą i ogumowane jak.cała.ppdłużnica dlatego.są niewidoczne tylko wyczuwalne pod cierpliwym palcem (od strony tłumika wewnetrzne otwory nie są zaklejone/ogumowane).

Z prawej strony jest łatwy dostęp do podłużnic ale z lewej trzeba odkręcić dwa ostatnie wieszaki tłumika (są mocowane każdy na 1 śrubie do klucz 17 do auta proste do odkręcenia i po dwie śrubki klucz 10) i trzeba lekko odgiąć cienką blaszana osłonę termoizolacyjną tłumika.

Mając dostęp.do.wszystkich otworów, po wycięciu dziur w ogumowaniu można zamontować 4 śruby z tulejami na których zostanie powieszona rama haka.

Następnym krokiem będzie demontaż zdeżaka bo bez tego się nie obędzie. Wygląda też że będzie trzeba wyciąć kawałek nielakierowanej części zdeżaka zachodzącej pod auto ..

Demontaż zderzaka poszedł w miarę gładko.

Żeby zamontować ramę haka przyda się kanał ale bez niego też dałoby radę. Ramę haka trzeba wsunąć od tyłu w ten sposób żeby weszła ponad tłumikiem (podłożyć coś na czym można tą ramę położyć i spokojnie przykręcać śruby. Podkładki z zestawu haka były trochę za małe - przekosily się w dużych otworach w podłużnicy więc zastąpiłem je większymi kawałkami płaskownika. Dopiero po dokręceniu ramy (odpowiednią siłą) można przykręcić wieszaki tłumika (ostatni wieszak haczył o ramę - powinno się go teochę zgiąć przed montażem (przy wkręcaniu poddał się i zgiął samoczynnie).

Rama zamontowana. Został zderzak do zamontowania i elektryka...

Czujki cofania - teraz są odłączone i mam komunikat żeby skontrolować ale mam zamiar je podłączyć i wyłączyć w menu ustawień jeśli będą pikały przez hak.

20200715_202206.jpg

20200715_202220.jpg

20200715_202245.jpg

20200715_202252.jpg

20200715_232438.jpg

Edytowane przez ditron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!