Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Opis kostek licznika


Rekomendowane odpowiedzi

No napisałem. Chodzi mi o dokładną rozpiskę poszczególnych pinów złącz licznika. Wiem że jak to w samochodzie dane lecą też CAN-em. Ale nie wszystko leci. Np. podświetlenie licznika pewnie nie. Są też zapewne inne sygnały. Chcę zobaczyć co tam leci, bo chcę coś zrobić. Ale to zależy co jest tam dostępne. Może w ogóle będzie to nierealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schematy do megany są na dowloadzie jest identycznie jak w fluence

ALVEOLE.GIF SECTION.GIF CODELIA.GIF LIBLIA.GIF CODEFAMILLE.GIF
9 0.35 30A STEROWANIE - LAMPKI KONTROLNEJ NIVOCODE F004
2 0.5 BCP4 + ODCIĘCIA AKUMULATORA ZABEZPIECZONE BEZPIECZNIKIEM PAMIĘCI F004
15 0.35 41A SYGNAŁ + CZUJNIKA POZIOMU PALIWA F004
16 0.35 41B - POZIOMU PALIWA F004
10 0.35 27A STEROWANIE - LAMPKI KONTROLNEJ HAMULCA RĘCZNEGO F004
11 0.5 153B SYGNAŁ CANL ELEKT WSPOMAGANIA KIEROWNICY F004
12 0.5 153A SYGNAŁ CANH ELEKT WSPOMAGANIA KIEROWNICY F004
3 0.35 NAM MASA ELEKTRONICZNA GÓRNEJ LEWEJ BELKI F004
21 0.35 96L STEROWANIE KONTROLKĄ ZAPIĘCIA PASA KIEROWCY F004
18 0.35 32C SYGNAŁ 2 CZUJNIKA POZIOMU OLEJU > MODUŁ STEROWANIA SILNIKIEM F004
17 0.35 32D SYGNAŁ 1 CZUJNIKA POZIOMU OLEJU / MODUŁ ZABEZPIECZEŃ I POŁĄCZEŃ F004
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie schematy podają opis tylko jednej kostki, czarnej. Ilość podłączonych pinów zależy od wyposażenia typu nawigacja, rodzaj radia. Druga kostka jaki ma kolor? Mam wszystkie schematy od Fluence po angielsku i na żadnym nie jest opisana druga kostka. Jak chcesz to Ci podeślę na email plik visu schema Fluence, waga 97MB i sam przejrzysz co Ci potrzebne. Licznik ma na schematach numer numer 247. 

Dla przykładu schemat podłączenia licznika.

image.thumb.png.44568a33718f54379effb7be9c7f7776.png

Opis urządzeń znajdziesz na opisie visu schema megane III.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, mój błąd. Tam jest jedna kostka. Pomyliło mi się z czymś innym :P Tylko pinów w tej tabelce co podesłał cinas trochę jakby mało. To ja poproszę ten plik. Może coś znajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!