Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane III


rybek1997

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałem się poradzić w kwestii zakupu Megane III, 1.6 110KM. Ponieważ mam pecha w zakupie samochodów chciałem się poradzić bardziej doświadczonych osób by nie zaliczyć kolejnej wpadki. Temat dotyczy poniższego ogłoszenia:

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-grandtour-fabryczna-nawigacja-1-wlasciciel-w-polsce-ID6C41bx.html#fc116ca2f7

czy samochód wart jest zakupu biorąc pod uwagę historię, przebieg, cenę i źródło zakupu (dealer). Na co zwrócić uwagę przy oględzinach. Co sprawdzić. Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjnie dla tego forum wypada mi napisać: poszukaj 1.4 TCe!

A tak serio to przebieg sporawy, ale dla tego silnika myślę, że nie zabójczy, trochę jeszcze pojeździ zanim zacznie coś szwankować. Cena do przebiegu i wyposażenia jest adekwatna i jeżeli nie przeraża Cię przebieg, to jedź, zobacz, pojeździj i jeżeli auto jest w miarę sztywne, nie klupie zawieszenie i silnik równo chodzi to jest warte uwagi. Mimo, że samochód jest z salonu to przejedź się na którąś SKP i niech tam zrobią Ci za 20zł przegląd zawieszenia i sam wejdź pod samochód i zobacz w jakim stanie są gumy i blachy.

Kiedyś byłem w komisie przy tym Salonie Renault i mają raczej średnie samochody, ale w sensie wizualnym, trochę odrapane, trochę zużyte, ale może ten egzemplarz warty jest uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MichalVTS napisał:

Tradycyjnie dla tego forum wypada mi napisać: poszukaj 1.4 TCe!

I zamów mszę za to żeby Cię UPG nie dopadło :-D

To nie jest tradycja, to jest nadgorliwość :D

Przy budżecie na 10 letnie auto bałbym się zakupu 1.4 Tce.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalVTS Dlatego szeroko się uśmiecham :-D Nie piłem do Ciebie tylko do "tradycji" bo faktycznie pewnie zaraz się zacznie jak zawsze.

Za Twoje UPG trzymam kciuki, niech bogowie mają ją w opiece :D

Z drugiej strony auta nie kupiłeś niedawno, a jakbyś miał kupować 10 latka z przebiegiem około 200k to byś się rozglądał za Tce? Tak szczerze? Zakładając oczywiście, że nie będzie żadnych dowodów na to, że silnik był już remontowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie bym się zastanawiał nad sensem kupowania TCe w wieku 10+ i przebiegiem 200+tys. km, dlatego dobrze kolega @rybek1997 wybrał szukając w tej cenie 1.6, bo mimo dużego przebiegu, jest szansa, że będzie jeszcze długo działał bezawaryjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200k w 9 lat to całkiem nie małe 22 000 rocznie. Uczciwy przebieg choć auto sprowadzone i nie wiadomo jak było wcześniej.

Wg mnie warte zainteresowania ale i sprawdzenia. Na dealera też trzeba uważać, on jest tylko pośrednikiem, a nie sprzedawcą. Czasami bezwypadkowy nie znaczy bezkolizyjny - sprawdź to. Jedna rzecz mnie dziwi... że ogłoszenie jest jeszcze aktualne. Jak ja kupowałem 2 lata temu to Megi z tym silnikiem i od dealera znikały w ciągu 2 dni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale może te które obserwowałeś nie miały przekroczonej magicznej bariery 200k km, pamiętaj, że w tym kraju samochód niezależnie od wieku i faktycznego przebiegu powinien pokazywać na blacie nie więcej niż 150tys. km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!