Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Heja. Wymieniał ktoś kratki nawiewu w Megane IV? Prawą i lewą mam do wymiany z uwagi na urwane "suwadła" i nie wiem jak się do tego zabrać i na co zwrócić uwagę żeby nie potyrać deski. 

 

Jakiś tutorial sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Podbijam temat, dzisiaj odpadł mi drugi suwak, prawy zewnętrzny, wcześniej lewy zewnętrzny. Jak zdjąć te kratki nawiewu? I czy po zdjęciu będzie się dało wczepić ten suwak z tą częścią co powoduje przesuwanie w lewo i prawo czy trzeba wymienić całą kratkę? Nadto czasami, głównie na postoju słychać takie cykanie z nawiewu, po wyłączeniu nawiewu ustaje, co może być przyczyną? Nagrałem filmik na postoju z tym cykaniem.

Edytowane przez sztywniutko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

U siebie też ostatnio usłyszałem takie cykanie z nawiewu podczas postoju i podczas jazdy na początku też coś słychać takiego. Na początku było słychać tylko z lewej kratki, ale co jakiś czas ten dźwięk dochodzi też z kratki prawej i że środka. Zauważyłem, że jak temp. w samochodzie się ustabilizuje na zadanym poziomie to te "cykania" ustają. Czy rozwiązałeś ten problem może lub ktoś inny miał podobne dźwięki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Odświeżam temat, dodam coś od Siebie - cykanie, norma przy klimie, jak ktoś napisał powyżej.

Co do samej wymiany kratek, doświadczenie z innej marki mam takie że w serwisie powiedzieli mi że nie ma opcji trzeba wymienić całość, ale prawda była taka że można było to domontować z zewnątrz, tylko to długa, żmudna i trudna babranina z umiejętnościami na poziomie chirurga albo proktologa - ale udało mi się to zrobić. Zaznaczam - w kompletnie innym modelu/marce, więc wcale nie musi się to udać z Meganką. Ja robiłem w ten sposób że korzystałem z zestawu obcążków itp do prac precyzyjnych w laptopach, a poprawiałem to gdy stałem gdzieś w korku dłuższy czas. 

Co do samych nawiewów - gdy moje zaszły i się "skleiły" przez co chodziły gorzej, to pryskałem elementy ruchome WD40. Działało, choć potem sie zastanawiałem na ile to zdrowe żeby sobie tym nawiew klimy robić.... więc w sumie chyba nie polecam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!