Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skrzypienie przy kręceniu kierownicą


Rekomendowane odpowiedzi

Jaka może być przyczyna? Dodam, że taki objaw pojawia się po przejechaniu kilkunastu km. Odebrałem dzisiaj auto od mechanika, posprawdzał zawieszenie i stwierdził, że wszystko ok. Jedynie smaru z olejem dodał do gumy sworznia w celu sprawdzenia. Skrzypienie dochodzi z lewego i prawego koła jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi podobnie skrzypiało przednie zawieszenie i myślałem, że to albo gumy na wahaczu, albo gumy na drążku stabilizacyjnym. Okazało się, że skrzypiał tak wyrobiony łącznik stabilizatora i po wymianie skrzypienia nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że skrzypi tylko przy kręceniu kierownicą w prawą stronę. Słychać wewnątrz od strony pedałów na dole. A na zewnątrz z obu kół słychac to skrzypienie. Miałeś podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

U mnie jest identyczny odgłos, tylko przy ruszaniu kierownicą w lewo. Taki gumowato-sprężynowaty, jakby coś elastycznego i naciągniętego było skręcane. Słyszę to tylko jak auto stoi, przy niewielkich ruchach kierownicą w lewo. Czy zdiagnozowałeś co to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, też myślę, że to łożysko mc, łączniki w kwietniu wymieniałem. Będę miał chwilę, to podjade do mechanika. Narazie to tak strasznie mi to nie przeszkadza. Jestem ciekaw, czy kolega, który nagrał ten sam odgłos co u mnie stwierdził co to u niego było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.01.2020 o 23:55, Szczotka75 napisał:

Jestem ciekaw, czy kolega, który nagrał ten sam odgłos co u mnie stwierdził co to u niego było.

Nie udało mi się zlokalizować tego problemu, ale po jakimś czasie ten odgłos przestał być słyszalny. Nie wiem co to mogło być, i dlaczego samo ustąpiło. W moim przypadku na pewno nie były to łożyska bo chwilę wcześniej miałem wymieniane. Ile u Ciebie występuje ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hmm jak się nad tym zastanawiałem, to doszedłem do wniosku, że delikatnie słyszalne bylo to już od kilku miesięcy. Tyle tylko, że było to naprawdę ledwo słyszalne i tylko jak parkowałem u siebie w garażu podziemnym, gdzie jest cicho. Myślałem, że taki urok mojej meganki. Teraz to się już nasiliło i słychać nawet w czasie jazdy. Słyszy to już nawet moja żona, a u niej to ze słuchem gorzej, niż u mnie ;-) . We wtorek jade do mechanika, wyjdzie co to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!