Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Recommended Posts

Jaka może być przyczyna? Dodam, że taki objaw pojawia się po przejechaniu kilkunastu km. Odebrałem dzisiaj auto od mechanika, posprawdzał zawieszenie i stwierdził, że wszystko ok. Jedynie smaru z olejem dodał do gumy sworznia w celu sprawdzenia. Skrzypienie dochodzi z lewego i prawego koła jednocześnie.

Mi podobnie skrzypiało przednie zawieszenie i myślałem, że to albo gumy na wahaczu, albo gumy na drążku stabilizacyjnym. Okazało się, że skrzypiał tak wyrobiony łącznik stabilizatora i po wymianie skrzypienia nie ma. 

Zauważyłem, że skrzypi tylko przy kręceniu kierownicą w prawą stronę. Słychać wewnątrz od strony pedałów na dole. A na zewnątrz z obu kół słychac to skrzypienie. Miałeś podobnie?

U mnie jest identyczny odgłos, tylko przy ruszaniu kierownicą w lewo. Taki gumowato-sprężynowaty, jakby coś elastycznego i naciągniętego było skręcane. Słyszę to tylko jak auto stoi, przy niewielkich ruchach kierownicą w lewo. Czy zdiagnozowałeś co to ?

a sprawdzaliście łożyska mcpersona? Bo daje podobne efekty

Właśnie, też myślę, że to łożysko mc, łączniki w kwietniu wymieniałem. Będę miał chwilę, to podjade do mechanika. Narazie to tak strasznie mi to nie przeszkadza. Jestem ciekaw, czy kolega, który nagrał ten sam odgłos co u mnie stwierdził co to u niego było.

Dnia 7.01.2020 o 23:55, Szczotka75 napisał:

Jestem ciekaw, czy kolega, który nagrał ten sam odgłos co u mnie stwierdził co to u niego było.

Nie udało mi się zlokalizować tego problemu, ale po jakimś czasie ten odgłos przestał być słyszalny. Nie wiem co to mogło być, i dlaczego samo ustąpiło. W moim przypadku na pewno nie były to łożyska bo chwilę wcześniej miałem wymieniane. Ile u Ciebie występuje ten problem?

Hmm jak się nad tym zastanawiałem, to doszedłem do wniosku, że delikatnie słyszalne bylo to już od kilku miesięcy. Tyle tylko, że było to naprawdę ledwo słyszalne i tylko jak parkowałem u siebie w garażu podziemnym, gdzie jest cicho. Myślałem, że taki urok mojej meganki. Teraz to się już nasiliło i słychać nawet w czasie jazdy. Słyszy to już nawet moja żona, a u niej to ze słuchem gorzej, niż u mnie ;-) . We wtorek jade do mechanika, wyjdzie co to.

Dnia 22.01.2020 o 21:57, Szczotka75 napisał:

We wtorek jade do mechanika, wyjdzie co to.

Daj znać jak się dowiesz co to było ;)

Tak jak przewidywałem to łożyska kolumny mc wydawały taki odgłos. Wczoraj oba wymienione, lewe było bardziej zużyte. Teraz cisza, żadnych dziwnych odgłosów.

Jaki koszt wymiany i części?

Łoźyska coś koło 40 zł sztuka, za całość 180 zł zapłaciłem.