Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic III vs reszta


sekal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukam auta z 3 isofixami w oko wpadł scenic III, Zafira, C4 albo 5008. Najlepiej coś do 45tyś, budżet w zasadzie pozwala mi na scenica IV, ale 70tyś to już przesada. Młodszy będzie o rok a dołożyć trzeba 20tyś, czego i tak potem nie odzyskam przy sprzedaży i nie ma 3 osobnych foteli. Teraz moje pytanie, czym zasadniczo różni się GS od krótkiego. Jest dłuższy to wiem, ale? więcej miejsca na nogi? pod uwagę biorę 1.6 dCi, ktoś coś więcej o tym silniku powie? Ewentualnie czy ktoś miał styczność z zafirą 1.4T? Tam wiem, że słabe skrzynie m32. Serce ciągnie do renault bo jest najładniejsze i dobrze wypada cena/rocznik/wyposażenie. Z góry dzięki za pomoc. Auto musi być minimum 2015 do 100tyś przebiegu, może ma ktoś granda na sprzedaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie SIII to wersja grand od krótkiej różni się tylko długością bagażnika. Środek, do oparć tylnych foteli jest taki sam. Dodatkowo w wersji grand w bagażniku mogą ale nie muszą być dwa dodatkowe fotele (parę razy mi się przydały). Wersja grand rewelacja na wakacje do pakowania bagaży. Niestety sprzedałem w ubiegłym roku i kupiłem Kadjara. W tym roku nie mogłem się spakować na wyjazd:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :) będę przeglądał oferty jak ktoś by coś miał na sprzedaż to pisać. Espace za duży w garażu ciasno etc. Czy tego 1.6 należy się obawiać? 1.2 wiem że olej chłepcze. 2.0 dci z automatem to kolego trafiłeś super, myślałem, że w tym roczniku nie montowali 2.0. 

Edytowane przez sekal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, w SCIII są tylko 2 isofixy w zewnętrznych fotelach. Odnośnie silnika 1.6 to myślę, że nie jest najgorzej. Kolega z firmy ma właśnie takiego już 2 rok i jest bardzo zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz zamiar na raz 3 foteliki zapinać to żaden z tych.  Fotelik zajmuje miejsce jak dorosła osoba. Nie widziałem na środku z tyłu zaczepów isofix, bo to jest wąskie miejsce. Z przodu jest i 2 z tyłu. Może s-max albo szeroką hondę Frv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam honor SCIII, faktycznie są 3 isofixy (sprawdziłem u kolegi). W tym środkowym fotelu ich nie widać zbyt dokładnie, więc przyjąłem, że są dwa. Jednak czy zapniesz trzy foteliki to zagadka. Dobrze byłoby u kogoś sprawdzić. Mój kumpel z firmy ma tylko jeden fotelik i to nie wpinany do isofixa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co dalej sobie szukam dzisiaj może skocze zobaczyć c Maxa z wyprzedaży, zafira kosztuje 55 a nie ma nawet navi i tandetne pomarańczowe podświetlenie, GS strasznie mało się na necie pojawia. Fotele z tyłu można przesuwać więc może uda się zapiąć trzy. Zaraz i tak podstawka jakaś wpadnie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem GS ma więcej miejsca w drugim rzędzie, porównując do S-Maxa mojego kolegi to chyba nawet więcej. 

Ja mam wersję 7 osobową i czasem jednak te dwa fotele się przydają (wypady z dziadkami jednym autem).

Co do silnika 1,6 dci to jednostka z tzw. kwadratowym tłokiem, 320 Nm momentu naprawdę robi robotę przy umiarkowanym apetycie na ON.

Moim zdaniem GS można kupić za niewielkie pieniądze a poziom wyposażenia będzie lepszy od Opla czy Forda.

Ponadto Zafira C jest mocno egzotyczna i w moim odczuciu wygląda ładnie tylko w wersji po lifcie. Równie egzotyczny jest C-Max w wersji 7 os. a środkowy fotel drugiego rzędu jest rozwinięciem prawego fotela więc dużo się tam nie zmieści, tak więc bardziej komfortowa wydaje się być wersja 5 os.

Na koniec możliwość aranżacji wnętrza i tu Grand Scenic wydaje się być najlepszym wyborem gdyż jako jedyny oferuje to co konkurencja i dodatkowo pozwala na szybkie wymontowanie drugiego rzędu siedzeń. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że ten silnik nie jest zły, olej jeżeli bierze to tak jak większość silników z turbo (benzyna jak i diesel).

Weź natomiast pod uwagę że taki GS waży 1,5t i to trzeba rozpędzić a 1,2 tce ma tylko 205 Nm momentu.

Ponieważ każdy ma inne wymagania, polecam się przejechać po autostradzie w trakcie jady próbnej i ocenić czy wystarczy.

Jak ja kupowałem to na początku też szukałem 1,2 Tce, ale odstraszyło mnie wysokie spalanie vs. brak możliwości montażu LPG. 

Te silniki fajnie się kręcą i ciężko utrzymać niskie spalanie, szczególnie jak ktoś ma ciężką nogę.

Ponadto ciężko było znaleźć zadbany egzemplarz z przebiegiem poniżej 100 tyś km a tylko takie polecał mój mechanik.

Mam natomiast kolegę który ma Captura z tym silnikiem i przyznam że dla tej wielkości samochodu jest on optymalny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!