Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic III vs reszta


sekal

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Lionel2000 napisał:

Jak ja kupowałem to na początku też szukałem 1,2 Tce, ale odstraszyło mnie wysokie spalanie vs. brak możliwości montażu LPG. 

 

Nie ma żadnego problemu z montażem instalacji LPG do silników z wtryskiem bezpośrednim;

   - konieczność montażu instalacja z wyższej półki i bez problemu SEKWENCYJNY WTRYSK GAZU IV GENERACJI,

  -  sterownik oprócz gazu, w sposób ciągły podaje benzynę za pomocą krótkich impulsów do wtryskiwaczy

      benzynowych w ilości by tylko zapewnić im ;  Renault Megane III / 1.2 / 132 KM /LPG?

           - prawidłowe chłodzenie, 

           - oraz oczyszczanie ich końcówek z produktów spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam źle się wyraziłem, @Andrzej-2010  faktycznie ma rację.

Miałem na myśli że ten silnik raczej słabo znosi LPG a koszt takiej instalacji jest dość wysoki a zatem na oszczędności musimy dość długo czekać.

Tak więc gra nie jest warta świeczki.

 

Edytowane przez Lionel2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lionel2000 napisał:

Tak więc gra nie jest warta świeczki.

 

" Znajoma ma Nissana Q. z 1.2 DiG-T, to ten sam silnik, jeden z naszych klientów ma Sc III Grand 1.2 TCe z LPG

(instalacja z dotryskiem paliwa) ponad 150 tys.km i jakoś nikt nie narzeka - witman ; Nadmierne zużycie oleju

Zużycie benzyny na tzw; dotrysk jest rzędu 5 %  do 10 %  zużycia gazu na 100 km przebiegu.

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że na forum są osoby które lobbują za LPG. Nie wnikam czy z tego żyją czy nie.

Ja osobiście nikomu tego nie zabraniam. 

Proponuje jednak otworzyć otomoto przefiltrować po 1,2 i sprawdzić ile pojazdów ma instalację LPG.

Takiego np. Megane IV z silnikiem 1,2 Tce jest 215 ofert z czego ani jeden nie ma LPG. Jak myślisz dlaczego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wynika to z czystej ekonomii. LPG z silnikiem z wtryskiem bezpośrednim będzie na pewno działało dobrze, bo czemu nie. Problem pojawia się jak zaczynasz liczyć ile to będzie kosztowało i kiedy się zwróci. LPG do wtrysku bezpośredniego jest blisko dwa razy droższe niż do wtrysku pośredniego a to tego jednak zużywa troszkę benzyny w trakcie jazdy i niestety okres zwrotu takiej instalacji przy dodatkowo niskim spalaniu już nie jest tak atrakcyjny.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Jutro jadę oglądać tego. Nie ma ze bezwypadkowy, ale dzwoniłem i pan mówi że nic nie było robione. Zobaczymy, pomierzymy :-D szyby, blachę oglądne na coś mam zwrócić jeszcze uwagę? Jakieś newralgiczne punkty? Nie wiem, zapocenia, ocierajaca uszczelka, wiecie o co chodzi :-D

 

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-grand-scenic-renault-grand-scenic-ID6CmLf7.html#af57db1e31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiony, cały oryginalny, auto zadbane, na dachu tylko parę drobnych rysek od bagażnika dachowego, ale się odda gdzieś na wypolerowanie do detailingu. Przyjemnie to jeździ z tym silnikiem :-D  do laguny nie porównuję bo mam 200KM, ale jak na ten gabaryt - super. Oby się sprawowało :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie odnośnie żarówek do tylnej tablicy jakie są w grandzie? Chcę kupić ledy, a jutro będę w sklepie. Da się zmienić wygląd radia tzn żeby się wyświetlało całe radio z napisami itp jak np w rlinku u mnie w lagunie? a nie tylko mały pasek na liczniku? Łopatologicznie - chce zmienić wygląd licznika? Tzn ustawić to co chce żeby się wyświetlało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!