Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skontroluj układ wydechowy


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Pojawił mi się ostatnio w trakcie jazdy komunikat STOP RYZYKO AWARII SILNIKA. Zjechalemna pobocze,  zgasilem auto, sprawdziłem olej itp po czym odpaliłem znowu. Pokazał się komunikat SKONTROLUJ UKŁAD WYDECHOWY. No to cyk do elektryka, podpiął komputer i wyszło że czujnik spalin. Czujnik wymieniony, a całe dwa dni później znowu STOP RYZYKO AWARII SILNIKAA zaraz potem SKONTROLUJ UKŁAD WYDECHOWY. Dzwonię do gościa, ten zdziwiony ale mówi przyjedź popatrzymy.  Coś tam niby porobił, ale ciach na drugi dzień znowu to samo. Stwierdził że nieoryginalny czujnik nie współpracuje z renault i trzeba oryginalny. Ale mówi przyjedź Pan bo coś chce zobaczyć. Przyjechałem. Zostawiłem auto na cały dzień, a na koniec stwierdził że powinno być ok już. Nie było. Do domu nie dojechałem A błąd wyskoczył. 

Jedno jest pewne muszę szukać innego elektryka. 

 

Ale w związku z czujnikiem i tym komunikatem macie coś do doradzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, mrigi85 napisał:

STOP RYZYKO AWARII SILNIKA zaraz potem SKONTROLUJ UKŁAD WYDECHOWY.

 

38 minut temu, mrigi85 napisał:

Jedno jest pewne muszę szukać innego elektryka. 

A/ Ilość możliwych przyczyn tego błędu jest b.duża, dlatego należy ;

       -  udać się do kumatego mechanika od reno,

       -  i podłączyć auto pod clipa celem właściwej diagnozy,

       -  mechanika, który nie tylko umie czytać błędy ale potrafi je właściwie zinterpretować,  

B/ Jeżeli masz inklinacje do prostych prac przy aucie, to można sprawdzić ;

       1/ czy nie zatankowałeś brudne, zasyfione paliwo, 

       2/ stan świec żarowych,

       3/ wymienić filtr paliwa i powietrza na markowy,

       4/ stan wyłącznika światła stop przy pedałach,

       5/ aby nie było obecności pęcherzy powietrza w paliwie pomiędzy filtrem paliwa a pompą wtryskową,

       6/ czy nie ma nieszczelności ( szczelina / dziurka ) w układzie dolotowym ,

       7/ oraz zapewnić dobre kontakty na złączkach, czujnikach, wtyczkach ( Kontakt 60 ),

       8/ stan techniczny turbiny,

C/ Jeżeli masz fap-a to;

       1/ czy nie ma uszkodzonych wężyków gumowych przy czujniku różnicowym ciśnienia fap-a,

       2/ czy nie są uszkodzone przewody elektryczne przy czujnikach fap-a.

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Andrzej-2010 napisał:

  1/ czy nie zatankowałeś brudne, zasyfione paliwo

Zawsze Orlen. Zawsze była Verva,  ale gdzieś wyczytałem żeby jej do dci nie tankować  i po tym błędzie przestałem.

 

Błąd z awarią silnika pojawia się zawsze przy przyspieszeniu. Może to coś bardziej skieruje na diagnozę?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mrigi85 napisał:

Błąd z awarią silnika pojawia się zawsze przy przyspieszeniu.

Może to coś bardziej skieruje na diagnozę?

 

Komplet zaleceń masz powyżej,

Obecnie należy zabrać się do roboty wg; wskazówek.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod błędu mówi o czujniku ciśnienia spalin przed turbiną. Jak możesz to sprawdź czy czasem nie jest pęknięty wężyk do tego czujnika. Możesz sprawdzić wtyczkę i przewody. Na rysunku poniżej ten czujnik to element 1299.

Egr jest w każdym dieslu ale w Twoim przypadku nie on jest przyczyną.

image.thumb.png.f0bcaca9039b18ef950a0cd92c5bfec7.png

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!