Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brudne reflektory od środka - Megane 2 -2008r


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

To już mój drugi post chociaż dopiero za ponad miesiąc będę posiadaczem Megane 2. Ale oglądając zauważyłem brudne reflektory od środka, i zastanawiam się jak je wyczyścić,czytając forum już sam nie wiem czy trzeba rozkręcać zderzak, zdjęcia w załączniku, proszę o radę jak się z tym uporać.z lewej strony jest ok, tylko z prawej.pozdrawiamIMG_20190915_102617522_HDR.thumb.jpg.e6e955fac7a22a0e474c67d74af43a41.jpg

IMG_20190915_102727218_HDR.jpg

IMG_20190915_102719726_HDR.jpg

IMG_20190915_102717717_HDR.jpg

Edytowane przez szyna222
Mało informacji podałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zdjąć zderzak. Pod zderzakiem masz 3 śruby, które trzymają lampę. Zderzak trzyma się na 4 śrubach (Po 2 na stronę). Po ich odkreceniu trzeba odczepic kołki spod maski (z reguły czarne). Po wyjęciu zderzak trzyma się na dwóch ślizgach, które są pod lampami. One są największą trudnością przy ponownym montażu zderzaka. Przeciwmgielnych nie musisz odpinac, ale jeżeli będzie Ci zderzak pod nogami przeszkadzał to wtyczka jest przymocowana od strony kierowcy (żółta). Aaa i mi się przypomniało. Jak masz osłonę pod silnikiem to jeszcze 2 śruby są od spodu do odkrecenia (ale do lampy teoretycznie nie musisz tego odkrecac)

Edytowane przez KDKJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego lewa strona to ta po stronie kierowcy, takie zmatowienie to najczęściej utleniony plastik od strony zewnętrznej, trzeba przeszlifować i najlepiej polakierować, ale jeśli ktoś jeździł bez dekli z tyłu jest możliwe że zabrudzona od środka ,bez rozklejenia ciężko wyczyścić dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2019 o 19:51, krzychu73 napisał:

Kolego lewa strona to ta po stronie kierowcy, takie zmatowienie to najczęściej utleniony plastik od strony zewnętrznej, trzeba przeszlifować i najlepiej polakierować, ale jeśli ktoś jeździł bez dekli z tyłu jest możliwe że zabrudzona od środka ,bez rozklejenia ciężko wyczyścić dokładnie.

Polerowanie jak najbardziej + zabezpieczenie np. Soft99 (na rok spokój), jak polakierujesz to i tak pod lakierem zmatowieją i kolejnej polerki nie zrobisz. Średnie ceny w Poznaniu 120-140 za kpl z zabezpieczeniem. Samemu też wykonalne przy odrobinie wiedzy i doborze odpowiednich papierów ściernych. Na YT są poradniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się lakieruje lampy to polerki się nie robi tylko szlif odpowiednimi gradacjami i nie przeszkadza to w powtórzeniu operacji gdyby była taka potrzeba, jest to trwałe rozwiązanie.Mam soft99 na jednym aucie, napewno przed zimą zrobię drugie, ale nie wierzę że ta powłoka wytrzyma rok na przednich elementach nadwozia, tymbardziej

na ksenonach ze sprawnymi spryskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.09.2019 o 13:20, krzychu73 napisał:

nie wierzę że ta powłoka wytrzyma rok na przednich elementach nadwozia, tymbardziej

na ksenonach ze sprawnymi spryskami.

Ksenony mniej dają ciepła niż tradycyjna żarówka 55W vs. 35W, co do spryskiwaczy to kwestia płynu jaki jest, tanie badziewia robią cuda z lakierem, a co dopiero z woskiem

Edytowane przez Dandiego82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Panowie kupiłem już ten samochód wymysłem go lampy splukalem woda i wyglądają jak nowe a na zdjęciu wygląda wszystko jakby brudne od środka, po spłukaniu woda za jakiś czas zaparowana.zastanawiam się jak to wysuszyć czy co robić, otworzyć z tyłu ten dekielek na parę godzin i zobaczyć co będzie? proszę o pomoc.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałeś, że lampy wewnątrz myję się wodą destylowaną ? oby nie był większy bajzel niż był jak umyłeś kranówką. Dekle możesz otworzyć jak jest w ogrzewanym garażu, a nie na dworze. 

Edytowane przez Dandiego82
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!