Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane III Grandtour


Mir81

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję Renault Megane III Grandtour z rocznika 2015-2016 Obecnie jeżdżę Laguna III 2.0dci 130KM

Zainteresowałem się modelem z linku: https://zdunek.pl/samochody/uzywane/7322/renault-megane-grandtour

Dziś chciałem zobaczyć na żywo i niestety ten konkretny egzemplarz został już sprzedany, natomiast uzyskałem informacje że jeszcze mają takie ponieważ odkupili kilka sztuk i lada dzień powinien się pojawić w ofercie.

Czy powinienem się czegoś bać kupując megankę z tym silnikiem i z takim przebiegiem? Ile da się jeszcze z ceny urwać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponował bym Ci poszukać takiego egzemplarza, ale najlepiej nie od handlarzy, ewentualnie z mniejszego komisu, większa szansa na faktycznie dobry samochód. Kilka razy spotkałem się z działaniem jak opisujesz, na zasadzie wystawienia ogłoszenia z egzemplarzem idealnym, po czym okazuje się, że ten konkretny się sprzedał, ale handlarz ma kilka innych, które okazują się być zajechanymi gruzami w genie igły. Także, nie odradzam, tylko proponuję wzmożoną uwagę :)

Co do silnika, to już temat jest przemaglowany na forum w każdą stronę i jest raczej polecany, jeżeli był dobrze eksploatowany (z resztą jak każdy silnik w M3).

Edytowane przez MichalVTS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że dealer Renault bawiłby się w takie coś? Sprzedawca wziął ode mnie kontakt i powiadomi mnie kiedy rzekome auto będzie już przygotowane (umyte, wysprzątane) do sprzedaży. Co więcej zaproponował, że poinformuje przed pojawieniem się oferty.

W salonie Zdunek Gdynia jest podobny: https://zdunek.pl/samochody/uzywane/7346/renault-megane

Pożyjemy zobaczymy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dealer Renault jest takim samym sprzedawcą jak handlarz, jedyną zaletą jest możliwość sprawdzenia samochodu bezpośrednio w serwisie i pełna historia serwisowa.

Piszę pełna bo w większości przypadków są to samochody po leasingowe (czytaj flota).

To że Cię powiadomi to kolejna oszczędność z jego strony bo nie musi wystawiać ogłoszenia.

Ja wiosną oglądałem Scenica III w Katowicach u Pietrzaka 1,5 dci miał przejechane grubo ponad 160 tyś km. W (pełnej) historii serwisowej brak informacji o zmianie rozrządu.

Na stwierdzenie, że jest już po terminie i dlaczego nie wymienili rozrządu, wzruszenie ramionami i odpowiedz że cena jest już bliska kwocie zakupu.

Znaczy się że Oni też muszą zarobić a o samochodzie wiedzą tyle co w historii lub sami znajdą 

Nie oznacza to że nie można tam znaleźć dobrego auta, bo można ale trzeba zachować ostrożność jak przy kupnie u Mirka w komisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję, że będzie ciężko. To że po lesingowe znalazłem po vin raporty dekra z aukcji. Budżet na nowy jest zależny za ile sprzedam swoją Lagunę III. Szukam w zasadzie woj. Pomorskie a tu bida straszna :) Myślałem o kwocie do 30000zł i przebieg ok160k km co po 2 dniach poszukiwań może okazać się niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z poszukiwaniami wstrzymaj się aż sprzedasz swoje obecne, bo jeżeli chodzi o dobre egzemplarze Megane 3, to znikają równie szybko, co się pojawiają, także trzeba mieć kasę w ręku i rękę na pulsie. Budżet masz całkiem spoko i myślę, że znajdziesz bez problemu samochód z takim przebiegiem. Ja za swój 2 lata temu dałem 21 z przebiegiem 173 tys. km (udokumentowany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem tego od Zdunka za 29900 nawet cenę negocjowałem zszedł bez problemu na 28500. lampy wymienione,maska lakierowana,odma cała zaolejona.Koła 15 opony tylko na śmietnik się nadają.Ja dałem sobie spokój.Jeśli szukasz auta ze zdjęć w ogłoszeniu to się zawiedziesz.Mam poleasingowy raport Dekry odnośnie tego egzemplarza.Szału nie ma.W jednym miejscu podsufitka rozerwana,dwie dziury w tapicerce na tylnym oparciu.

Edytowane przez kris5333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że wszystkie podobne od zdunka w tym kolorze będą tak samo zużyte (chyba sporo kupili). W poniedziałek w Gdańsku ma być przygotowany kolejny na sprzedaż. Pojadę zobaczę i pomyślę co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj zobaczyć tą Megane o której wspominałem. Kolor okazał się czarny, nie wydawała się taka zła. Trochę odpryskiów na krawędzi maski, szyba czołowa wymieniona, wnętrze porysowana deska nad schowkiem. Pan zapewniał że mierzył czujnikiem i lakier ok. Sprawdziłem po vin VF1KZ100653222039 na Google i znalazł się raport z dekry (w załączniku ) tam znalazłem to czego nie zobaczyłem na pierwszy rzut oka. Nie był jeszcze wyceniony ale Pan sprawdził za ile się sprzedał ten z pierwszego postu a więc za 29900 i w tej cenie dokonano wymiany rozrządu i klocków. 

 

wu9160a-wycena-wartosci-pojazdu-bez-wartosci-9yL8t.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obciach to nie wymienić go przed sprzedażą, tym bardziej że mogą po taniości kupić. Powoli zaczynam się zastanawiać czy w ogóle zmieniać auto. W sobotę byłem niedaleko Kościerzyny i zajechałem zobaczyć ten https://www.olx.pl/oferta/renault-megane-grandtour-deluxe-1-5dci-110km-led-navi-serwis-114-tys-km-CID5-IDBSSaG.html poobijany podrapany, nawet nie prosiłem o otwarcie bo przez okno było widać jaki fotel kierowcy wytarty (moja laguna po 12 latach tak nie wygląda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Megan na rynku jest sporo, a że robią się coraz starsze, to i trupów przybywa. Ja szukając swojej też oglądałem kilka szrotów, które na zdjęciach i z opisu były igłami od niemca emeryta. 

Jeżeli Twoja L3 jeździ dalej i nie jest obrzydliwa, to na Twoim miejscu bym nie zmieniał, szczególnie, że chcesz zmienić na auto klasy niższej z którego możesz być średnio zadowolony po przesiadce z Laguny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!