Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak mocy


pavlo45

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z moją Meganką 1.6 16V K4M 2014 r. Odczuwalny jest brak mocy tak do ok 1800-2000 obr. Po tym auto zaczyna nagle przyspieszać. Jest to problematyczne przy  ruszaniu z jedynki, bo auto zamiast szybko ruszyć powili reaguje. Na zimnym i ciepłym silniku jest tak samo. Spotkaliście się już z takim zachowaniem?  Co może być tego powodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, pavlo45 napisał:

Zaglądałem do niej,

Należy ją zdemontować;

  - przeczyścić przy użyciu sprayu wewnątrz,

       - nie zapomnieć o krawędzi klapki,

 -  przeczyścić map sensor oraz zapewnić szczelność jego montażu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, pavlo45 napisał:

ale wygląda ok.

Wiesz... u mnie czasem rosły obroty po odpaleniu (bez wciskania gazu). Przeczyściłem przepustnicę która wyglądała super, ale po psiknięciu preparatem do czyszczenia z pyłu klocków, wszelkie dolegliwości ustały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, deku napisał:

Wiesz... u mnie czasem rosły obroty po odpaleniu (bez wciskania gazu). Przeczyściłem przepustnicę która wyglądała super, ale po psiknięciu preparatem do czyszczenia z pyłu klocków, wszelkie dolegliwości ustały.

W sumie kilka razy miałem tak, że przez chwilę obroty były ponad 1000 po uruchomieniu i delikatnie falowały. Ale za chwilę było już ok. Czym i w jaki sposób polecasz wyczyścić przepustnicę? Trzeba ja demontować do tej "operacji"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pavlo45 napisał:

Czym i w jaki sposób polecasz wyczyścić przepustnicę? Trzeba ja demontować do tej "operacji"?

Pozwole się wtrącić, co prawda nie czyściłem przepustnicy w Megance, ale robiłem to w innym aucie i polecam jej demontaż i spray do czyszczenia hamulców. To jest benzynka ekstrakcyjna w sprayu i mały pędzelek i lecisz z tematem Kolego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam ponownie,

trochę mnie było, ale... w międzyczasie wyczyściłem przepustnice zgonie z podpowiedziami i wymieniłem świece. Może trochę się odmulił, ale nadal występują następujące objawy:

-delikatne poszarpywania w okolicy 1500-2000 obr. odczuwalne po odpuszczeniu gazu kiedy obroty same opadają podczas jazdy oraz przy bardzo bardzo delikatnym przyspieszaniu np. w korku. Przy normalny przyśpieszaniu jest ok.

-po uruchomieniu obroty lecą do ok 2000 (nie za dużo jak na start?) po czym normalnie powoli opadają.

-po uruchomieniu na zimnym: jedynka, ruszam, następnie sprzęgło chcąc zmienić na 2, a obroty same do góry lecą jakby przepustnica się zawieszała w pewnym położeniu. Przy następnym ruszaniu jest już ok. Zawsze przy pierwszym. Czasem drugim.

 

Przepustnica w tym modelu nie jest najmocniejszą stroną. Myślicie, że te objawy są oznaką końca jej żywota czy problem tkwi gdzie indziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!